Bude existovať štvrtý grant SEISS? Najnovšie správy o schéme podpory samostatne zárobkovo činných osôb

Koronavírus

Pracovníci, ktorí spĺňajú kritériá, si môžu nárokovať 80% zo svojho priemerného zisku až do 2 500 GBP mesačne(Obrázok: Getty)Očakáva sa, že Rishi Sunak budúci týždeň potvrdí štvrtý grant na podporu Covid pre samostatne zárobkovo činné osoby, pretože poskytuje najväčší rozpočet od vypuknutia krízy Covid.


V rámci kolkovného, ​​zvýšenia univerzálneho kreditu o 20 libier, nových sadzieb minimálnych miezd a aktualizácii budúcnosti dovolenky má kancelár poskytovať správy o ďalšom grante podpory samostatne zárobkovo činných osôb.jake gyllenhaal - nahý

Štvrtá platba v rámci systému podpory príjmu zo samostatnej zárobkovej činnosti (SEISS) by však mohla byť poslednou, pretože môže byť zrušená do mája.


Konečná schéma bude mať hodnotu až 7 500 libier a bude pokrývať február, marec a apríl Telegraf .

Pracovníci, ktorí splnia tieto kritériá, si budú môcť uplatniť nárok na 80% svojich priemerných ziskov počas troch mesiacov, ktorých maximálna výška je 2 500 GBP a budú zaplatení ako jednorazová čiastka.Kancelár ministerky financií Rishi Sunak

Všetky oči budú počas budúceho týždňa v rozpočte upierať na Rishi Sunaka (Obrázok: AFP prostredníctvom Getty Images)

Schéma by sa však mohla buď zrušiť, alebo obmedziť na 20% zisku od mája, keď sa očakáva zrušenie obmedzení blokovania a opätovné otvorenie podnikov.


Mike Cherry, národný predseda Federácie malých podnikov, uviedol, že SEISS je „úspechom pre mnohých, ale pre niektorých nie je žiadnou pomocou“, pretože vyzval kancelára, aby použil rozpočet na zavedenie podpory príjmu pre živnostníkov od roku 2019/20. daňové priznania a riaditelia, ktorí dodnes žiadne nedostali.

„Ministrom sme predložili plne prepracované politické návrhy na oboch frontoch,“ povedal.

Tu je to, čo zatiaľ vieme.

Ako funguje schéma SEISS?

Samostatne zárobkovo činné osoby nespĺňajú podmienky na prepustenie (Obrázok: Getty Images)

Grant bol prvýkrát otvorený pre samostatne zárobkovo činné osoby a živnostníkov v máji 2020 a ponúka finančnú podporu osobám bez práce v dôsledku pandémie.

Po spustení to stálo 80% priemerných mesačných ziskov z obchodovania - toto číslo bolo neskôr obnovené pre tretí grant.

Druhý grant v hodnote 70%bol otvorený v auguste a ukončený pre žiadosti 19. októbra.

Tretí grant sa vzťahoval na obdobie od 1. novembra 2020 do 29. januára 2021. V novembri, decembri a januári pokrýval až 80% priemerných mesačných ziskov, maximálne však 7 500 GBP.

vzduchový komodor chris green

Granty nemusia byť vrátené, ale podliehajú dani z príjmu a odvodom z národného poistenia.

V prvom kole si 2,6 milióna ľudí vyžiadalo spolu 7,6 miliardy libier, 2,3 milióna v druhom kole 5,9 miliardy a počas tretieho 1,9 milióna.

biele šaty Nancy dell'olio

Môžem napriek tomu požiadať o tretí grant?

Bohužiaľ nie. Žiadosti o tretí grant boli uzavreté 29. januára.

Čítaj viac

Rozpočet 2021
Kedy je rozpočet na rok 2021? Prichádza grant univerzálneho kreditu 1 000 GBP? Bude sa dovolenka opäť predĺžiť? Predĺžia sa sviatky kolkovného?

Bude k dispozícii aj štvrtý grant?

Rishi Sunak má údajne 3. marca vyhlásiť štvrtý grant pre milióny ľudí.

Rozumie sa, že pre samostatne zárobkovo činné osoby to bude až 7 500 libier, aj keď podľa správ zvažuje zrušenie programu od mája.

Štvrté kolo grantov bude údajne pokrývať február, marec a apríl.

Rozumie sa, že ľudia, ktorí splnia kritériá, budú môcť požadovať 80% priemerného mesačného zisku až do maximálnej výšky 2 500 GBP mesačne.

Grantovému systému však hrozí, že bude od mája vykopaný alebo drasticky zmenšený po tom, čo predseda vlády povedal, že je „presvedčený“, že všetky obmedzenia budú zrušené do konca júna.

Kto mal nárok na tretí grant?

Podniky, ktorých príjem je nižší ako 50 000 libier ročne (Obrázok: Getty Images/iStockphoto)

Podniky, ktoré boli kvôli pandémii od 1. novembra do 29. januára bez práce, mohli požiadať o tretí grant SEISS.

paddingtonský medveď 50 pencí

Platby vychádzali z 80% priemerného zisku za tri mesiace, ale boli obmedzené na 7 500 GBP. Mnohí stále čakajú na peniaze, ktoré budú zaplatené ako jediná paušálna čiastka.

Aby sa firma kvalifikovala, musí zarobiť menej ako 50 000 libier ročne.

Tí, ktorí ho dostanú, môžu pokračovať v práci alebo začať novú živnosť alebo prijať iné zamestnanie vrátane dobrovoľníckej práce.

Na to, aby boli žiadatelia oprávnení, musia podať daňové priznanie za rok 2018/19 na HMRC, čo znamená, že 6. apríla 2019 museli byť samostatne zárobkovo činnými osobami.

Granty sa vypočítavajú na základe priemerných ziskov za tri roky (tj v rokoch 2016/17, 2017/18 a 2018/19).

Ak by ste v roku 2016/17 nepodnikali, vychádzalo by to z vašich priemerných ziskov v rokoch 2017/18 a 2018/19, inak v poslednom zdaňovacom roku.

Aby sa pracovník kvalifikoval, musí získať viac ako polovicu celkového príjmu zo samostatnej zárobkovej činnosti.

Samostatne zárobkovo činné osoby, ktoré sú riaditeľmi spoločností alebo podnikajú ako spoločnosti s ručením obmedzeným, nemali nárok na podporu.

Samostatne zárobkovo činné matky a otcovia, ktorí kvôli novému dieťaťu nepodali daňové priznanie, mohli tiež požiadať o prvú žiadosť.

Získajte najnovšie rady, novinky a pomoc v oblasti peňazí priamo do svojej doručenej pošty - zaregistrujte sa na adrese NEWSAM.co.uk/email

Ako môžem požiadať o štvrtý grant, keď sa spustí?

Ak bude štvrtý grant úspešný, žiadatelia si budú môcť skontrolovať svoju oprávnenosť a požiadať prostredníctvom Web Gov.uk .

Živnostníci budú na podanie žiadosti potrebovať nasledujúce informácie:

  • Samohodnotiaci jedinečný odkaz na daňových poplatníkov (UTR)-ak ho nemáte, môžete Zistite, ako získať stratenú UTR tu
  • Národné číslo poistenia - Zistite, ako nájsť stratené číslo národného poistenia
  • ID používateľa a heslo služby Government Gateway - ak ho nemáte, môžete si ho vytvoriť pri online podávaní žiadosti
  • Bankové údaje vo Veľkej Británii (podrobnosti o bankovom účte uveďte iba tam, kde je možné akceptovať platbu pomocou systému Bacs).

Žiadatelia si musia nárok uplatniť sami prostredníctvom HMRC a nemôžu používať zástupcu alebo účtovníka, aby konali v ich mene.

gif prasiatka davida camerona