11 nezbedných vecí, ktoré Theresa Mayová urobila, sú oveľa horšie ako beh cez pšeničné pole

Politika

Predsedníčka vlády Theresa Mayová stála tento týždeň pred jednou z najťažších otázok svojej predvolebnej kampane - a neprebiehalo presne podľa jej predstáv.

V rozhovore s Julie Etchingham bola predsedníčka vlády požiadaná, aby sa podelila o to najnebezpečnejšie, čo kedy urobila.

Takmer ste počuli ozubené kolesá, ktoré jej vírili v mozgu. Ak by povedala, že by nikdy neurobila nič zlého, nikto by jej neveril. Dokonca aj ona priznala, že nikto nie je po celý čas dokonalý.

Ale keby nám povedala niečo skutočne nezbedné, stačilo by, keby sme ju prehrali vo voľbách?

Po nejakom váhaní sa rozhodla pre niečo, čo nikto nečakal, že bude počuť - pretože je to najnudnejšia odpoveď.

Theresa Mayová si predstavila beh cez pole pšenice (Obrázok: © Petya Todorova)

'Musím sa priznať, že keď sme ja a môj priateľ behali po pšeničných poliach, farmári z toho neboli nadšení,' povedala.

Odvtedy sa jej na sociálnych sieťach neúnavne vysmievali. Ale nie je to celkom pravda, je to Tereza? To nie je to najhanebnejšie, čo ste kedy urobili ...

1. Policajné škrty

Theresa Mayová ako ministerka vnútra dohliadala od roku 2010 na zníženie počtu asi 20 000 policajtov z našich policajných síl.

Starší policajti sa domnievajú, že tímy policajnej polície generujú zásadnú inteligenciu ako oči a uši v komunitách.

Ich počet sa však počas májového pobytu v rámci domácej kancelárie drasticky znížil.

V roku 2015 ju policajný dôstojník z Veľkého Manchestru varoval, že škrty v silách ohrozujú verejnosť a nechávajú ju bez spravodajských informácií, ktoré by im pomohli predchádzať teroristickým útokom.

Príslušný ocenený dôstojník, inšpektor Damian O’Reilly, opustil políciu, pretože sa už nedokázal vyrovnať s vládnou politikou.

2. Snooping na vaše e-maily, texty a internetovú históriu

Vyšetrovací zákon - prezývaný snoopers ' listina - odovzdáva polícii a bezpečnostným službám rozsiahle právomoci hackovať telefóny a snoopovať históriu bežných ľudí pri prezeraní webu.

Theresa Mayová tvrdila, že opatrenia v návrhu zákona sú nevyhnutné na to, aby bol britský ľud v bezpečí pred teroristami, pedofilmi a vážnymi zločincami.

Theresa Mayová sa smeje v Dolnej snemovni (Obrázok: PA)

Kritici ale tvrdia, že právomoci, ktoré by udelil vládnym, policajným a bezpečnostným agentúram, na to majú narušiť súkromie kohokoľvek v krajine s malým dohľadom, či je šmírovanie opodstatnené.

celebrity veľký brat klebety z roku 2014

3. Školské škrty

Učiteľské odbory obvinili Theresu Mayovú, že nechala britský štátny vzdelávací systém na pokraji kolapsu s plánovanými škrtom.

Viac ako 500 hláv je tak nahnevaných na úmyselné ničenie škôl premiérom, že jej napísali otvorený list so žiadosťou, aby zrušila svoj plán škrtov vo výške 3 miliardy libier, pretože sa obáva, že by to ohrozilo budúcnosť miliónov žiakov.

Riaditelia nie sú s májom spokojní (Obrázok: PA)

Predsedníčka vlády pridala do svojho manifestu ďalšie finančné prostriedky na pomoc školám, ktoré stratili zmeny v jej vzorci financovania. Aktivisti však tvrdia, že v reálnom vyjadrení mnohí stále stratia.

4. U-zatáčky

Theresa Mayová urobila toľko zvratov, odkedy sa stala predsedníčkou vlády, nie sme si celkom istí, ako vie, akým smerom sa uberá.

Ako môžeme dôverovať vedúcej konzervatívnej skupiny, že splní všetky svoje sľuby, ak existuje šanca, že si to o niekoľko týždňov rozmyslí? čas?

Mayová ako ministerka vnútra verejne viedla kampaň za zotrvanie v Európskej únii pred referendom v júni s tým, že brexit by ohrozil „budúcnosť Británie“. Náš vplyv na celom svete. Naša bezpečnosť. A naša prosperita “.

(Obrázok: REUTERS)

Vo svojom tohtoročnom vyhlásení podľa článku 50 uviedla: „... vystúpenie z Európskej únie ... je šancou tejto generácie formovať svetlejšiu budúcnosť našej krajiny.“

'Chcem, aby sme boli bezpečnou, prosperujúcou a tolerantnou krajinou.'

Tiež opakovane povedala, že nevyhlási všeobecné voľby, pretože potrebujeme „stabilitu“. počas brexitu.

Ako všetci vieme, potom vyhlásila všeobecné voľby.

5. Daň z demencie

Aj keď sme na tému U-turnov, porozprávajme sa o & apos; daň z demencie “.

V májovom konzervatívnom manifeste konzervatívci uviedli, že dovolia Britom nechať majetok vo výške 100 000 libier predtým, ako budú musieť zaplatiť za starostlivosť, a to z 23 250 libier.

Ale ďalšie tisíce ľudí - vrátane tých, ktorí majú starostlivosť vo svojom vlastnom dome - musia prvýkrát počítať svoj dom medzi tieto aktíva.

Mayová odvtedy zásadne zapla a zaviedla strop, ktorý nie je uvedený v manifeste (Obrázok: PA)

To znamená, že ďalší tisíce ľudí budú po smrti predávať rodinný dom.

môžu psy jesť kocky ľadu

May a Toryovci neskôr urobili obrat a oznámili, že tam bude čiapka - aj keď nevedia presne povedať, čo to bude a v manifeste o tom nebola žiadna zmienka.

6. Zaviazal sa vrátiť lov na líšku

Zákon o poľovníctve z roku 2004 zakazoval používanie psov na lov voľne žijúcich cicavcov - vrátane líšok, jeleňov, zajacov -, ale je bežne známy ako zákaz lovu líšok.

Mayová nedávno odhalila, že je fanúšičkou krutého krvavého športu - aj keď to v skutočnosti nikdy neurobila.

A minulý mesiac vo volebnej kampani potvrdila, že bude hlasovať o zrušení zákazu.

Protestný pochod na Downing Street, aby sa postavil proti záväzku Theresy Mayovej bezplatne hlasovať o zrušení zákona o poľovníctve (Obrázok: IF)

'Ako sa to stáva osobne, vždy som bol za lov líšok a držíme svoj záväzok - predtým sme sa zaviazali ako konzervatívna strana - umožniť slobodné hlasovanie,' povedala novinárovi.

7. Chválil sa financovaním NHS pri znižovaní rozpočtu na sociálnu starostlivosť

Prvých pár mesiacov roku 2017 dominovala otázka, ktorá sa už roky objavuje - škrty v sociálnej starostlivosti.

Theresa Mayová sa pochválila, že dáva NHS dodatočnú hotovosť vo výške 10 miliárd libier.

Zároveň sa však radám znížili finančné prostriedky. Na tom záleží, pretože sa starajú o preťažené systému sociálnej starostlivosti pre starších a chorých.

Odborníci uviedli, že viac ako polovicu 10 miliárd libier pohltili nemocničné postele plné zraniteľných ľudí, ktorí nemali kam ísť.

Pracovníci NHS tvrdia, že vláda Theresy Mayovej neurobila dosť (Obrázok: AFP)

význam čísla 123

Celkové „reálne podmienky“ výdavky sa od prevzatia moci toryovcami prudko prepadli o 8,4%, uviedla knižnica Dolnej snemovne.

Až po niekoľkých mesiacoch tlaku kancelár Philip Hammond oznámil vo svojom rozpočte na rok 2017 fond vo výške 2 miliardy libier, ale charitatívne organizácie uviedli, že to stále nebude stačiť.

8. Plánované zrušenie zákona o ľudských právach

Toryovci majú od roku 2010 plán zrušiť zákon o ľudských právach.

Zákon chráni vaše právo na život, sloboda prejavu a náboženského vyznania a vzdelávanie - a tiež vás chráni pred otroctvo, mučenie a nerozumní šéfovia.

Aktivisti sa obávajú, že ak by sa vtedajšia vláda stala nepohodlnou, dovolila by vtedajšej vláde zvoliť si práva, ktoré by chceli chrániť, by toryovci oslabili práva.

Včera potvrdila, že má stále v streľbe ľudské práva, ale trvala na tom, že všetko je v boji proti teroru.

„A ak sa [stíhaniu teroristov] postavia do cesty zákony o ľudských právach, zmeníme tieto zákony, aby sme sa ubezpečili, že ich dokážeme urobiť.

'Ak ma vo štvrtok zvolia za predsedu vlády, môžem vám povedať, že táto zásadná práca sa začína v piatok.'

Čítaj viac

Všeobecné voľby 2017
Čo je dôvera a ponuka? Kompletne prestavaná skrinka Kto sú DUP? Najnovšie prieskumy

9. „Ležanie“ o politike práce

Počas svojho vystúpenia v BBC Question Time Vedúci predstavitelia Špeciálna minulý týždeň sa Theresy Mayovej pýtali, či jej možno dôverovať vzhľadom na jej „rekord v porušovaní sľubov“.

Pani Mayová reagovala dlhým prejavom o svojich vlastných príspevkoch k presadzovaniu práva a potom sa obrátila na útok na Diane Abbottovú, tieňovú ministerku vnútra Labouristky.

Mayová sa objavila v čase otázok po boku lídra labouristov Jeremyho Corbyna (Obrázok: WPA Pool)

Povedala: „Zabezpečila som, aby sme v databáze DNA uchovávali záznamy o zločincoch a teroristoch, zatiaľ čo Diane Abbottová ich v skutočnosti chce vymazať. Nemyslím si, že je to dobrý nápad.

Abbott rýchlo vyvrátil tvrdenia na Twitteri

A tak boli aj reportéri, ktorí vytiahli Abbottove citáty konkrétne o tom, že bude viesť záznamy o DNA odsúdených zločincov.

10. Podpora „doložky o znásilnení“

Pravidlo chmúrne prezývané doložka o znásilnení bol zavedený v apríli 2017 v rámci krátenia daňových úverov.

Navrhovateľom je možné odteraz vyplácať iba daňové úľavy pre ich prvé dve deti, s výnimkou dvojčiat alebo detí narodených zo znásilnenia.

Obete znásilnenia však musia svoje utrpenie dokázať poskytnutím odkazov a „dôkazov“ v dokumente 8-stranový vládny formulár.

To vyvolalo pobúrenie, pretože SNP viedlo protesty proti tejto politike a zvýšilo ju v parlamente.

Theresa Mayová však uviedla, že politika podporuje „férovosť“ a vláda odmietla 25-tisícovú petíciu za jej zrušenie.

alison moyet chudnutie

11. Príjem iba 480 detských utečencov

Ako smrteľné utečenecká kríza roku 2016, Theresa Mayová odmietla prijať akékoľvek uviaznuté deti, ktoré sa už dostali do Európy.

Argumentovala, že to poskytne sýrskym utečencom dôvod prekročiť Stredozemné more v nebezpečných chatrných člnoch.

Ale labouristický kolega Alf Dubs, ktorý ako dieťa utiekol pred nacistami, ju vyzval, aby ukázala ľudskosť - a to aj deťom v biednom tábore Jungle v Calais.

Dievča sa pozerá cez mreže plotu na provizórny tábor pre migrantov

Dievča sa pozerá cez mreže plotu na provizórny tábor pre migrantov (Obrázok: Getty Images)

Vláda nakoniec ustúpila a súhlasila „Dubsov dodatok“ pod jednou podmienkou.

Odmietli jeho výzvu prijať 3 000 utečencov a povedali, že by namiesto toho mali stanoviť číslo.

Až oveľa neskôr sa ukázalo, že toto číslo je iba 480 detí.

Toto nie sú jediné konzervatívne politiky, ktoré boli nazvané „nezbedné“. alebo „škaredé“. Tu je 18 ďalších škaredých zásad pre konzervatívcov.