Môžem svojmu psovi dať kocky ľadu na vychladnutie? RSPCA urovnáva diskusiu pomocou najlepších tipov

Uk News

Pes olizujúci kocku ľadu, aby sa ochladil v horúčavách(Obrázok: )

Vzhľadom na to, že vlny horúčav vo Veľkej Británii stále narastajú, je nevyhnutné, aby ste sa starali o svojich domácich miláčikov aj o seba.

V niektorých častiach Británie majú tento týždeň teploty vystúpiť až na 37 ° C, takže ak si myslíte, že vám je teplo, predstavte si, aké to je pre našich chlpatých priateľov.

Je to vážna vec - psy môžu utrpieť úpal v priebehu niekoľkých minút, pričom jeden pes tragicky zomrel na úpal pri rannej prechádzke začiatkom tohto mesiaca. Je dôležité, aby mali prístup k studenej vode a tieňu.

Ľudia zdieľajú všetky druhy rozkošných fotografií svojich mláďat, ako sa prechladzujú na kockách ľadu.

Ale hoci je voda nevyhnutná na zaistenie toho, aby domáce zvieratá zostali v teple hydratované - je šantenie na kockách ľadu skutočne bezpečné pre našich šteniatka?

Ľad môže pomôcť ochladiť psy (Obrázok: )

Rada RSPCA o podávaní kociek ľadu pre psov

Táto téma pritiahla množstvo špekulácií od majiteľov psov a veterinárov. Niektorí naznačujú, že dávať psom ľad v horúcich dňoch môže v skutočnosti spôsobiť ich nafúknutie, čo je pre väčšie psy väčšie riziko.

Požiadali sme expertov, aby sa dostali k pravde veci, a RSPCA hovorí, že dávať ľad psom je v poriadku a dokonca navrhuje dávať mláďatám všetky druhy mrazených dobrôt, aby si udržali nízke teploty.

„RSPCA odporúča zmraziť psovi misku s vodou alebo kong pred vložením vody alebo čerstvých pochúťok (aby boli dlhšie v chlade). Odporúčame tiež vložiť kocky ľadu do vody vášho domáceho maznáčika alebo vyrobiť mrazené pochúťky, ktoré ich pomôžu ochladiť, “povedal hovorca charitatívnej organizácie na záchranu zvierat pre NEWSAM.

Chihuahua Ted sa ochladzuje pred slnkom (Obrázok: )

Niektorí veterinári uviedli, že si myslia, že ľad môže psom potenciálne poškodiť zuby, a preto je dobré ich pri jedle dávať pozor.

Povedala to doktorka Susan C. Nelsonová, klinická profesorka Centra veterinárneho zdravia na Kansaskej štátnej univerzite PetMD : Čím je kocka väčšia a tvrdšia, tým je väčšia pravdepodobnosť, že k nej dôjde.

Ponuka psov menších kociek alebo dokonca hoblín ľadu môže zabrániť tomuto problému.

Čítaj viac

Hrdinské zvieratá
Hrdinová mačka chráni chlapca pred psom Mačka skočí na obranu dieťaťa Pes vedie cudzích ľudí k uväznenému majiteľovi Mačka zachraňuje chlapca pred tyranmi

Najlepšie tipy na udržanie psov v chlade v horúcom počasí

RSPCA má niekoľko ďalších najlepších tipov, ako udržať psy v chlade v horúcom počasí:

  • Dajte šteňatám ležať vlhký uterák alebo možno ľadový balíček zabalený v uteráku
  • Psy budú pravdepodobne milovať brouzdaliště, v ktorom sa môžu čľapkať a zostať v pohode.
  • Nikdy nenechávajte svojho čokla v horúcom aute, aj keď je to len na krátku dobu. Teploty môžu rýchlo vystúpiť na 47 ° C, čo môže mať za následok smrť.

  • Na nechránené časti pokožky vašich zvierat používajte opaľovací krém bezpečný pre domáce zvieratá, aby sa nespálili.