Vďaka zníženým výplatám Liverpoolu v Premier League budú šampióni stále zarábať celkovo

Futbal

Odmeny Liverpoolu v Premier League sú napriek obavám z dôvodu koronavírusu stále vysoké.

The Reds mali za zisk titulu zarobiť 63 miliónov libier, čo je známe ako záslužné peniaze.

Ale kvôli zníženiu výnosov od vysielateľov počas pandémie sa očakáva, že konečný cenový fond pre túto sezónu bude obmedzený.

Muži Jurgena Kloppa stále získajú najväčší možný bonus, ktorý bude znížený o 14% na 54 miliónov libier, pričom peniaze klesnú o približne 2,7 milióna libier na miesto pre tímy pod nimi v ligovej tabuľke, uvádza článok v denníku The Times .

Ovplyvnené budú iba platby klubom závislé od výkonu, takže majstri stále budú môcť zarobiť celkovo 175 miliónov libier po tom, čo minulý týždeň prvýkrát zdvihli trofej v Premier League, čo sa v dolnom klube Norwich City zníži na 94 miliónov libier.

obrázky pána blobbyho

Červení zdvihli trofej po tom, ako v stredu na Anfielde porazili Chelsea (Obrázok: POOL/AFP prostredníctvom Getty Images)

V stávke sú stále extrémne vysoké všetky kluby bojujúce o umiestnenie hore -dole v tabuľke Premier League v nedeľu popoludní, pretože každý milión sa počíta vzhľadom na priame alebo nepriame finančné straty, ktoré kluby alebo ich majitelia utrpeli od zablokovania.

Platí to najmä o pretekoch medzi štyrmi najlepšími, v posledný deň je na rade Manchester United, Chelsea a Leicester City až 100 miliónov libier.

Tieto tri kluby sa uchádzajú o posledné dve miestenky v Lige majstrov, ktoré sú k dispozícii pre anglické strany, pričom každý z nich ponúka neočakávaný nárast v rozmedzí od 85 miliónov do 100 miliónov libier v závislosti od toho, ako ďaleko postúpia do postupu v budúcej sezóne.

V prípade prehry s Leicesterom by pre United bola ďalšia rana, pretože by utrpeli 30% zníženie sponzorských platieb od spoločnosti Adidas.

Ak sa 75 -miliónovým hráčom Red Devils na sezónu nepodarí zaistiť futbal Ligy majstrov druhú sezónu v rade, klesne na 52,5 milióna libier.

lfc preč kit 2020