Je to hriechová Jill je založená na neuveriteľnej skutočnej žene - a ona sa objavuje v televíznej šou

Televízne Noviny

Jill Nadler s Lydiou West, ktorá hrá Jill vo filme Je to hriech(Obrázok: lydiawestie/Instagram)

Je to hriech je silná a dojímavá show, ktorá zlomila všetky naše srdcia, pretože padla na kanál 4.

Neuveriteľná séria Russella T Daviesa sleduje skupinu homosexuálnych priateľov žijúcich v Londýne počas krízy AID v 80. rokoch.

Tri zo skupiny zomierajú na ničivú chorobu, zatiaľ čo zvyšok sa musí vyrovnať s tým, čo sa deje - vrátane ctižiadostivej herečky Jill Baxter.

Zatiaľ čo väčšina ľudí mala z tejto záhadnej choroby strach, ona sa dobrovoľne prihlásila na horúce linky a poskytla rady ľuďom v celom hlavnom meste. Pripojila sa k protestom a navštívila mužov umierajúcich v nemocnici, ktorých opustili ich rodiny.

Jill a Richie vo filme Je to hriech

Jill a Richie vo filme Je to hriech (Obrázok: Ben Blackall 2019)

Postava, ktorú hrá Lydia West, vychádza z inšpiratívnych skutočných žien, Daviesovej priateľky Jill Nalder.

najlepší cc krém uk

Skutočná Jill sa dokonca objavuje v šou Channel 4, kde hrá mamu jej menovkyne na obrazovke.

Rovnako ako postava, Jill kvôli chorobe prišla o troch svojich blízkych priateľov a pre BBC povedala, ako si spomína, ako sa za ten čas stratilo mnoho mladých mužov.

Bola obrovskou inšpiráciou pre úspešnú televíznu šou (Obrázok: ITV)

60 -ročná Jill, ktorá teraz žije v meste Neath v južnom Walese, opisuje čas ako „mínové pole utajenia“ kvôli hanbe okolo HIV a AIDS.

Zatiaľ čo mnohí boli stále vystrašení a v rozpakoch, navštevovala v nemocnici mužov, ktorých nepoznala, aby sa uistila, že posledné dni neboli sami.

Povedala to Nezávislý : Chodil som na nekonečné návštevy nemocnice. Zaujímate určitým spôsobom miesto člena rodiny, pretože sa stanete touto rodinou a budete tam láskyplným spôsobom.

Nie je to nič výnimočné. Ale bolo to skryté. Pretože máte pocit, že „ok, musím ísť, ale nikomu nepovedať, že idem“.

V samostatnom rozhovore s BBC „Chlapci si nechceli robiť starosti s mamami a otcami,“ povedala. Len chceli, aby na nich boli rodičia hrdí. Nechceli ich sklamať. “

Jill tiež venovala svoj čas získavaniu finančných prostriedkov na výskum choroby a pomáhala založiť charitu s názvom West End Cares. K dnešnému dňu sa vyzbieralo asi 14 miliónov libier.

Jill počas natáčania (Obrázok: jill.nalder/Instagram)

Je to hriech ukazuje, ako sa postoj k HIV zmenil medzi 80. a začiatkom 90. rokov, pričom desivé scény pacientov boli uzamknuté, pretože lekári nevedeli, ako sa šírili.

Ak sa HIV nelieči, vyvíja sa v AIDS. V Británii nebolo do roku 1997 žiadne liečenie, čo znamenalo, že to bol v skutočnosti trest smrti.

Denise Van Outen 90. roky

Aj keď je šou fikciou, Davies postavil niekoľko postáv na ľudí, ktorých v tom čase poznal - a Ružový palác nazývali ich londýnsky byt.

V rozhovore s Good House Keeping , Jill vysvetľuje, ako sa vtedy vyrovnávala s emočným tlakom.

Povedala: Teraz som trochu emocionálna, keď na to myslím, takže som v tom čase musela byť troska. Ak sa o niekoho staráte, postavíte to na prvé miesto a stanete sa osobou, ktorá sa stará o praktické a praktické veci, a v tom vám skutočne môže pomôcť.

Bola tam určitá stigma, bol tam jasný strach, bola tam určitá hrôza, že to môžete mať alebo to môže mať jeden z vašich priateľov, a potom budú stigmatizovaní a budú to musieť tajiť.