Hráči Man Utd vypískali v polčase, keď trio stratilo loptu 25-krát vs Brighton

Správy

Váš Horoskop Na Zajtra

Mal to byť začiatok jasnej novej éry – ale len 45 minút do éry Erika ten Haga v Manchester United , z tribún Old Trafford pršalo.

Desať Hag si užil mimoriadne pozitívnu predsezónnu sezónu, keďže bol vymenovaný za najhoršieho klubu v histórii liga majstrov sezóna. Hoci priviedol len dvoch hráčov, počas leta sa objavovali náznaky, že súčasná úroda hviezd s nedostatočnou výkonnosťou sa prispôsobuje jeho štýlu.

Avšak v priebehu niekoľkých minút od jeho prvého súťažného zápasu vo vedení bol opatrný optimizmus rýchlo nahradený frustráciou. Brighton Demolačná práca 4:0 bola jedným z najhorších bodov laserovej sezóny a deň otvorenia predstavoval dokonalú príležitosť ukázať, ako ďaleko sa od mája dostali.

Ale rýchlo sa ukázalo, že Čajky – geniálne navŕtané Grahamom Potterom, boli vyššou úlohou, než ktokoľvek očakával. Bývalý útočník United Danny Welbeck sa niekoľkokrát dostal za poslednú líniu hostí, ale varovanie nebolo rešpektované.

Po bezcieľnej prihrávke od Davida de Gea získal Brighton loptu a na ľavej strane šestnástky zahral Welbecka, ktorý zase našiel Pascala Grossa, aby v 30. minúte doklepol do prázdnej brány.

divokejší vs breazeale čas

A predtým, ako mal Ten Hag šancu urobiť nejaké zmeny, boli dva, s Grossom opäť po ruke, aby strelil loptu do siete druhýkrát pred prestávkou.

A keďže si hostia bez námahy pohladili loptu a píšťalka prišla na prestávku, domáci hráči boli po ďalšej mizernej vrcholovej prezentácii poriadne vypískaní v tuneli.

Pascal Gross strelil dva góly Brightonu v prvom polčase proti Man Utd

Ani štatistiky nepriniesli pekné čítanie. Napriek tomu, že mali viac držania lopty ako hostia, ich prvý polčas xG bol iba 0,29 v porovnaní s Brightonom na 1,31. Veľká časť ich zápasov pramenila z toho, že boli prepadnutí v strede poľa s Fredom, Scottom McTominayom a Bruno Fernandes 25-krát medzi sebou stratili loptu.

Väčšinu leta dominovali spojenia s novými hráčmi zo stredu poľa, o nič viac Barcelona je Frenkie de Jong. Šéfovia United dúfali, že sa im podarí uzavrieť zmluvu ešte pred začiatkom novej sezóny, ale rozhovory sú teraz v slepej uličke.

To znamenalo, že veľmi ohovárané partnerstvo Freda a McTominayho bolo opäť nasadené. Duo „McFred“ sa stalo hromozvodom kritiky počas Ole Gunnar Solskjaer a príslušné funkčné obdobie Ralfa Rangnicka v zemľanke.

červy v zelenom čaji

Ale napriek všetkým rečiam o revolúcii pod vedením nového muža to bola tá istá os, ktorá fungovala tak výrazne pod požadovanými štandardmi. Na strane McTominayho mal šťastie, že bol ešte na ihrisku, keď sa končil prvý polčas, keď dostal iba žltú kartu za tvrdý zákrok proti Moisesovi Caicedovi.