O koľko sa zvýši minimálna mzda v apríli 2019 - nové sadzby pre 2 milióny zamestnancov

Minimálna Mzda

Tu sa dozviete, o koľko sa v apríli zvýši minimálna mzda

Milióny zamestnancov by mali v apríli očakávať zvýšenie platov Národná životná mzda vyskočí na 8,21 libry za hodinu.

Toto je hodinová sadzba pre osoby staršie ako 25 rokov a pracujúce v Británii.

Rovnako sa zvýši aj minimálna mzda pre ľudí vo veku 16-24 rokov, zatiaľ čo mzdy pre učňov sa zvýšia o ďalších 20 p za hodinu.

Nové sadzby boli oznámené v rozpočte kancelára Philipa Hammonda na rok 2018, keď oznámil, ako veľmi sa má v roku 2019 zvýšiť.

Prichádza po tom, ako sa Theresa na konzervatívnej konferencii v septembri zaviazala ukončiť úsporné opatrenia a povedala: „Desať rokov po finančnom krachu ľudia potrebujú vedieť, že úsporné opatrenia, ku ktorým viedol, sa skončili a že ich tvrdá práca sa vyplatila“.

Tu je uvedené, o koľko sa minimálna mzda zvýši v nasledujúcom daňovom roku (Obrázok: Getty)

Nové sadzby však s kritikmi neklesajú dobre.

TUC uviedol, že zvýšenie platov vlády ako facka ťažko skúšaným pracovníkom.

Generálna tajomníčka Frances O'Gradyová uviedla, že „rodiny sa nezaobídu bez toho, aby boli nútené dostať sa do červených čísiel“, a vláda to musí riešiť.

Trh práce sa sprísňuje, ale nevedie to k dôstojnému zvyšovaniu platov.

Predseda vlády musí zaistiť, aby sa práca vyplácala, zvýšením minimálnej mzdy na 10 libier, zásahom proti neistej práci, ukončením nespravodlivých miezd pre agentúrnych zamestnancov a zákazom zmlúv na nulu. “

Na inom mieste aktivisti presadzujú, aby dobrovoľnú mzdu presadzovalo viac zamestnávateľov.

Na rozdiel od vládnych sadzieb je to stanovené nadáciou - a je založené na inflácii a na tom, ako vzrástli životné náklady.

bruce willis a demi moore

V súčasnej dobe je skutočná životná mzda vo Veľkej Británii 9 GBP za hodinu a 10,55 GBP v Londýne.

Aká je v súčasnosti národná minimálna mzda?

To je sadzba, ktorú musia zo zákona platiť všetci zamestnávatelia (Obrázok: Getty)

Národná minimálna mzda (NMW) je minimálna mzda za hodinu, na ktorú má väčšina zamestnancov nárok zo zákona. Sadzba do značnej miery závisí od veku pracovníka a od toho, či je učňom. Ak máte viac ako 25 rokov, namiesto toho máte nárok na národnú mzdu.

Obe sadzby sú zákonnou požiadavkou a ich nedodržanie môže mať za následok pokutu zamestnávateľa alebo dokonca zaradenie do ročného zoznamu hanby.

Pravidlá uvádzajú, že ak pracujete a máte 25 alebo viac rokov (a nie v prvom roku učňovského vzdelávania), vaša hodinová sadzba musí byť najmenej 7,83 GBP.

Pomocou tohto zistíte, či máte nárok na národnú životnú mzdu šikovná kalkulačka .

sam smith pred chudnutím

Aká je súčasná minimálna mzda?

Šéfovia musia zo zákona platiť pracovníkom nasledujúce sadzby:

 • Vek 21-24? Máte nárok na 7,38 GBP za hodinu.

 • Vek 18-20? Máte nárok na 5,90 GBP za hodinu.

 • Máte menej ako 18 rokov? Máte nárok na 4,20 GBP za hodinu.

 • Učeň? Máte nárok na 3,70 GBP za hodinu.

Je potrebné dodržať niekoľko pravidiel:

 • Učni majú nárok na učňovskú sadzbu, ak sú a) vo veku 19 rokov alebo mladší alebo b) vo veku 19 rokov a starší a sú v prvom ročníku učňovského školstva.

 • Aby ste získali nárok na minimálnu mzdu, musíte byť v školopovinnom veku (16 rokov a viac).

O koľko sa zvýši národná minimálna mzda v apríli 2019?

Mzdy všetkým pracovníkom od 1. apríla 2019 porastú.

Učni budú musieť zaplatiť (najmenej) 3,90 libry za hodinu, do 18 rokov, 4,30 libry za hodinu, do 20 rokov, 6,15 libry za hodinu a do 24 rokov, 7,70 libry za hodinu. Osoby vo veku 25 a viac rokov musia dostávať platbu minimálne 8,21 libry za hodinu.

Podľa Komisie pre nízke mzdy (orgán, ktorý určuje sadzby) tento nárast odhaduje, že to celkovo podporí 2,4 milióna zamestnancov. Ročný príjem robotníkov s minimálnou mzdou na plný úväzok sa od apríla 2016, keď bol zavedený národný životný príjem, zvýši o viac ako 2 750 libier.

Nové sadzby minimálnej mzdy od roku 2019

Šéfovia musia zo zákona platiť pracovníkom nasledujúce sadzby:

 • Vek 21-24? Teraz máte nárok na 7,70 GBP za hodinu.

 • Vek 18-20? Teraz máte nárok na 6,15 GBP za hodinu.

  sci-fi vianočný sveter
 • Máte menej ako 18 rokov? Teraz máte nárok na 4,35 GBP za hodinu.

 • Učeň? Teraz máte nárok na 3,90 GBP za hodinu.

Je potrebné dodržať niekoľko pravidiel:

 • Učni majú nárok na učňovskú sadzbu, ak sú a) vo veku 19 rokov alebo mladší alebo b) vo veku 19 rokov a starší a sú v prvom ročníku učňovského školstva.

 • Aby ste získali nárok na minimálnu mzdu, musíte byť v školopovinnom veku (16 rokov a viac).

Nové sadzby minimálnej mzdy od apríla 2019

*jablká za 3,70 libry pre učňov mladších ako 19 rokov alebo v prvom ročníku

Čítaj viac

Práva spotrebiteľa
Vaše vysoké práva na vrátenie peňazí z ulice Ako sa sťažovať na pôžičku do výplaty Zmluvy o mobilných telefónoch - vaše práva Zlé recenzie - ako získať náhradu

Aký je rozdiel medzi národnou životnou mzdou a životnou mzdou?

„Národná životná mzda“ a „minimálna mzda“ sú stanovené vládou a všetci zamestnávatelia ich musia dodržiavať.

Avšak „živá mzda“; je úplne samostatná entita zriadená spoločnosťou Nadácia Living Wage Foundation . Tiež sa každoročne prehodnocuje.

To nie je zákonná požiadavka, ale skôr to, čo aktivisti veria pracovníkom by mal zarábať (faktorovanie inflácie a podobne). Mnoho zamestnávateľov - ako napríklad supermarkety - si to vybrali v prospech vládnych smerníc, a preto svojim zamestnancom platí viac.

V súčasnosti je mzda Living Wage v Británii 9 libier za hodinu alebo 10,55 libry, ak žijete v Londýne. Uvedené ceny platia pre všetky osoby staršie ako 18 rokov. Tu nájdete úplný zoznam zamestnávateľov, ktorí ich platia .

Vaše práva

Pracovník v strese v práci

Myslíte si, že ste nedostatočne platení? Pomoc je k dispozícii (Obrázok: Getty)

Prečítajte si výplatnú pásku

Máte nárok na výplatnú pásku a mali by ste sa opýtať svojho šéfa, ak ju nedostanete automaticky. Jeho prečítanie vám pomôže zistiť, koľko zarábate a koľko zdaňujete. The Peňažná poradňa má sprievodcu, ktorý vám pomôže s jeho dekódovaním.

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako vám môže byť zaplatené. Ak ste platení za hodinu, malo by to zahŕňať aj cestovanie medzi rôznymi pracoviskami - môžete úplné pravidlá nájdete tu . Ak dostávate ročný plat, môžete vypočítajte si plat za hodinu . Aj keď ste zaplatení za konkrétnu prácu, existuje primeraná hodinová sadzba - vyrieš to tu .

Ak pracujete v reštaurácii, váš šéf by vám nemal platiť z vašich sprepitných. Zrkadlo & apos; s Kampaň Spravodlivé tipy v roku 2008 pomohla zaistiť zákon na ochranu pracovníkov.

Čo robiť, ak si myslíte, že ste zaplatení nespravodlivo?

Ak sa domnievate, že máte nedostatočné platby, mali by ste čo najskôr požiadať o radu v tejto záležitosti. Aký je váš nárok, môžete zistiť pomocou Online nástroj pomoci [Acas] poradenskej, zmierovacej a arbitrážnej služby.

Acas je bezplatný orgán, ktorý poskytuje informácie a rady zamestnávateľom a zamestnancom v oblasti pracovného práva.

Ak zistíte, že ste v skutočnosti nespravodlivo platení, odporúča sa najskôr porozprávať so zamestnávateľom a pokúsiť sa problém vyriešiť.

Ak to nefunguje, máte právo podať formálnu sťažnosť svojmu zamestnávateľovi.

Alternatívne Acas hovorí, že pracovník môže podať sťažnosť na HMRC, ktorá to za vás vyšetrí.

Ak HMRC zistí, že zamestnávateľ nedodržiava minimálnu mzdu, môže pracovníkovi zaslať upozornenie na nedoplatok plus pokutu za nezaplatenie správnej mzdy.

Maximálna pokuta za nezaplatenie bude 20 000 libier na pracovníka. Zamestnávateľom, ktorí nezaplatia, však môže byť uložený zákaz výkonu funkcie riaditeľa spoločnosti až na 15 rokov.

Ak chcete ďalšie rady, zavolajte vláde Linka pomoci pre platby a prácu na 0800 917 2368 . Služba je bezplatná a dôverná.

Prípadne sa pokúste priblížiť k Občiansky poradný úrad [TAXÍK]. Ich poradcovia vám môžu bezplatne pomôcť s celým radom peňazí a právnych záležitostí.

313 anjelské číslo láska

Čítaj viac

Zamestnanecké práva
Aká je minimálna mzda? Pochopenie zmlúv na nulu Čo povedať svojmu šéfovi, že ste chorí Čo robiť, ak ste prepustení