Tajomstvo veľkého vlakového lupiča Pabla Escobara, ktoré Britániu závislo od kokaínu

Uk News

Charles Wilson je jedným zo siedmich mužov zapojených do Veľkej vlakovej lúpeže v roku 1963(Obrázok: PA)

Charlie Wilson je známy predovšetkým svojou účasťou na Veľkej vlakovej lúpeži v roku 1963.

Teraz však nová kniha odhaľuje, ako Wilson neskôr vytvoril najznámejšiu narkobarónu na svete, ktorá siahala po niekoľko miliárd libier od Južnej Ameriky po Európu.

Tu exkluzívne úryvky z knihy Wensleyho Clarksona Tajomstvo Narco: Veľký vlakový lupič, ktorého partnerstvo s Pablom Escobarom obrátilo Britániu na kokaín, ukazujú, ako sa londýnska kapucňa skrížila s bezohľadným vodcom kolumbijského kartelu Medellin ...

Charlie Wilson sa stretol s Kolumbijčanom Carlosom vo väzení Parkhurst v roku 1972. Carlos bol odsúdený za obchodovanie s kokaínom v Londýne a spočiatku bol Wilson voči Juhoameričanovi nepriateľský, pretože bol drogový.

Pablo Escobar (Obrázok: Getty)

Takzvaní skutoční zločinci lúpili banky a vlaky. S drogami rozhodne nerobili.

Ale očarujúci Carlos, vysoký, pekný, tmavovlasý muž, ktorý hovoril so vzdelaným španielskym prízvukom z vyššej triedy, mal priateľský a uvoľnený spôsob, ktorý nakoniec Wilsona upokojil.

Carlos ho naučil niekoľko základných ekonomických dôvodov, prečo malo obchodovanie s kokaínom dobrý kriminálny zmysel.

Carlos povedal Wilsonovi: Aký zmysel má riskovať život vykradnutím banky alebo nástupom do vlaku, keď môžete zarobiť desaťkrát viac peňazí a pritom sa produktu ani nedotknúť?

Wilson vo väzení naďalej držal hlavu dole. Bol častým návštevníkom knižnice a keď sa ho zamestnanci pýtali, prečo, jednoducho odpovedal: Chcem sa dozvedieť o veciach. Zmeškal som školu, takže si to teraz vynahrádzam.

Ostatní väzni začali volať Charliemu pánovi Brainsovi kvôli jeho divokej chuti čítať a skúmať.

Mal prístup k americkým novinám, ktoré prinášali príbehy o kokaínovej epidémii, ktorá vtedy zachvátila USA.

Dávalo mu to nápady. Ak bol kokaín taký populárny, bolo načase, aby sa predal v iných častiach sveta, áno?

Wilson zistil, že aby mohol organizovať predaj drogy v celej Európe a Veľkej Británii, potrebuje mať základňu ďaleko od Londýna. Usadil sa v Španielsku.

Keď bol v roku 1978 prepustený, Wilson sa s manželkou Pat presťahoval na Costa del Sol a rýchlo sa stal bankárom v jednej z veľkých firiem obchodujúcich s hašišom, ktoré pôsobia medzi severnou Afrikou a Španielskom.

Hacienda Na¡poles bol luxusný majetok, ktorý postavil a vlastnil kolumbijský narkobarón Pablo Escobar (Obrázok: James Breeden/Breeden Media)

Uvedomil si, že jeho operácie pašovania kanabisu pozorne sledujú najbohatší producenti kokaínu na svete, kolumbijský kartel Medellín, na čele s Pablom El Doctorom Escobarom.

V polovici 80. rokov boli kolumbijské úrady pod tlakom USA, aby krajinu zbavili kokaínových gangstrov.

Escobar uznal, že na lukratívnom americkom trhu budú dlhodobé obchodné problémy.

Začal vážne uvažovať o Európe, kde bol pre jeho produkt potenciálnymi zákazníkmi zrelý, mladý trh bohatých, vzostupne mobilných yuppies.

Vstúpte do Charlieho Wilsona. Na konci roku 1984 americkí strážcovia zákona spárovali Wilsonov popis s mužom, ktorý priletel do Bogoty z Európy a potom cestoval na panstvo Pabla Escobara, Haciendu Nápoles.

Nehnuteľnosť zahŕňala súkromnú zoo a nachádzala sa medzi kolumbijským hlavným mestom a Medellínom.

Ale Wilson a Escobar sa údajne na prvom stretnutí zrazili tak zle, že Charlie vyšiel z ranča drogových barónov.

Čítaj viac

Vnútri Skutočných Narcos
Vnútri kartelu Sinaloa Bývalý muž SBS sa stretáva s kartelom Rozobraté mŕtvoly a vrahov Stretnutie hostiteľa s poručíkom El Chapa

Neskôr priznal, že riskoval, že stratí nervy s Escobarom. Bol však konečným hazardným hráčom a vypočítal, že
Kolumbijský narkobarón by mu viac dôveroval, keby počas prvého stretnutia spochybnil svoju autoritu.

Wilson zaistil dvojročnú zmluvu o nákupe a distribúcii kokaínu v rozsiahlom rozsahu po Veľkej Británii. Vybavil by aj veľké zásielky určené do iných častí západnej Európy.

Jeden bývalý člen kartelu povedal: Mnohí sa objavili v Kolumbii a už ich nikto nevidel. Napriek tomu tu bol tento starý gringo a práve dostal carte blanche, aby zvládol viac medellínskeho kokaínu ako ktokoľvek iný na svete.

Wilson bol na misii zarobiť desiatky miliónov libier. Escobar jednému spolupracovníkovi v Medellíne povedal, že verí, že Wilson sa stane krstným otcom európskeho obchodovania s kokaínom.

Ale stále bolo na čom pracovať.

Po návrate do Španielska bolo čoskoro možné nájsť Wilsona, ktorý vyťahoval vrecia s kokaínom a viedol schôdze s cieľom prediskutovať ponuky.

Pozval by všetkých v miestnosti, aby si odfrkli.

Jeden starý priateľ povedal: Charlie sa toho nedotkol, keď prvýkrát prišiel do Španielska, a to spôsobilo, že niektoré chlapce boli trochu nervózne.

Potom jedného dňa tento ustaraný darebák povie Charliemu: „Ako viem, že nás neokradnete. Ani to sám neskúsiš. “ Charlie teda vysekne radu a odíde. Problém bol v tom, že sa na tých veciach trochu zaplietol.

Kokaín (Obrázok: Getty)

To bol svet, v ktorom teraz žil Wilson, starý otec vo veku okolo 50 rokov. Riešil obrovské dodávky kokaínu, sám konzumoval obrovské množstvo drog, užíval si živý sexuálny život s viacerými ženami a svoje obrovské príjmy utrácal s dôveryhodnou panacou.

Potom však Escobar a jeho spoločníci počuli, že Wilson nemusí svoje peniaze používať veľmi múdro a Kolumbijčania verili, že najslabším článkom v obchode s kokaínom boli vždy peniaze. Jeden z Wilsonových najstarších zločineckých spolupracovníkov neskôr vysvetlil: Nie som si istý, či Charlie zobral Pabla Escobara dostatočne vážne. Zvykol nám tvrdiť, že Escobar je nejaký cvok, vždy naťahujúci kĺb a rozprávajúci hlúposti.

Jedného dňa som Charliemu povedal: „Musíš si na neho dávať pozor, nie si pre neho taký dôležitý a on ťa v tom upustí, ak ho akýmkoľvek spôsobom prekročíš.“

Charlie sa na mňa pozrel a usmial sa: „Nedostal fľašu“. Charlie sa pozeral na južné Španielsko ako na svoje územie a veril, že nikto, dokonca ani Pablo z *** Escobar, sa neodváži ísť za ním tam.

Ostatní si neboli takí istí. A v poludnie 23. apríla 1990, keď Charlie zapaľoval gril na výročnú večeru, ktorú plánoval pre svoju manželku, Pat odpovedal na vchodové dvere mužovi, ktorý s výrazným cockneyovským prízvukom zamrmlal, že má pre Charlieho správu jeho šéf.

Vyšetrovatelia skúmajú vlak Royal Mail zapojený do Veľkej vlakovej lúpeže (Obrázok: Getty)

Pat mu povedal, aby odložil bicykel na verandu. Mohlo by sa to pokaziť, ak to necháte vonku, povedala príjemne. Muž neodpovedal, ale umiestnil bicykel medzi predné dvere a Charlieho starostlivo postavenú záhradnú stenu. Pat si neskôr spomenul: Charlie bol zaneprázdnený sekaním jedla, a tak som mu zavolal a on prišiel zo záhrady.

Charlie muža spoznal a ukázal ho na nádvorie pri bazéne. Z nejakého nevysvetliteľného dôvodu legendárny šiesty zmysel, ktorý pomohol Charliemu Wilsonovi zostať celý život o krok vpredu pred jeho nepriateľmi, nedokázal naštartovať a zazvoniť na poplach.

zúrivosť v joshua rande

Keď dvojica vošla do záhrady, Pat začul zvýšené hlasy. Povedala: Zostala som vo vnútri. Asi sa rozprávali najmenej päť minút.

Možno hovoril Charliemu o niekom, koho poznal v Londýne - dával mu správu alebo niečo. Musel Charliemu povedať niečo, čo upútalo jeho pozornosť, inak by neboli tak dlho spolu.

Návštevník skutočne prinášal posolstvo nenávisti a keď skončil, začal útočiť na Charlieho a jeho psa Bo-Bo, ktorý sa pokúšal pomôcť svojmu pánovi.

Posol vytiahol svoju 9 mm pištoľ Smith & Wesson. Pat počul z kuchyne dve hlasné rany.

Povedala: Počula som Bo-Boho kričať. Vyšiel som von a uvidel Charlieho. Len ukázal prstom na otvorené ústa. Tiekla z neho krv.

Strieľaný hrnček Pabla Escobara

Charlie sa pokúsil namieriť k zadnej stene, na ktorú strelec práve vyliezol, aby unikol. Pat povedal: Keď som sa naňho pozeral, ako bojuje, všetko sa spomalilo. Nemohol som nič urobiť.

V Medellíne sa so správou o atentáte na Narca Charlieho stretol Pablo Escobar a pokrčil ramenami.

Vedel, kto to urobil. Dokázal sa však vyhnúť priamemu zapojeniu, aj keď dal súhlas, aby zásah pokračoval.

Escobar nebol tým, kto by sa nad takýmito vecami pozastavoval. Vlastný tlak sa zvyšoval doma v Medellíne.

Ľudia ako Narco Charlie boli prebytoční k požiadavkám. Pablo Escobar mal rozbehnutú nadnárodnú firmu a nikto jej v tom nemohol prekážať.

V novembri 1991 bolo vyšetrovanie Charlieho smrti konečne vypočuté na súde koronera vo Westminsteri. Verdikt znel, že Charlieho postrelili neznáme osoby.

Čítaj viac

Narcos
Skutočný príbeh milujúceho Pabla Skutoční agenti Narcos Escobarov úkryt Escobarovo skryté zlato

Charlie Wilson, narodený v roku 1932 v londýnskom Battersea, sa začal venovať kriminalite už od začiatku a spojil sa s detským kamarátom Bruceom Reynoldsom o čoraz odvážnejších lúpežiach.

V roku 1962 ukradli pri lúpeži na letisku Heathrow 62 000 libier. V roku 1963 zorganizovali s gangom 15 mužov Veľkú vlakovú lúpež. Z vlaku Royal Mail z Glasgow do Londýna zaistili 2,6 milióna libier.

Vodič Jack Mills bol zasiahnutý do hlavy, zo zranení sa už nespamätal a o sedem rokov neskôr zomrel.

Lupiči odviezli asi 120 poštových vriec do úkrytu na farme. Wilson ako pokladník rozdelil hotovosť. Odtlačky prstov ponechané na statku pomohli polícii chytiť 12 z 15 mužov. Na súde v apríli 1964 si Wilson vyslúžil titul tichý muž, pretože odmietol povedať čokoľvek. Dostal 30 rokov väzenia, ale po štyroch mesiacoch vypadol a so svojou rodinou utiekol do kanadského Quebecu.

V roku 1968 bol Wilson zajatý potom, čo jeho manželka telefonovala svojim rodičom v Anglicku, čo umožnilo Scotland Yardu ich vypátrať. Nasledujúce desaťročie strávil za mrežami.

Drogový díler Pablo Escobar mal v jednom momente údajne majetok 19 miliárd libier, čo z neho robilo jedného z najbohatších mužov na svete. Zomrel vo veku 44 rokov po prestrelke s kolumbijskou políciou v roku 1993.