Erik ten Hag priznáva, že sa mýlil s kontroverzným rozhodnutím Cristiana Ronalda

Správy

Váš Horoskop Na Zajtra

Erik ten Hag priznal, že Manchester United hral raz lepšie Cristiano Ronaldo zišli z lavičky počas ich úvodného dňa porážky od Brighton.

zoe ball cyklotrasa

Spojené boli porazený 2-1 Čajkami na Old Trafford v nedeľu popoludní, keď sa éra Ten Haga ako manažéra začala na rovinu. Mnohé z problémov z obdobia vlády r Ole Gunnar Solskjaer a Ralf Rangnick boli evidentní, Pascal Gross skóroval dvakrát za deväť minút prvého polčasu Brighton do nadvlády.

Domáci sa v druhom polčase zlepšili, Marcus Rashford zamietol niekoľko dobrých šancí a Lisandro Martinez zneškodnil posledný záchytný blok Lewisa Dunka. Do zápisu o skóre sa dostali po tom, čo Robert Sanchez zahral rohový kop a Alexis Mac Allister si z tesnej blízkosti strelil bizarný vlastný gól.

Ten Hag sa rozhodol opustiť Ronalda na lavičke a hrať s Christianom Eriksenom ako stiahnutým útočníkom v základnej zostave United, s novou posilou podporovanou Rashfordom, Bruno Fernandes a Jadon Sancho. Rozhodnutie sa nevyplatilo a Ronaldo bol predstavený z lavičky v 53. minúte za Freda.

Hoci neskóroval, Ronaldo okamžite zasiahol a svojím nájazdom za pätou založil Rashfordovu snahu, ktorú zachránil Sanchez. 37-ročný útočník prežil mimo sezóny horskú dráhu, v ktorej z osobných dôvodov vynechal predsezónne turné a potom vyhlásil, že chce prestup.

Desať Hag povedal pred výkopom že nechal Ronalda na lavičke, pretože 45 minút zápasovej akcie – proti Rayo Vallecano minulý víkend – nebolo dostatočným tréningom. Na pozápasovej tlačovej konferencii však priznal, aký vplyv mal jeho útočník.

Nahradil ho Cristiano Ronaldo z Manchestru United
Cristiano Ronaldo nastúpil za Freda v 53. minúte ( Obrázok: Catherine Ivill/Getty Images)

VYJADRITE SVOJ NÁZOR! Mal Cristiano Ronaldo začať zápas v Brightone? Komentujte nižšie .

'Je jasné, že v druhom polčase sme boli lepší v strede poľa s Eriksenom dole a Ronaldom hore,' povedal Ten Hag. 'Vytvorili sme si a Rashford mal dve dobré šance, škoda, že sme neskórovali.'

United nastúpili do zápasu bez úplne fit stredného útočníka po tom, čo si Anthony Martial v predsezónnej fáze privodil zranenie stehennej šľachy. S Rashfordom lepším na ľavej strane a nedostupným Masonom Greenwoodom bol Ronaldo jediným vysunutým stredným útočníkom v kádri.

Cristiano Ronaldo z Manchestru United
Najväčšiu šancu United založil v druhom polčase Cristiano Ronaldo ( Obrázok: Michael Regan/Getty Images)

Zatiaľ čo spoznal Ronaldov vplyv, Ten Hag potvrdil svoje rozhodnutie nechať hviezdu na lavičke. 'Keby bol k dispozícii, útočník [Martial], hral by som ho,' povedal. 'Cristiano Ronaldo je teraz 10 dní v tímovom tréningu, čo je príliš málo na 90 minút. To je dôvod, prečo sme ho nezačali.'

Ronaldo si počas prvého polčasu na striedačke vysekal frustrovanú postavu a po Grossovom úvodnom góle mu ukázali, ako rozhadzoval ruky do vzduchu. United šli na prestávku 2:0, ale Ten Hag čakal ďalších osem minút, kým sa obrátil na Ronalda.