Erik ten Hag musí urobiť viac, než len prehodiť výkopy Man Utd, aby zachránil túto potápajúcu sa loď

Správy

Váš Horoskop Na Zajtra

Iná zem – rovnaká strašná, zúfalá, skľučujúca Manchester United.

Erik ten Hag sa rozhodol zmeniť domácu lavičku, aby bol bližšie k Stretford Endu, no ukázalo sa, že to bola jediná zmena, ktorú zaviedol. Po prvé, nenechajte nič rozriediť dokonalosť Brighton a brilantnosť Graham Potter, ktorý privítal svojho nového holandského protivníka taktickou masterclass.

A nech nič nezmenšuje dva chytré góly Pascala Grossa, ktoré zabezpečili hosťom vôbec prvé víťazstvo na Old Trafford. Ale pre prípad, že by niektorým priaznivcom vymazali spomienky príchodom Ten Hag a nejakými príjemnými letnými kiksmi, toto bola hrozná pripomienka toho, ako úžasne priemerný sa tento tím United stal.

Prečo by sa niečo zmenilo, keď Fred a Scott McTominay - ten druhý mal šťastie, že sa vyhol červenej karte za hororový faul na Moisesa Caiceda - tvorí váš stred poľa? Prečo by sa niečo zmenilo, keď Harry Maguire šíri paniku? Prečo by sa niečo zmenilo, keď Marcus Rashford snaží sa chytiť najjednoduchšiu z loptičiek? Prečo by sa niečo menilo, keď celý súbor nevyzerá dostatočne fit? Myslieť si, že Ten Hag má v rukáve nejaký čarovný prútik, nie je zbožné želanie, je to čistý klam.

Soundtrack k tomuto otváraču Old Trafford bol známy, predzápasový protest a tiché bzučanie Glazers Out, počula jedna z nich, Avie. Je to refrén, ktorý stále padá na uši, ale nespokojnosť neprispieva k pozitívnej atmosfére miesta. A táto skupina hráčov potrebuje všetku pozitívnosť, ktorú môže dostať. Technicky sú svetom vzdialeným od elity, ich problémy sú typické distribúciou David De Gea.

Naozaj nemusíte byť trénerský génius, aby ste dospeli k záveru, že nemôžete hrať od brankára, ak brankár nemôže hrať. Ak Ten Hag chce, aby jeho brankár prihral, ​​musí zmeniť svojho brankára, je to jednoduché. Nie, že by sa neúspech pri prihrávke týkal iba De Gea – zďaleka nie. To, že Fred vydržal až do 53. minúty, bolo trochu záhadou, zatiaľ čo Rashfordov dotyk a zakončovacia zdatnosť sa dlhodobo skrývali.

VYJADRITE SVOJ NÁZOR! Ako Ten Hag opravuje Man Utd? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov

Cristiano Ronaldo z Manchestru United
Cristiano Ronaldo odišiel z lavičky Manchestru United, ale nedokázal zabrániť tomu, aby porazil domácu porážku 2:1 s Brightonom. ( Obrázok: Michael Regan/Getty Images)

Naopak, rozohrávka Brightonu bola svieža, presná a účelná, čo viedlo k niekoľkým gólom v prvom polčase. Gross finišoval s dvojnohými znalosťami pri oboch príležitostiach, ale jeho šance boli vďaka šikovným výmenám, ktoré sa po prvé skončili asistenciou Dannyho Welbecka a po druhé, Sollym pochodom, ktorý De Gea dokázal zaznamenať iba pre strelca. Jediná jasná šanca United v prvom polčase prišla ešte predtým, ako zasiahol Brighton, no Bruno Fernandes ju prehodil na tribúnu.

Ich polčasový deficit bol odrazom priemernosti United, ale netreba dodávať, že po Cristiano Ronaldo nahradil Freda a keď sa Brighton, či už vedome alebo podvedome, rozhodol posadiť. Bol tu však významný prvok šťastia v góle, ktorý vrátil United do súťaže.

Zatiaľ čo VAR John Brooks sa ani nepozrel na to, čo vyzeralo ako jasná penalta Lisandro Martinez zbalil Welbecka, rozhodol sa, že lopta nespadla z ruky Dioga Dalota predtým, ako zámena medzi brankárom Robertom Sanchezom a Alexisom Macom Allisterom viedla k vlastnému gólu stredopoliara. Tomuto kádru Manchestru United však nepomôže ani šťastie. Ten Hag má pred sebou veľkú výzvu – a na jej splnenie bude potrebné viac než len výmena sedadiel.