Andreas Christensen v súvislosti s oživením Chelsea varuje rivalov z Premier League

Futbal

Obranca Chelsea Andreas Christensen varoval, že Blues sú pripravení stavať na oživení, ktoré ich dostalo späť do prvej štvorky.Muži Thomasa Tuchela v noci na pondelok zdolali Newcastle, aby dosiahli štvrté víťazstvo v Premier League a premiérovo od decembra sa dostali na miesto Ligy majstrov.


Christensen, späť po boku po strate miesta pod Frankom Lampardom, povedal: Trochu sme sa ponorili. Myslím si však, že keď sa skupina spojila, mali sme jeden cieľNie je to len zameranie sa na prvé tri alebo prvé štyri, ale chceli sme sa vrátiť na správnu cestu a vedeli sme, že ak je to možné, je niečo možné. V tejto chvíli získavame víťazstvá. Možno nebudeme hrať 90 minút krásny futbal, ale dostávame sa tam.


Manchester City práve letí. Ale teraz sme opäť v prvej štvorke, očividne tam chceme zostať a zaistiť, aby sme si opäť zahrali Ligu majstrov.

Chelsea vyhrala štyri zápasy Premier League za sebou (Obrázok: Pool cez REUTERS)Hral som teraz štyri zápasy v rade, už je to nejaký čas, čo som to urobil.

Všetko, čo manažér hovorí, je, aby ste sa cítili pohodlne. Ak nepotrebujete hrať s loptou, nemusíte. Počkajte, kým niekto príde a vezme loptu, nerobte posledné sekundy rozhodnutia, vedzte, čo urobíte a urobte to.


V zásade nám povedal, aby sme sa cítili pohodlne. Veriť v seba.

Muž zápasu Timo Werner dosiahol počas pondelňajšieho víťazstva svoj prvý štrajk v Premier League v 14 zápasoch, zatiaľ čo brankár Kepa so 71 miliónmi libier zaznamenal ďalšie čisté konto, pretože začína budovať vieru, ktorú stratil za Tuchelovho predchodcu.

Christensen povedal: Áno, možno to Timo potreboval. Vždy tvrdo pracuje a myslím si, že tím to oceňuje. To je všetko, čo od neho požadujeme a on pokračuje.

Myslím si však, že pre neho osobne bolo dôležitejšie dostať svoj gól a pokračovať v skórovaní.

Skôr alebo neskôr sa to stane. Aj keď má množstvo šancí, vždy sa objaví na správnych miestach, takže sme vedeli, že šance dostane, bola to len otázka času. Našťastie to bol len začiatok.

Tuchel po pondelňajšom víťazstve tvrdil, že Eduoard Mendy zostáva jeho brankárom prvej voľby, ale Christensen verí, že dôvera Kepy sa vyplatí, pretože obaja muži budú súťažiť o dres č. 1.

Myslím si, že proti Newcastlu urobil niekoľko dobrých zákrokov, povedal. To bolo dôležité pre jeho sebavedomie a tiež pre skupinu. Bolo pekné vidieť ho tam vonku. Cítili sme sa pohodlne, aj keď si myslím, že sme ho v druhom polčase potrebovali dvakrát.