Boca Juniors je na zozname kvôli úspechu v Argentíne a Južnej Amerike (Obrázok: AFP/Getty Images)

17. Liverpool - Anglicko - 60 trofejí

17. Anderlecht - Belgicko - 60 trofejí

16. Galatasaray - Turecko - 61 trofejí

15. Juventus - Taliansko - 64 trofejí

Talianski giganti sa môžu pochváliť pôsobivými 36 titulmi Serie A, 13 Coppa Talianmi a dvoma trofejami Ligy majstrov UEFA.

Po deviatich tituloch Serie A v rade sa Juventus snaží posilniť svoje trofeje v Európe a po akvizícii Cristiana Ronalda v lete minulého roku sa Stará dáma rýchlo stáva jedným z najsilnejších tímov na kontinente.

14. Bayern Mníchov - Nemecko - 72 trofejí

30-násobný majster Bundesligy Bayern Mníchov naďalej dominuje Nemecku sezónu po sezóne.

Hrajte tento víkend Footie5 zadarmo a môžete vyhrať 5 000 libier

V spojení s thepools.com

Footie5 od stávkových kancelárií thepools.com rozdáva 5 000 libier každý víkend v tejto sezóne každému, kto dokáže správne predpovedať päť zápasov.

Hra je bezplatná a môžete si vybrať KAŽDÝ zo sobotňajších zápasov, ktoré sa konajú v Bundeslige, o 15:00.

Hrajte footie5 zadarmo tu!

18+, iba Spojené kráľovstvo. Jeden vstup na hráča. Platia úplné podmienky. Navštívte thepools.com pre info. begambleaware.org

Tiež sú na štvrtom mieste všetkých víťazstiev v Lige majstrov s piatimi na konte, naposledy v 2012/13.

Napriek tomu, že bol Bayern v tuzemsku silný, v posledných rokoch jeho úspech v Európe nedosahuje, pretože od vyhlásenia Ligy majstrov v roku 2013 Bayern nebol vo finále.

Bayern Mníchov nepretržite pridáva na svojom konte stabilným ligovým úspechom (Obrázok: REUTERS)

13. Ajax - Holandsko - 70 trofejí

Ajax v kampani Ligy majstrov 2018/19 ukázal, že sa dostali do semifinále s mužstvom, ktoré malo priemerný vek 24 rokov.

Mladíci dokonca dokázali cestou tam poraziť európskych gigantov, akými sú Real Madrid a Juventus.

Vďaka bohatej histórii Ajaxu klub vyhral 34 -krát Eredivisie a štyrikrát zdvihol Ligu majstrov.

hlasovanie vo voľbách vedenia práce

Napriek tomu, že v kampani Ligy majstrov 2018/19 prišli o kľúčových hráčov, akými sú Matthijs Ligt a Frenkie de Jong, mladosť mužstva naznačuje, že v budúcich rokoch môže byť na obzore ešte viac trofejí.

12. Manchester United - Anglicko - 71 trofejí

Najúspešnejší anglický klub Manchester United sa môže pochváliť bohatou históriou 20 ligových titulov, 12 pohárov FA a troch líg majstrov.

Okrem titulov je história United plná talentovaných hráčov, ktorí naďalej patria alebo v súčasnosti patria k najlepším na svete.

George George, Eric Cantona, Ryan Giggs, David Beckham a Cristiano Ronaldo boli hviezdami celej klubovej histórie.

Sir Alex Ferguson navyše počas 26 rokov v čele viedol klub k 38 trofejám a mnohí ho vnímajú ako jedného z najväčších manažérov všetkých čias.

11. Al -Faisaly - Jordánsko - 74 trofejí

Al-Faisaly, založený v Ammáne v roku 1932, je najúspešnejším klubom v histórii Jordánska.

Klub vyhral 34 -krát jordánsku Premier League a 20 -krát vyhral Jordánsky pohár FA, čo predstavuje väčšinu úspechov, ktoré dosiahol.

10. Porto - Portugalsko -76 trofejí

Druhý najvyzdobenejší klub v Portugalsku Porto vyhral Primeira Ligu 29-krát, Taco de Portugal 17-krát a Ligu majstrov dvakrát.

Získali nezabudnuteľné víťazstvo, keď Jose Mourinho ako vedúci tímu predviedol dvojicu Deco a Ricardo Carvalho. Porto porazilo Monako.

Porto vyhralo Ligu majstrov v roku 2004 (Obrázok: AFP)

9. Olympiacos - Grécko - 76 trofejí

Olympiacos so sídlom v Aténach je najúspešnejším gréckym tímom a má na konte pôsobivých 45 gréckych superligov a 27 gréckych pohárov.

Ich najvyššie umiestnenie v súťaži UEFA bolo v rokoch 1998/99, kde sa klub dostal do štvrťfinálovej fázy Ligy majstrov.

Medzi významných hráčov patrí legenda Brazílie Rivaldo, ako aj bývalý stredopoliar Arsenalu a Man City Yaya Toure.

8. Benfica - Portugalsko - 82 trofejí

Najúspešnejší tím v Portugalsku. Benfica vyhrala Primeira Ligu rekordne 38 -krát a držala rekord v počte titulov Taco de Portugal, s 26.

Na európskej scéne vyhrala Benfica v rokoch 1960/61 a 1961/62 dva roky po sebe Európsky pohár.

Benfica videla, ako jeho tím prešlo veľké množstvo európskych talentov.

Hráči ako Jan Oblak, David Luiz, Bernardo Silva a Angel Di Maria sa všetci predstavili pre Benficu a potom prenikli do väčších klubov Európy.

7. Real Madrid - Španielsko - 91 trofejí

Real Madrid je jedným z najviac zdobených klubov v histórii a má rekord vo väčšine titulov v Lige majstrov - 13.

Sú držiteľmi viacerých rekordov v celej Európe, pričom najpozoruhodnejšie sú ich víťazstvá Ligy majstrov v rokoch 2016 až 2018.

Santiago Bernabeu videl hráčov ako Zinedine Zidane, David Beckham, Iker Casillas a predovšetkým Cristiano Ronaldo, ktorý je považovaný za najlepšieho hráča Realu všetkých čias. Je tiež rekordným strelcom klubu (450 gólov v 438 zápasoch v rokoch 2009/10 - 2017/18).

Real Madrid získal množstvo trofejí po celom svete (Obrázok: REUTERS)

40 je nová 20

6. Barcelona - Španielsko - 91 trofejí

Divokí rivali Realu Madrid a Barcelony sú klubom s bohatou históriou a slávou - a sú pravdepodobne najväčším futbalovým klubom na svete.

Katalánsky klub má k dispozícii 30 titulov La Ligy s 30 víťazstvami Cop del Rey a 5 ligových majstrov.

Barcelona je držiteľom rekordu aj v tom, že je jediným klubom, ktorý získal dve trojnásobky (prvý v rokoch 2008/09, druhý v rokoch 2014/15).

Podobne ako v Madride, Barca zažila, že ich klub prešlo mnohými hviezdnymi hráčmi, ale na rozdiel od Realu sa Barca skôr zameriavala na talent mládeže, než aby kupovala najlepších hráčov v Európe.

5. Keltský - Škótsko - 106 trofejí

Celtic je piatym v histórii a prvým tímom na zozname s viac ako 100 trofejami. Je tímom, ktorý v posledných rokoch dominuje škótskemu futbalu - nie je však najúspešnejším tímom v histórii krajiny.

Celtic vyhral ohromujúcich 51 majstrovstiev v škótskej lige a vyhráva ich každý rok za posledných deväť rokov.

V rokoch 1966/67 vyhrali aj Európsky pohár.

Celtic má za tie roky stabilný úspech (Obrázok: Sunday NEWSAM)

4. Atletico Penarol - Uruguaj - 108 trofejí

Penarol sú druhým najúspešnejším tímom v Uruguaji.

Od vstupu do ligy v roku 1900 neboli nikdy vypadnutí z najvyššej ligy.

bbc predpoveď počasia vo Veľkej Británii na dlhé vzdialenosti

Klub získal 50 titulov Primera Division a päť Copa Libertadores.

Pozoruhodným útočníkom klubu je bývalá hviezda Manchestru United a Atletica Madrid Diego Forlan, považovaný za jedného z najlepších uruguajských hráčov všetkých čias.

Čítaj viac

Najlepšie príbehy spoločnosti NEWSAM Football
Zaregistrujte sa na denný e -mail NEWSAM Football Prenos správ NAŽIVO: Najnovšie klebety Mourinho sa zameriava na „šťastného“ Man Utd Messi komentuje odchod z Barcelony

3. Club Nacional de Football - Uruguaj - 114 trofejí

Najúspešnejší tím v Uruguaji, ktorý vyhral Penarol o trofej, Club Nacional vyhral 47 -krát Primera Division a získal tri tituly Copa Libertadores, ale je to úspech v domácej pohárovej súťaži, ktorý ich predstihol pred súpermi.

Obranca Interu Miláno Diego Godin strávil prvé dni svojej kariéry v Nacional a je jedným z ich najznámejších hráčov.

2. Rangers - Škótsko - 115 trofejí

Najúspešnejší škótsky tím Rangers má na svojom konte 54 titulov v škótskej lige.

V Európe vyhrali v roku 1971/72 Pohár víťazov pohárov.

Napriek tomu, že od roku 2010/11 nezískali škótsky titul, sú Rangers naďalej najzdobenejším tímom Škótska a majú sedem domácich trojnásobkov ... Celtic sú však na chvoste.

Rangers sú najúspešnejším tímom v škótskej histórii (Obrázok: SCOTTISH DAILY RECORD)

1. Al Ahly - Egypt - 118 trofejí

Najzdobenejším klubom na svete, ak sa verí počtu trofejí, je egyptský Al Ahly.

Al Ahly, známy ako Klub storočia v africkom futbale, bol založený v roku 1907 a od prvého dňa je víťazom.

Zo svojej rozsiahlej zbierky trofejí získali 41 egyptských titulov Premier League, 36 egyptských pohárov, 10 egyptských superpohárov, osem líg majstrov CAF, šesť super pohárov CAF, štyri poháre víťazov pohárov CAF a jeden pohár konfederácií CAF.