Finalisti singlu Hero X Factor potvrdili najpredávanejší singel roku 2008

Celebrity News

Charitatívny singel Hero X, finalistu, bol potvrdený ako najpredávanejší singel roku 2008 - a už vyzbieral 1 milión libier na kampaň ozbrojených síl Help The Heroes a odvolanie Poppy Royal British Legion Poppy.

Len za dva týždne sa predalo viac ako 540 000, čím predbehlo singel Duffyho Mercy, z ktorého sa doteraz predalo 510 000 kópií.

Všetkých záverečných 12 aktov X Factor je uvedených na obálke Mariah Carey, ktorú samotná Mimi predviedla v živých výsledkoch minulého víkendu.

Bryn Parry, zakladateľ Help For Heroes, povedal: „Peniaze získané z predaja Hero pôjdu priamo na zlepšenie života tých, ktorí boli v súčasných konfliktoch zranení fyzicky aj psychicky.

„Nepoznám všetky vaše mená, ale od tímu X Factor, finalistov, producentov, Simona Cowella až po maloobchodníkov, novinárov, DJov a oveľa viac z vás - a čo je najdôležitejšie, každého jednotlivca, ktorý si nahrávku kúpil - Viem, že ste boli skutočne súčasťou niečoho veľmi zvláštneho; Ďakujem.'

Singel pomohol charite získať 12,5 milióna libier za necelý rok.

Dvanásť činov na singli je Austin Drage, Eoghan Quigg, Scott Bruton, Laura White, Diana Vickers, Alexandra Burke, Daniel Evans, Rachel Hylton, Ruth Lorenzo, Bad Lashes, Girlband a JLS.