Kto bola Eleanor Rigby? Tajomstvo ženy, ktorej smrť inšpirovala hit The Beatles

Celebrity News

Osamelá a pochovaná bez obradu sa postava Eleanor Rigbyová zvečnila v hitparáde The Beatles číslo jeden.

Paul McCartney roky hovoril, že mu meno Eleanor Rigby prišlo, keď písal pieseň.

Neskôr sa však ukázalo, že Eleanor Rigby bolo meno ženy, zapísané na náhrobku na cintoríne v blízkosti miesta, kde žil McCartney, a kde predtým prešiel s Johnom Lennonom.

Niektorí tvrdia, že inšpirovala názov piesne, zatiaľ čo McCartney predtým povedal, že jej meno bolo úplne vymyslené.

Skutočná Eleanor Rigbyová, ktorá zomrela krátko po začiatku druhej svetovej vojny, však mohla viesť život podobný tomu, ktorý je zobrazený v texte „Eleanor Rigbyová zomrela v kostole a bola pochovaná spolu s jej menom. Nikto neprišiel. '

Socha Eleanor Rigbyovej od Tommyho Steela na Stanley Street, Liverpool. Plaketa popisuje: „Venované všetkým osamelým ľuďom“ (Obrázok: Wikipedia)

Náhrobný kameň Eleanor Rigbyovej (Obrázok: Getty Images Europe)

Listiny k hrobu Eleanor Rigbyovej vystavené v aukciách Omega Aukcie vo Warringtone (Obrázok: PA)

Beatles v Bangore, august 1967 (Obrázok: Daily Post Wales)

Eleanor sa narodila 2. augusta 1895 vo Wooltone v Liverpoole a bývala v rovnakom dome ako jej starí rodičia, v blízkosti detského domova Johna Lennona.

Jej celé meno bolo Eleanor Rigby Whitfield, ale jej starý otec používal meno Rigby, aby udržal priezvisko.

Keď jej otec zomrel, keď mala 15 rokov, Eleanorina matka sa znova vydala a mala dve dievčatá Edith a Hannah, ktoré mali byť Eleanorinou nevlastnou sestrou a neskôr kľúčom k odhaleniu jej hrobu. Denná pošta .

Eleanor sa vydala, až keď mala 35 rokov - podľa štandardov zo začiatku 20. storočia - bola vydatá za železničného majstra Thomasa Woodsa. Dvojici sa zrejme nedarilo mať deti.

Zomrela 10. októbra 1939 - mesiac po vypuknutí druhej svetovej vojny - po krvácaní do mozgu v tom istom dome vo Wooltone, kde sa narodila.

Listiny k jej hrobu sa objavili vtedy, keď bol majetok vo vlastníctve dvoch nevlastných sestier Eleanor prenechaný príbuznému, keď pár v roku 2001 do jedného mesiaca od seba zomrel. Hrobové listy kúpila jej babička v roku 1915.

Odvtedy hrobové miesto navštívili légie fanúšikov, ktorí túžia zažiť kúsok histórie Beatles.

Náhrobok Eleanor Rigbyovej bol na cintoríne, kde sa McCartney a Lennon stretli v roku 1957 na záhradnej slávnosti Woolton Village, ktorá bola vrcholom sociálneho kalendára v tejto oblasti.

Dvojica pravidelne prechádzala skratkami po cintoríne, než vytvorili superskupinu, a McCartney už skôr naznačil, že sa mu meno mohlo dostať do podvedomia, keď prechádzali okolo.

Ďalší kameň v okolí mal zrejme meno „McKenzie“ na to, čo tiež mohlo podvedome inšpirovať jednu z ďalších postáv piesne - otca McKenzieho.

V roku 2008 sa objavil register platov z roku 1911 z mestskej nemocnice v Liverpoole, ktorý obsahoval meno a podpis Eleanor Rigbyovej, ktorá bola identifikovaná ako 14-ročná chyžná slúžka, ktorá tam v tom čase pracovala.

Dokument daroval McCartneymu Sunbeams Music Trust McCartney v roku 1990. Tvrdil, že dokument mu poslal fanúšik.

je Nicola jeseter a mp

McCartney však neskôr poprel teóriu, že by pieseň inšpiroval náhrobný kameň. Tvrdil, že pieseň sa najskôr volala Daisy Hawkins a meno Eleanor Rigby úplne vymyslel.

Povedal, že to bolo inšpirované skupinou pracujúcou s herečkou Eleanor Bron na Pomoc a Rigby prevzatá z názvu obchodu v Bristole.

Eleanor Rigby bola prepustená ako B strana Yellow Submarine (Obrázok: Wikipedia)

Portrét britskej popovej skupiny The Beatles (L-R) Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr a John Lennon v BBC Television Studios v Londýne pred začiatkom ich svetového turné, 17. júna 1966 (Obrázok: Hulton Archive)

Eleanor Rigby bola vydaná ako B strana Yellow Submarine v roku 1966 a na albume Revolver. Pieseň bola vybočením z ich bežného štýlu pop-music, pričom sa zamerala na smutnú postavu Eleanor a použila sláčikové kvarteto.

Listiny o hrobe Eleanor Rigbyovej, ktoré ležia na cintoríne svätého Petra v meste Woolton v Liverpoole, sa majú dostať do dražby budúci mesiac a odhaduje sa, že sa predajú za približne 5 000 libier.

Okrem hrobového priestoru bude aukcia zahŕňať miniatúrnu bibliu z roku 1899, v ktorej je napísaná Eleanor Rigbyová.

Hudobná partitúra Eleanor Rigby, napísaná ručne ceruzkou, bude tiež ponúknutá do aukcie a očakáva sa, že sa predá za približne 20 000 libier.

Je podpísaný producentom Georgeom Martinom a McCartneym a poznamenáva, že pieseň mala byť nahraná v Abbey Road Studio číslo dva a mala obsahovať štyri husle, dve violy a dve violončelo.

Eleanor bola pochovaná na cintoríne svätého Petra vo Wooltone v Liverpoole (Obrázok: Mapy Google)

Miniatúrna biblia, ktorá sa má vydražiť, ukazuje plné meno Eleanor Eleanor Rigby Whitfield (Obrázok: PA)

Miniatúrna biblia sa má predať aj v aukcii (Obrázok: PA)

Pôvodná partitúra sa má tiež predať (Obrázok: PA)

Keď si kúpite hrobový priestor, kupujúci majú spravidla „výhradné právo na pochovanie“ na 99 rokov Správy opatrovníka.

Keďže Eleanorin pozemok, kde je pochovaná s rôznymi ďalšími členmi svojej rodiny, bol kúpený v roku 1915, toto výlučné právo teraz zaniklo a kým sa priestor nekúpi, nemôže sa pochovať.

Podľa zákona môžu byť pozostatky narušené 75 rokov po konečnom pochovaní - čo bolo v tomto prípade podľa náhrobného kameňa v roku 1949.

To znamená, že ktokoľvek si kúpi priestor, môže byť pochovaný na tom istom mieste za sedem rokov.

Pozemky predáva spoločnosť Omega Auctions so sídlom vo Warringtone 11. septembra s výťažkom pre príbuzného pôvodnej Eleanor Rigby.