Kedy sa končia zimné olympijské hry? Kompletný rozvrh na rok 2018, časy v Británii a ako sledovať vysielanie PyeongChang naživo v televízii

Ostatné Športy

Je to oficiálne - začali sa zimné olympijské hry, pričom Veľká Británia sa na PyeongChang 2018 zamerala na rekordný počet medailí.

kanál arsenal vs liverpool

Otvárací ceremoniál sa konal v piatok 9. februára, ale počiatočné fázy skokov na lyžiach a curlingu sa začali deň vopred.

Tím GB chce, aby jeho športovci dosiahli päť pódiových umiestnení, aby prekonali doposiaľ najlepší návrat zo štyroch zo sezón v rokoch 1924 a 2014.

Hry, ktorých cieľom je spojiť svet prostredníctvom športu, sa už tešili z diplomatického víťazstva s bezprecedentnými rozhovormi medzi hostiteľskou krajinou Južnou Kóreou a samotárskymi susedmi Severnou Kóreou.

Severná Kórea tiež súhlasila s vyslaním tímu na zápasy, pričom existuje aj návrh, aby tieto dve krajiny postavili spoločný ženský hokejový tím - to by bolo prvé v každom olympijskom športe.

K dispozícii bude 102 podujatí v 15 športoch so štyrmi novými disciplínami.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o hrách 23. zimnej olympiády.

Olympijský štadión v Pchjongčchangu je osvetlený mesiac po skončení hier (Obrázok: Asahi Shimbun)

Kedy sa hry začínajú a končia?

Hry sa začali 8. februára ranou fázou skokov na lyžiach a curlingu, ale otvárací ceremoniál sa vysielal v piatok naživo.

Akcia trvá do záverečného ceremoniálu 25. februára.

Čítaj viac

Zimné olympijské hry 2018
Kompletný program zimných olympijských hier 2018 Prečo je Rusko zakázané? Fakty o zimných olympijských hrách Kompletný zoznam zimných olympijských hier

Kompletný harmonogram podujatí zimných olympijských hier 2018

    Sobota 10. februára

    • Biatlon - ženský šprint na 7,5 km
    • Bežecké lyžovanie - ženský 7,5 km skiatlon
    • Curling - každý s každým, zmiešaná štvorhra
    • Ženský hokej - Japonsko - Švédsko, Švajčiarsko - Južná Kórea
    • Luge - Pánske tepelné preteky
    • Rýchlokorčuľovanie na krátkej trati - normálny kopec
    • Snowboarding - kvalifikácia slopestyle mužov
    • Rýchlokorčuľovanie - ženy, 3 000 m

    Nedeľa 11. februára

    • Alpské lyžovanie - mužský zjazd
    • Biatlon - mužský 10 km jar
    • Beh na lyžiach - pánsky 15 km skiatlon
    • Curling - každý s každým, zmiešaná štvorhra
    • Krasokorčuľovanie - krátky tanec, krátky program pre dámy, dvojice zadarmo korčuľujú
    • Freestyle lyžovanie - ženskí magnáti
    • Ženský hokej - USA - Fínsko, Kanada - olympijskí športovci z Ruska
    • Luge - horúce preteky mužov
    • Snowboarding - finále slopestyle mužov, slopestyle žien
    • Rýchlokorčuľovanie - muži, 5 000 m

    Pondelok 12. februára

    • Alpské lyžovanie - športové aktivity mužov a žien
    • Biatlon - prenasledovacie akcie mužov a žien
    • Curling - semifinále zmiešanej štvorhry
    • Krasokorčuľovanie - bezplatné korčuľovanie pre mužov a ženy, tanec bez ľadu
    • Freestyle lyžovanie - pánski magnáti
    • Ženský hokej - Švajčiarsko proti Japonsku, Švédsko proti Južnej Kórei
    • Luge - tepelné preteky žien
    • Skoky na lyžiach - súťaž žien
    • Snowboarding - finále slopestyle žien, kvalifikácia ženy v polovičnej trati
    • Rýchlokorčuľovanie - dámske 1 500 m

    Utorok 13. februára

    • Alpské lyžovanie - kombinované pánske alpské lyžovanie
    • Beh na lyžiach - finále jednotlivcov v šprinte mužov a žien
    • Curling - zápasy dvojíc bronzových a zlatých medailí vo štvorhre
    • Ženský hokej - Kanada - Fínsko, USA - Olympijskí športovci z Ruska
    • Luge - tepelné preteky žien
    • Rýchlokorčuľovanie na krátkej trati - finále žien na 500 m, kvalifikácia mužov na 1 000 m, kvalifikácia mužov na 5 000 m v štafete
    • Snowboarding - finále polovičnej trate pre ženy, pre mužov
    • Rýchlokorčuľovanie - mužské 1 500 m

    Streda 14. februára

    • Alpské lyžovanie - ženský slalom
    • Biatlon - jednotlivci, ženy, 15 km
    • Curling - okrúhly každý s mužom a so ženou
    • Krasokorčuľovanie - dvojice krátky program
    • Muži, hokej - predkolo USA vs. Slovinsko
    • Luge - štvorhra
    • Snowboarding - finále polovičnej trate pre mužov
    • Rýchlokorčuľovanie - dámske 1 000 m

    Štvrtok 15. februára

    • Alpské lyžovanie - pánska super -G
    • Biatlon - muži, 20 km jednotlivci
    • Bežecké lyžovanie - ženské 10 km individuálne
    • Curling - okrúhly každý s mužom a so ženou
    • Krasokorčuľovanie - kvalifikácia ženských antén
    • Ženský hokej - prípravné zápasy
    • Mužský hokej - prípravné zápasy
    • Luge - tímová štafeta
    • Skeleton - horúce preteky mužov
    • Snowboarding - pánsky kríž
    • Rýchlokorčuľovanie - mužské 10 000 m

    Piatok 16. február

    • Bežecké lyžovanie - muži 15 km jednotlivci
    • Curling - okrúhly každý s mužom a so ženou
    • Krasokorčuľovanie - krátky program pre mužov
    • Voľné lyžovanie -finále ženských antén
    • Mužský hokej - prípravné zápasy
    • Skoky na lyžiach - kvalifikácia mužov na veľký kopec
    • Snowboarding - dámsky kríž
    • Rýchlokorčuľovanie - ženy na 5 000 m

    Sobota 17. februára

    • Alpské lyžovanie - dámska super -G
    • Biatlon - ženský hromadný štart na 12,5 km
    • Beh na lyžiach - ženská štafeta 4 km x 5 km
    • Curling - okrúhly každý s mužom a so ženou
    • Krasokorčuľovanie - finále krátkeho programu pre mužov
    • Freestyle lyžovanie - kvalifikácia slopestyle žien, finále a kvalifikácia mužov v leteckej doprave
    • Mužský hokej - prípravné zápasy
    • Ženský hokej - dva vyraďovacie zápasy
    • Rýchlokorčuľovanie na krátkej trati - muži 1 500 m, ženy 1 000 m
    • Skeleton - preteky žien v horúčave
    • Skoky na lyžiach - veľký kopec pre mužov

    Nedeľa 18. februára

    • Alpské lyžovanie - obrovský slalom mužov
    • Biatlon - 15 km hromadný štart mužov
    • Bobová dráha - preteky dvojíc v teplom počasí
    • Beh na lyžiach - mužská štafeta 4 km x 10 km
    • Curling - okrúhly každý s mužom a so ženou
    • Voľný spôsob lyžovania - kvalifikácia slopestyle mužov, finále a finále antény mužov
    • Muži, hokej - klasifikačné zápasy
    • Rýchlokorčuľovanie - ženy na 500 m, kvalifikácia v mužskom tíme

    Pondelok 19. februára

    • Bobová dráha - preteky dvojíc v teplom počasí
    • Curling - okrúhly každý s mužom a so ženou
    • Krasokorčuľovanie - tanečníci na ľade
    • Freestyle lyžovanie - kvalifikácia ženy v polovičnej trati
    • Ženský hokej - semifinále
    • Skoky na lyžiach - tímová súťaž
    • Snowboarding - kvalifikácia big air žien
    • Rýchlokorčuľovanie - ženský tím sa kvalifikuje

    Utorok 20. februára

    • Biatlon - zmiešaná štafeta
    • Bobová dráha - preteky žien v tepla
    • Curling - okrúhly každý s mužom a so ženou
    • Krasokorčuľovanie - ľadový tanec, voľný tanec
    • Freestyle lyžovanie - finále ženy v polovičnej trati, kvalifikácia v polovičnej trati mužov
    • Muži, hokej - vyraďovacie kolá
    • Ženský hokej - klasifikačné zápasy
    • Severská kombinácia - súťaž do veľkého kopca
    • Rýchlokorčuľovanie na krátkej trati - ženy, kvalifikácia na 1 000 m, kvalifikácia mužov na 500 m, kvalifikácia ženy, 3 000 štafiet, finále

    Streda 21. februára

    • Alpské lyžovanie - ženský zjazd
    • Bobová dráha - preteky žien v tepla
    • Bežecké lyžovanie-semifinále šprintu mužov a žien
    • Curling - okrúhly každý s mužom a so ženou
    • Krasokorčuľovanie - krátky program pre dámy
    • Freestyle lyžovanie - pánsky kríž
    • Mužský hokej - štvrťfinále
    • Snowboarding - kvalifikácia mužov vo veľkom vzduchu
    • Rýchlokorčuľovanie - finále stíhacích pretekov mužských a ženských tímov

    Štvrtok 22. februára

    • Alpské lyžovanie - mužský slalom
    • Biatlon - štafeta žien 4 km x 6 km
    • Curling - semifinále mužov
    • Voľné lyžovanie - finále polovičnej trate mužov
    • Ženský hokej - zápasy o bronz a zlato
    • Severská kombinovaná - tímová súťaž
    • Rýchlokorčuľovanie na krátkej trati - finále na 500 m muži, finále ženy na 1 000 m, štafeta mužov na 5 000 m
    • Snowboarding - kvalifikácia paralelného obrovského slalomu mužov a žien

    Piatok 23. február

    • Alpské lyžovanie - kombinované dámske alpské lyžovanie
    • Biatlon - štafeta mužov 4 km x 7 km
    • Curling - semifinále mužov a žien
    • Krasokorčuľovanie - dámske korčule zadarmo
    • Freestyle lyžovanie - dámsky kríž
    • Mužský hokej - semifinálové zápasy
    • Snowboarding - finále veľkého vzduchu žien
    • Rýchlokorčuľovanie - finále mužov na 1 000 m

    Sobota 24. február

    • Alpské lyžovanie - tímová akcia
    • Bobová dráha - preteky pretekov štyroch mužov
    • Bežecké lyžovanie - hromadný štart mužov na 50 km
    • Curling - zápas mužov o zlato a striebro, zápas žien o bronz
    • Mužský hokej - zápas o bronz
    • Snowboarding - finále big air mužov, finále obrovského paralelného slalomu mužov a žien
    • Rýchlokorčuľovanie - hromadný štart mužov a žien

    Nedeľa 25. februára

    • Bobová dráha - preteky pretekov štyroch mužov
    • Beh na lyžiach - ženský 30 km hromadný štart
    • Curling dámsky zápas o zlatú medailu
    • Krasokorčuľovanie - exhibičné gala
    • Mužský hokej - zápas o zlaté medaily

    Ako to môžeš sledovať?

    Eurosport rozvíja svoje spravodajstvo o hrách, prvej významnej udalosti, odkedy sieť vlastnená Discovery získala od roku 2018 práva na predvádzanie olympijských hier v celej Európe (a v Británii od roku 2022).

    Od stredy 7. februára o polnoci bude Eurosport zobrazovať každú minútu každého podujatia, ktoré sa bude vysielať v rámci ich multiplatformového plánu, so zastúpením zlatých medailí v ich komentátorskom tíme.

    V rámci Eurosportu 1 a 2 ukážu 794 hodín akcie, z toho 293,5 hodiny naživo od polnoci do 14:00-15:00 každý deň, po ktorých budú nasledovať najdôležitejšie body do večerných zasadnutí ráno.

    Nedávno vyslúžilá americká legenda alpského lyžovania Bode Miller predstaví postrehy z novej inovácie The Cube.

    Tri vyskakovacie kanály Eurosport na Sky, Virgin a BT TV budú fungovať nepretržite, pričom budú ponúkať kombináciu živého vysielania a najdôležitejších funkcií, pričom v programe Eurosport Player bude k dispozícii až 16 bonusových kanálov.

    BBC je voľne dostupný vysielateľ a bude zobrazovať udalosti prostredníctvom svojich televíznych, rozhlasových a online platforiem.

    Legenda alpského lyžovania Bode Miller bude odborným analytikom pre Eurosport (Obrázok: REUTERS)

    Kedy sú otváracie a záverečné ceremoniály?

    Otvárací ceremoniál sa konal v piatok 9. februára o 10.30 h. Záverečný ceremoniál je možné vidieť v nedeľu 25. februára od 10.45 h, oba na Eurosport 1.

    Kde je PyeongChang?

    Pyeongchang je mesto a provincia v Južnej Kórei v pohorí Taebaek asi 180 km od Soulu.

    Pri značke PyeongChang bolo použité hlavné mesto C, aby sa zabránilo zámene hostiteľského regiónu s Pchjongjangom, hlavným mestom susednej Severnej Kórey, vzdialeným len 295 km.

    Niektoré z miest sú len 60 míľ od demilitarizovanej zóny oddeľujúcej tieto dva národy.

    Pri vyhlásení víťaza ponuky v roku 2011 Pyeongchang porazil Mníchov v Nemecku a Annecy vo Francúzsku.

    lindsay sandiford smrť zastrelením

    Stáva sa prvým ázijským mestom mimo Japonska - hostiteľom Sappora 1972 a Nagana 1998 -, ktoré hostilo zimné olympijské hry.

    Pyeongchang je deväť hodín pred GMT.

    Americká námorná pechota pred hrami zjazduje na svahoch Pchjongčchangu (Obrázok: REUTERS)

    Aké a kde sú miesta konania?

    Horská klaster - Športový park Alpensia

    Olympijský štadión v Pchjongčchangu (otvárací a záverečný ceremoniál)

    Skokanské stredisko Alpensia (skoky na lyžiach, severská kombinácia, big air snowboarding)

    Stredisko biatlonu Alpensia (biatlon)

    Bežecké centrum Alpensia (bežky, severská kombinácia)

    Posuvné centrum Alpensia (sánky, boby a kostra)

    Alpské centrum Yongpyong - alpské lyžovanie (slalom, obrovský slalom)

    Skokanské stredisko Alpensia v stredisku Alpensia Resort Park (Obrázok: Getty Images AsiaPac)

    Pobrežný klaster - Olympijský park Gangneung

    Hokejové centrum Gangneung (mužský hokej)

    Curlingové centrum Gangneung (curling)

    anjelské číslo do tutu

    Gangneung Oval (rýchlokorčuľovanie)

    Gangneung Ice Arena (rýchlokorčuľovanie a krasokorčuľovanie)

    Iné miesta

    Hokejové centrum Kwandong (ženský hokej)

    Snow Park Bokwang (freestyle lyžovanie a snowboard)

    Jeongseon Alpine Centre (alpské lyžovanie - zjazdové, super -G a kombinované)

    Americká námorná pechota pred hrami zjazduje na svahoch Pchjongčchangu (Obrázok: REUTERS)

    Aké sú akcie a ako sa delia medaily?

    V Južnej Kórei sa dá súťažiť o 102 podujatí z 15 športov, vrátane štyroch medailových podujatí - snowboardingu, rýchlokorčuľovania s hromadným štartom, curlingu zmiešaných dvojíc a alpského lyžovania zmiešaných tímov.

    Alpské lyžovanie - 11 zlatých medailí; Biatlon - 11; Bobová dráha - 3; Bežecké lyžovanie - 12; Curling - 3; Krasokorčuľovanie - 5; Freestyle lyžovanie -10; Ľadový hokej - 2; Luge - 4; Severská kombinovaná - 3; Rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe - 8; Kostra - 2; Skoky na lyžiach - 4; Snowboarding - 10; Rýchlokorčuľovanie - 14

    nedávne úmrtia celebrít vo Veľkej Británii

    Čítaj viac

    Zoznámte sa so športovcami zimných olympijských hier
    Kto sú nádeje tímu GB? Chloe Kim Laura dahlmeier Martin Fourcade

    GB medailové šance?

    Elise Christie - rýchlokorčuliar na krátkej trati

    Škótska 27-ročná Christie by mohla získať viacero zlatých a zapísať sa do histórie, ak všetko pôjde podľa plánov v Južnej Kórei. Na majstrovstvách sveta v roku 2017 získala tri zlaté a jeden bronz.

    Lizzy Yarnold - Kostra

    Obhajca titulu v kĺzavom turnaji typu prvý v poradí bude prvým Britom, ktorý obháji zlato zo zimných olympijských hier.

    Rýchlostná korčuliarka tímu GB Elise Christie (Obrázok: PA)

    Dave Ryding - alpské lyžovanie

    Po prelomovom roku 2017 odborníci 31-ročného neskorého bloomera tipujú ako drsňáka, ktorý stojí za to v slalome zaostať.

    Dámsky curlingový tím GB

    Bronzoví medailisti z majstrovstiev sveta 2017, tím Eve Muirheadovej vždy hrozí na veľkých podujatiach pódium.

    Ostatní Briti, na čo si dať pozor ...

    James Woods - freestylové lyžovanie

    Isabel Atkin - freestylové lyžovanie

    Andrew Musgrave - severská kombinácia

    hacknutý účet epických hier

    Katie Ormerod - snowboard slopestyle a snowboard big air

    Billy Morgan - snowboard slopestyle a snowboard big air

    Sledujte každú minútu zimných olympijských hier na serveri Eurosport. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte Eurosport.co.uk/olympics