Wetherspoons uvádza na trh lacnejšie menu s 1,29 librou libier pred novým znížením DPH

Jd Wetherspoon

Krčmový reťazec opäť otvoril svoje brány 4. júla(Obrázok: PA)

Prevádzkovateľ krčiem JD Wetherspoon zverejnil nové cenové menu pred znížením DPH kancelára 15. júla - pričom ceny alkoholu tiež klesnú, aby si získali zákazníkov po štvormesačnom výluke.

Reťazec uviedol, že jedlá a nápoje sa znížia po rozhodnutí kancelára znížiť DPH na potraviny, kávu a nealkoholické nápoje z 20% na 5%, aby sa „rozhýbal sektor“.

To bude zahŕňať alkoholické nápoje - aj keď sa vládny program bude vzťahovať iba na potraviny a nealkoholické nápoje.

Ceny menu pre pravé pivo, kávu, šumivé nápoje, raňajky, hamburgery a pizze sa od stredy znížia, uviedla spoločnosť.

To bude zahŕňať pollitrovku Ruddles Bitter za polovičnú cenu 1,29 libry, zatiaľ čo pinta baru Doom Bar klesne na 1,79 libry, čo predstavuje 30% úsporu.

Ceny budú znížené aj o alkohol

Opát Ale a hosťujúce pivá klesnú na 1,99 libry v 764 svojich krčmách iba na obmedzený čas.

Skutočné ceny piva ale zostanú o 1 GBP vyššie v ďalších 103 krčmách spoločnosti v Británii, ktoré sa nachádzajú v centrách miest a miest, na letiskách a staniciach.

Tieto krčmy, povedal reťazec, znížia ceny o najmenej 10 p za nápoj a 20 p za jedlo.

Káva a čaj Lavazza sa v 764 krčmách zníži na 1,29 libry a nealkoholické nápoje od 1,69 libry.

Raňajky sa znížia na 3,49 libry, čo je 40% úspora, zatiaľ čo pizze a hamburgery vrátane nealkoholických nápojov začínajú od 4,99 libry, čo je približne o 60% menej ako obvyklá cena.

Ceny vo všetkých krčmách Wetherspoon vrátane tých v mestách a centrách miest, na letiskách a na staniciach budú znížené.

Zakladateľ a predseda predstavenstva spoločnosti Wetherspoon Tim Martin uviedol: „Spoločnosť Wetherspoon investuje všetky výnosy zo zníženia DPH do nižších cien, ktoré sa budú vzťahovať na barové aj potravinárske výrobky, pričom najväčšie zníženie bude v skutočnom pive.

Boris Johnson a Tim Martin už v júli

Podpora brexitu Tim Martin už niekoľko rokov vedie kampaň za zníženie DPH (Obrázok: Getty Images)

Všetky ponuky raňajok a jedla sa znížia

„Supermarkety neplatia DPH z predaja potravín a krčmy platia 20 percent.

„Supermarkety zaplatia asi dve pence za pol litra podnikateľských sadzieb a krčmy zaplatia zhruba 20 pencí.

'Tieto daňové rozdiely pomohli supermarketom subvencovať predajné ceny piva, vína a destilátov, čo im umožnilo zachytiť približne polovicu predaja piva v krčmách, napríklad za posledných štyridsať rokov.'

„Zníženie DPH pomôže krčmám a reštauráciám zvrátiť tento trend - vytvárať viac pracovných miest, pomáhať vysokým uličkám a v konečnom dôsledku vytvárať pre vládu viac daňových príjmov.

význam každého prázdneho slova

„Nie každý britský pohostinský podnik bude schopný okamžite znížiť ceny.

Čítaj viac

Mini Budget 2020: pomoc, ktorú oznámil Rishi Sunak
Dovolenka na kolkoch potvrdená Poukážky na 5 000 libier na vylepšenie domu Nová schéma poukážok na reštaurácie so zľavou 50% Šéfovia dostávajú 1 000 GBP, aby udržali prepustený personál

Získajte najnovšie rady, novinky a pomoc v oblasti peňazí priamo do svojej doručenej pošty - zaregistrujte sa na NEWSAM.co.uk/email

Niektorí si budú musieť zachovať výhodu nižšej DPH, len aby mohli pokračovať v podnikaní. Ostatní môžu potrebovať investovať do modernizácie svojich priestorov.

'Nižšia DPH a daňová rovnosť však nakoniec povedú k nižším cenám, vyššej zamestnanosti, rušnejším uliciam a vyšším vládnym daniam.'

Rishi Sunak sľúbil, že nikoho nenechá bez nádeje, keď minulú stredu predstavil svoj minirozpočet.

Podľa nových opatrení na ochranu zamestnávateľov a zamestnancov povedal, že firmám, ktoré sa vrátia späť, bude od vlády vyplatený bonus 1 000 libier.

Spoločnosti dostanú 2 000 libier za každého učňa, ktorého prijmú do 25 rokov.

Zníženie DPH z 20% na 5% na pohostinstvá, cestovný ruch a ubytovacie služby - vrátane krčiem, reštaurácií, kaviarní, hotelov, zoologických záhrad a kín - do budúceho januára začne tiež 15. júla.

Iniciatíva - očakáva sa, že štátna pokladnica bude stáť 4 miliardy libier - bude účinná od budúcej stredy a bude zahŕňať potraviny, ubytovanie a atrakcie, ale nebude sa vzťahovať na alkohol.

Nová politika, „Jedzte, aby ste si pomohli“, tiež poskytne ľuďom 50% zľavu na stravovanie v reštauráciách a kaviarňach, od pondelka do stredy počas celého augusta. Podniky sa budú musieť zaregistrovať prostredníctvom webovej stránky, ktorá je otvorená od budúceho pondelka .

Maximálna zľava na osobu v rámci schémy bude 10 GBP.

Čo je DPH?

Daň z pridanej hodnoty alebo DPH je daň, ktorú musíte zaplatiť pri nákupe tovaru alebo služby.

Štandardná sadzba DPH v Británii je 20%, ale bude sa znižovať na hotely, potraviny a dni voľna až na 5% počas šiestich mesiacov.

Keď v obchode uvidíte cenu za niečo, už bude pripočítaná akákoľvek DPH.

Existujú tiež rôzne položky, za ktoré nemusíte platiť DPH, ako napríklad väčšina potravín v supermarketoch, detské oblečenie, noviny a časopisy.