„Správali sa k nám ako k otrokom“ Posledný britský detský migrant poslaný do Austrálie tvrdí, že mu pohyb zničil život

Uk News

Rex Wade z Cornwallu bol poslaný do detského domova v austrálskej Tasmánii v roku 1970, keď mal 11 rokov.(Obrázok: SWNS.com)Vo veku 11 rokov Rex Wade opustil detský domov v Cornwalle, kde žil, a cestoval so svojim mladším bratom do Austrálie so sľubom lepšieho života.


Význam anjelského čísla 1020

Písal sa rok 1970 a títo dvaja chlapci sú považovaní za posledného prepraveného v rámci programu detských migrantov, ktorý sa začal v 30. rokoch minulého storočia a predpokladalo sa, že sa skončil do roku 1967.Rexa poslali do opatrovateľského domu v Tasmánii a namiesto slávneho šťastného života, ktorý očakával, bol každodenne bitý a zamestnaný ako poľnohospodársky robotník, kde utrpel fyzické a duševné muky.


Hovorí: Celá skúsenosť mi zničila život. Správali sa k nám ako k otrokom. Bolo to nesprávne a nikdy sa to nemalo stať.

Teraz žaluje britskú vládu a požaduje osobné stretnutie s premiérkou Theresou Mayovou, aby hovoril o zneužívaní, ktoré utrpel.Rexa poslali do opatrovateľského domu v Tasmánii a namiesto slávneho šťastného života, ktorý očakával, bol denne bitý. (Obrázok: SWNS.com)

Rex a jeho o rok mladší brat Kevin boli v starostlivosti miestneho úradu v Cornwalle, pretože ich matka to nezvládla, akonáhle im zomrel otec.


Žili u pestúnov, ale potom mali manželia vlastné dieťa.

Rex hovorí: Keď sa dieťa narodilo, manžel už s nami nechcel mať nič spoločné a vrátili sme sa na začiatok a umiestnili sme do detského domova.

Hneď potom za nami prišiel niekto z rady a dal nám tri možnosti - farmu ošípaných, internát alebo ísť do Austrálie.

Mal som iba 11 rokov a detské nadšenie sa len stupňovalo. S bratom sme si hneď povedali áno. Ako v tom veku viete, s čím súhlasíte?

Rex, 9 -ročný (vľavo) a jeho brat Kevin (Obrázok: SWNS.com)

tesco deti v núdzi

V priebehu troch mesiacov sme boli mimo krajiny.

59 -ročný Rex, ktorý má stále svoje doklady o migrácii, hovorí, že sa mu brutálne zaobchádzalo s manželmi, ktorí viedli opatrovateľský domov v Tasmánii. Utekal, dostal sa do problémov a mal problémy s pitím.

Bol uväznený a keď bol vo veku 26 rokov prepustený z ústavu pre páchateľov, predal všetok svoj majetok a kúpil si lístok späť do Británie.

Rex zápasil so svojim problémom s pitím a je prenasledovaný násilím, ktoré postihlo jeho život. Teraz je triezvy a s násilím za chrbtom nedokáže zabudnúť na svoj čas v Tasmánii.

V roku 2005 mu tasmánska vláda poskytla odškodné 19 000 libier.

Teraz žaluje vládu Spojeného kráľovstva spolu s viac ako 100 ďalšími deťmi z programu migrantov.

Žaluje vládu Spojeného kráľovstva spolu s viac ako 100 ďalšími deťmi z programu migrantov (Obrázok: Hulton Archive)

jon klub 7

V roku 2010 labouristický premiér Gordon Brown ospravedlnil poslancov: „Všetkým bývalým detským migrantom a ich rodinám je nám to úprimne ľúto. Boli sklamaní.

V marci The Independent Inquiry Into Child Sexu zneužívania uviedol, že 2 000 pozostalých dostane odškodné do 12 mesiacov.

Vláda však ešte len pripraví schému.

Viac ako 130 000 detí bolo migrovaných do Austrálie a Zimbabwe, aby ich adoptovali alebo vychovávali v detských domovoch. Asi 2 000 je stále nažive.

Rex, ktorý žije s manželkou Annie v St. Columb Major, Cornwall, povedal: Nikdy som sa od vlády priamo neospravedlnil.

„V krajine bol jeden vyrobený, ale chcem si sadnúť s premiérkou Theresou Mayovou tvárou v tvár, aby mohla počuť, čím všetkým sme si prešli.

Rex (vľavo), jeho brat Bruce Wilton (vpravo) a jeho nevlastná sestra Karon Wheller (Obrázok: SWNS.com)

Nehovorím, že je na vine ona, ale je na vrchole vlády, ktorá nás zradila. Vláda by sa mala postaviť tvárou v tvár ľuďom, ktorým poškodili životy.

Dôverná správa napísaná britskými úradníkmi v roku 1956 hovorila o tom, ako sa úradníci vybrali do Austrálie pozrieť sa na miesta, kam boli poslané deti. Navštívili 26 domov, dve tretiny domov schválených britskou vládou.

vzácne 5 centové mince

Jedno miesto bolo popísané ako izolované, s žalostnými podmienkami a chlapci vyzerali nešťastne. Ďalší bol primitívny a manažéri boli rigidní a zúžení.

Rex stále chce vedieť, prečo bol poslaný do Austrálie po tom, čo mal byť tento postup zakázaný.

Povedal: Nikdy som nemal vysvetlenie, prečo sa to stalo až do roku 1970.

Nikdy som o tom nepremýšľal, kým moja žena nepovedala: „Zo všetkých tých tisícov detí, prečo si bol poslaný ako posledný?“

Nikdy som o tom takto neuvažoval. Predo mnou boli poslané tisíce detí a ja som bol posledný. Nikdy som nedostal definitívnu odpoveď prečo.

Rex povedal, že bol zamestnaný ako poľnohospodársky robotník, kde utrpel fyzické a duševné utrpenie (Obrázok: Zdroj obrázku)

Politika bola vedená radou, ale bola to spoločná vec ministerstva vnútra a vtedajšej rady okresu Cornwall. Hovorca Cornwallskej rady uviedol, že migrácia je smutnou a veľmi emotívnou kapitolou.

Dodal: Moderné postupy, ktoré sú stanovené v legislatíve a súdy na ne dohliadajú, by to nevyužívali ako možnosť pre deti v starostlivosti miestnych orgánov.

david holmes harry potter

Rexov starší brat Bruce, vtedy 14 -ročný, zostal v Anglicku. V roku 2013 sa bratia, ktorí majú nevlastnú sestru Karon Whellerovú, opäť dali dohromady.

Rex hovorí: Teraz som pravidelne v kontakte so svojim mladším bratom v Austrálii a môj starší tu bol včera dole. Bolo pre nás všetkých veľkým potešením mať vzájomnú podporu. Stále bojujem, ale robím, čo môžem, aby som to zvládol. Nerád chodím von a rád mlčím. Práve sme sa presťahovali do pekného domu v krajine.

Vrátiť do života môjho mladšieho brata bolo fantastické. Prišiel pred niekoľkými rokmi a mali sme taký nádherný čas, akoby sme nikdy neboli od seba. “

Právnik Alan Collins, zastupujúci obete programu Detských migrantov, povedal: Vláda musí pristúpiť k tancu a uviesť do platnosti svoj systém nápravy.

Náhrada nemôže nikdy napraviť situáciu, to je nemožné a bolo by urážlivé tvrdiť niečo iné.

Je to však akcia, je to uznanie, ktoré spĺňa slová politikov.