Bol váš dom bombardovaný? Fascinujúca nová interaktívna mapa presne určuje polohu tisícov domov zasiahnutých bleskovo

Uk News

Webová stránka s názvom Bomb Sight vám môže povedať, kde dopadli bomby počas bleskového útoku v Londýne

Nová mapa ukazuje umiestnenie asi 30 000 bômb zhodených nad Londýnom počas vojny

Fascinujúca nová mapa odhaľuje umiestnenie tisícov bômb z druhej svetovej vojny zhodených nad Londýnom počas Blitzu.

Nad hlavným mestom pršalo viac ako 30 000 výbušnín, pretože nacistické vojnové lietadlá zahájili v rokoch 1940 až 1941 svoju neúnavnú kampaň proti náletu, aby sa pokúsili zlomiť britských duchov.

Lawrence prechádzka čistý majetok

Mnoho nevybuchnutých zariadení je stále objavovaných - a Londýnčania teraz môžu vidieť, či bola počas smrteľných leteckých útokov zasiahnutá ich cesta.

Poškodenie náletu z 2. svetovej vojny Apríl 1941 Škody na bombových útokoch v Londýne Ľudia čistia ulice, chodia okolo sutín a trosiek, ktoré zanechali náletové bomby

Pri nacistických bombových útokoch počas druhej svetovej vojny prišlo o život viac ako 40 000 ľudí

Začiatkom tohto mesiaca museli tisíce ľudí evakuovať zo svojich domovov v Bermondsey, keď stavitelia na stavbe vykopali masívne 250 kg zariadenie.

Armádni experti uviedli, že ak by bomba vybuchla, spôsobila by „veľké straty na životoch“.

Bol zavedený 400 m široký kordón, pretože experti na likvidáciu bômb odstránili zariadenie Luftwaffe Sprengbombe-Cylindrisch pred tým, ako bolo transportované do Kentu a spustené pri kontrolovanom výbuchu.

dnešné výsledky miliónov eur
Adolf Hitler

Letecké bombardovanie nemalo taký dopad, v aký Hitler dúfal (Obrázok: Getty)

Nová mapa od Bombový pohľad pomocou červených bodiek určuje tisíce oblastí v Londýne, ktoré boli zasiahnuté od 7. októbra 1940 do 6. júna 1941.

Keď sa používateľ oddiali od mapy, ukáže sa úplný rozsah bombových útokov z 2. svetovej vojny, pretože hlavné mesto zostane úplne udusené v značkách.

Počas The Blitz, skrátenia nemeckého slova Blitzkreig, čo znamená „blesková vojna“, bolo zhodených viac ako 100 ton výbušnín do 16 miest Spojeného kráľovstva.

pohľad na bombu

pohľad na bombu (Obrázok: Bomb Sight)

Bombardovanie si vyžiadalo viac ako 40 000 mŕtvych civilistov a viac ako milión budov poškodených alebo zničených.

žiadne sacharidy pred marbs

Hitlerova vlna bombardérov nedokázala zastaviť britskú výrobu a namiesto toho, aby zničila morálku, vytvorila niečo, čo sa stalo známym ako „Blitzov duch“; medzi civilistami v hlavnom meste.