Varovania pred uhryznutím ušľachtilých falošných vdov pred nárastom počtu osôb v Británii

Uk News

Falošný vdovský pavúk odpočívajúci na drevených lamelách

Falošný vdovský pavúk odpočívajúci na drevených lamelách(Obrázok: Getty Images/iStockphoto)Kousnutie pavúka od ušľachtilých falošných vdov môže byť také závažné, že si vyžaduje hospitalizáciu, tvrdí nová štúdia.


A to prichádza uprostred náhleho nárastu ich počtu v poslednej dobe vo Veľkej Británii.O hrozbe, ktorú predstavuje ušľachtilý falošný vdovský pavúk, sa diskutuje medzi odborníkmi na pavúky a zdravotnú starostlivosť už mnoho rokov.


Nová štúdia, publikovaná v medzinárodnom lekárskom časopise Clinical Toxicology, tvrdí, že niektoré obete uhryznutia majú príznaky veľmi podobné skutočným pavúkom čiernej vdovy a niektoré závažné prípady vyžadujú hospitalizáciu.

Vznešený pavúk Steatoda nobilis pochádzajúci z Madeiry a Kanárskych ostrovov má teraz potenciál stať sa jedným z najinvazívnejších druhov pavúkov na svete, Živé správy z Gloucestershire .Prvýkrát to bolo zdokumentované v Británii pred viac ako 140 rokmi, ale v posledných desaťročiach sa tento druh zrazu zvýšil v počte, čo výrazne rozšírilo jeho rozsah a hustotu.

Pavúk

Ich počet sa v poslednom čase zvýšil


čo znamená b&q

Príčiny tohto náhleho rozšírenia nie sú jasné.

Vedci vylúčili klimatické zmeny ako pravdepodobnú príčinu, ale navrhli, že nová genetická mutácia v rámci druhu môže spôsobiť, že ušľachtilé falošné vdovy sa budú lepšie prispôsobovať novému prostrediu.

Tento druh okrem toho ťaží zo stále rastúcej globalizovanej ekonomiky, ktorá stopuje v kontajneroch a prepravkách po celom svete.

Ľudské hnutie do značnej miery prispelo k rozšíreniu tohto druhu v celej Európe, severnej Afrike, západnej Ázii a častiach Severnej a Južnej Ameriky.

V častiach Írska a Británie sa stal jedným z najbežnejších druhov pavúkov nachádzajúcich sa v mestských biotopoch a okolo nich.

S nárastom falošných vdovských pavúkov v okolí domov stále častejšie prevláda uštipnutie a vedci si teraz začínajú uvedomovať plný medicínsky význam týchto pavúkov.

nápady na nový rok 2013

Príznaky envenomácie môžu byť lokalizované aj systémové, od miernej až po oslabujúcu bolesť a mierny až intenzívny opuch.

Niektoré obete zažili chvenie, znížený alebo zvýšený krvný tlak, nevoľnosť a zhoršenú pohyblivosť.

V zriedkavých prípadoch sa u obetí vyvinuli menšie rany v mieste uhryznutia alebo museli byť liečení zo závažných bakteriálnych infekcií.

Tím vedcov z NUI Galway založil databázu DNA, ktorá umožňuje klinickým lekárom zaoberajúcim sa prípadmi potvrdiť identitu druhu pomocou genetickej analýzy.

Doktor Michel Dugon, vedúci laboratória systémov jedov v NUI Galway a hlavný autor štúdie, povedal: Okrem svojho medicínsky významného jedu sú ušľachtilé falošné vdovy vo voľnej prírode mimoriadne prispôsobivé a konkurencieschopné.

Pred dvoma desaťročiami bol tento druh v Írsku, Veľkej Británii alebo v kontinentálnej Európe takmer neznámy.

O jeho genetike, pôvode, správaní a vývoji sa musíme ešte veľa naučiť. Jedna vec je však istá, že tento druh tu zostáva a musíme sa s ním naučiť žiť.

Doktor John Dunbar, postdoktorandský výskumník v laboratóriu v NUI Galway a hlavný autor štúdie, povedal: Zostavovali sme iba prípady envenomácie, kde sme mali jasnú identifikáciu pavúka zodpovedného za uhryznutie.

Na potvrdenie niektorých prípadov sme sa museli spoliehať na extrakciu DNA a genetické profilovanie.

Povzbudzujeme ľudí, aby ihneď po uhryznutí zachytili fotografiu pavúka.

Naša najnovšia štúdia bezpochyby potvrdzuje, že ušľachtilé falošné vdovy môžu spôsobiť vážne enomomácie.

Tento druh zvyšuje svoj rozsah a hustotu osídlenia, čo nepochybne povedie k zvýšenému uhryznutiu.

Aj keď väčšina prípadov bude mať mierny priebeh, musíme naďalej pozorne sledovať uhryznutie ušľachtilou falošnou vdovou, aby sme pochopili potenciálny rozsah symptómov a liečili závažné prípady, keď sa vyskytnú.

sandra manuela da costa macedo