Automatický podvozok Volkswagen 'Sedric' odhalený ako váš futuristický osobný šofér

Technológie

Najnovšie autonómne vozidlo pochádza od nemeckej automobilky Volkswagen a volá sa Sedric.Sedric zostáva zatiaľ koncepčným nápadom, ale spoločnosť tvrdí, že ho budete môcť vyvolať stlačením tlačidla. Auto, ktoré je účtované ako súkromný autonómny okruh, odvezie deti do školy alebo za vás vyzdvihne potraviny.


„Myšlienka jednoduchej formy individuálnej mobility pre každého je spojená s univerzálne použiteľným vozidlom a s intuitívnym a ľahko zrozumiteľným konceptom ovládania,“ vysvetlil Volkswagen v tlačovej správe.iman a david bowie

(Obrázok: REUTERS)


„Tlačidlo je spojenie medzi používateľom a Sedric. Je kľúčom k úplne novému zážitku z mobility. Jediný dotyk tlačidla totiž zaručuje mobilitu pre každého, kedykoľvek a na akomkoľvek mieste.

„Ovládací prvok pozostáva z tlačidla na stlačenie a krúžku, ktorý farebnými signálmi a vibračným signálom navedie osobu so zhoršeným zrakom k autu, ukazuje čas príchodu Sedrica.“Namiesto štandardného usporiadania auta VW predstavuje Sedric ako viac salónik na kolesách. Bude mať kožené čalúnenie a nebude mať volant ani pedále.

dovolenkový balíček thomas cook 2017

(Obrázok: REUTERS)


Volkswagen AG (VW) „Sedric“ samoriadiaci automobil (Obrázok: Getty Images Europe)

Medzi palubné funkcie patrí čistička vzduchu a veľký dotykový OLED displej.

Volkswagen neuvádza časový harmonogram, kedy sa Sedric stane skutočným autom, a nie len elegantným konceptom. Hovorí sa však, že vozidlo je „otcom“ množstva autonómnych projektov, na ktorých pracuje.

„V budúcnosti plne automatizované vozidlá obohatia mobilitu mnohých ľudí,“ uviedla spoločnosť.

Generálny riaditeľ Volkswagen AG (VW) Matthias Mueller predstavuje samoriadiaci automobil Volkswagen AG (VW) „Cedric“ (Obrázok: Getty Images Europe)

cigánske cestovateľské detské oblečenie

„Koncept mobility založený na intenzívne využívaných vozidlách zaberie menej miesta, spotrebuje menej energie a zároveň bude bezpečnejší a udržateľnejší.

„A koncept ponúka mobilitu šitú na mieru pre každého: dospelých a deti, dôchodcov a ľudí s telesným postihnutím, ľudí z mesta, ktorí nemajú vlastné auto ani vodičský preukaz, a návštevníkov v novom meste, ktorí sa zrazu rozhodnú, že chcú z bodu A do bodu B v pohodlnom prostredí mobility.“

načítavanie ankety

Kúpili by ste si samoriadiace auto?

DOTERAZ 0+ HLASOV

ÁNONIENajčítanejšie
Nenechajte si ujsť