Predpoveď počasia pre Veľkú Britániu: Tento víkend sa horúčavy majú náhle skončiť s búrkami

Uk News

Búrky zasiahnu tento víkend veľkú časť južného Anglicka a Walesu, pretože horúčavy, ktoré zanechali britské horúčavy, sa náhle skončia.

Meteorológovia varovali, že intenzívne slnko zmizne v sobotu a v nedeľu, pričom po celej krajine sa má prehnať silný dážď a prehánky.

Zmena podmienok by mohla spôsobiť záplavy a tiež narušenie dopravy, tvrdí Met Office.

Anglicko v utorok zaznamenalo najvyššiu teplotu roku - 32,2 ° C zaznamenanú na letisku Heathrow.

Bola dokonca vydaná výstraha pred jantárovým teplom, ale čas plynie a teplé, slnečné počasie vystriedajú tmavé mraky a vietor.

lacey turner cctv video
Tento víkend príde dážď, pretože horúčavy sú zastavené

Tento víkend príde dážď, pretože horúčavy sú zastavené (Obrázok: PA)

Met Office vydal v sobotu a nedeľu výstrahu pred žltým počasím vo veľkej časti Anglicka a Walesu.

Meteorológ Tom Morgan však uviedol, že zatiaľ čo v niektorých oblastiach varovacej zóny môžu mesačne pršať, búrky pravdepodobne nebudú také zlé ako v utorok.

V niektorých oblastiach boli rozbité okná a záhrady „sploštené“ krupobitím, pričom obyvatelia označovali krupobitie v Kibworth v štáte Leicestershire ako „veľkosť tenisových loptičiek“.

Najteplejší deň v roku bol zaznamenaný v utorok, veci sa však majú čoskoro zmeniť

Najteplejší deň v roku bol zaznamenaný v utorok, veci sa však majú čoskoro zmeniť (Obrázok: Getty Images)

Povedal: „Na rozdiel od včerajška, keď to boli naozaj prívalové lejaky a silné krupobitie.

'Víkendové počasie bude skôr vlhké.'

V stredu ráno mala Environmentálna agentúra 17 výstrah pred povodňami v rôznych častiach Londýna, Nottinghamshire a Derbyshire.

Je to celkom kontrastné po tom, čo ortuť v stredu stúpla na 31,1 ° C v severnom Wyke v Devone, zatiaľ čo v Castlederg, Co Tyrone, bol zaznamenaný predbežný historický rekord pre Severné Írsko, keď bolo zaznamenaných 31,3 ° C.

Tento víkend sú vo veľkej časti Anglicka a Walesu predpovedané silné dažde a búrky

Tento víkend sú vo veľkej časti Anglicka a Walesu predpovedané silné dažde a búrky (Obrázok: James Linsell-Clark/ SWNS James Linsell-Clark/ SWNS)

Do piatku, keď sa od juhozápadu blíži nízky tlak, bude vo všetkých častiach prudký východný vietor.

To pravdepodobne prinesie viac mrakov do vnútrozemia a udrží teploty na východe, ale bude to ďalší slnečný, veľmi teplý alebo horúci deň v západných a stredných oblastiach s maximami do polovice alebo vysokých 20. rokov.

dom v strede m62

Zmena bude v priebehu dňa bližšie a budeme musieť dávať pozor na náš juhozápad, pretože hrany nízkeho tlaku budú bližšie, destabilizujú atmosféru a možno budú neskôr pokrývať búrkové prehánky na severovýchod.