Predpoveď počasia pre Veľkú Britániu: Výstrahy pred povodňami, pretože prívalové dažde a búrky pokračujú

Uk News

Váš Horoskop Na Zajtra

Dve ženy prechádzajú silným dažďom

Prichádza po prívalových dažďoch, ktoré bičujú časti krajiny(Obrázok: PA)Búrky a prívalové dažde majú v Británii pokračovať až do pondelka, varovali predpovedatelia.


Prognostici teraz tvrdia, že dnes uvidíme viac „rozptýlených silných prehánok a búrok“ v častiach juhu, deň po bleskových záplavách v Londýne.Podľa predpovedí bude mať zvyšok krajiny zakalený a vyrovnanejší obraz, zatiaľ čo v Škótsku sa očakáva slnečný svit.


Teploty budú na väčšine miest v pondelok opäť stúpať, keď sa búrky vyjasnia, pričom ortuť má podľa predpovedí dosiahnuť 26 ° C v Londýne, 25 ° C v Edinburghu, 24 ° C v Cardiffe a 22 ° C v Belfaste.

V celom Anglicku na juhovýchode zostáva v platnosti šesť varovaní pred povodňami, čo znamená, že záplavy sú 'bezprostredné'.Podľa agentúry pre životné prostredie je v prevádzke aj 19 výstrah pred povodňami.

Úder blesku

Predpovedali sa búrky (Obrázok: Alamy Live News.)


Výstrahy pred povodňami - úplný zoznam

  • Beverley Brook vo West Barnes
  • Beverley Brook vo Worcester Parku
  • Bumpstead Brook cez Steeple Bumpstead do Nového Anglicka
  • Potok Monktonmead v St. Johns
  • Stourský potok od Haverhilla po Sturmer
  • Whitwell, Wroxall, Langbridge, Alverstone na východe Yar

Met Office predpovedal skorý oblak v niektorých severných a východných častiach, ktorý sa presunie až do Škótska, a slnečná kúzla a rozptýlené prehánky na väčšine miest po celý deň.

Po dažďovom víkende by mal lejak pokračovať aj v pondelok na juhu.

princ Harry a Meghan

Meteorológ Met Office Steven Keates uviedol, že búrky sú spôsobené „konvergenciou“ vzdušných prúdov v dôsledku tepla na zemskom povrchu z nedávnych horúčav, ktoré v atmosfére stúpajú do chladnejšieho vzduchu.

Ľudia chodia v daždi

Met Office uviedol, že ďalšie zlé počasie ešte len príde (Obrázok: Adam Gerrard / denné zrkadlo)

Prichádza po tom, čo blesky v sobotu ráno zapálili domy v Andoveri v štáte Hampshire a prinútili obyvateľov odísť.

Keď štrajk zapálil dva domy na ulici Mercia, susedia počuli „obrovský náraz“ a 70-ročnú ženu hodnotili záchranári.

Polícia Kingston, ktorá dohliadala na štvrť v jantárovej zóne kvôli búrkam, varovala motoristov, aby „jazdili opatrne“ a pamätali, že „nevedú ponorku“.

Dve mladé ženy sa ukryjú pod dáždnikom

Najhoršie počasie bude na juhu (Obrázok: PA)

Mapa varovaní pred povodňami v Británii

Existuje rad výstrah pred povodňami

Sila v tweete uviedla: „Nezabudnite, že musíte jazdiť opatrne. Nezabudnite tiež, že nejazdíte v ponorke.

„Nevstupujte do hlbokej vody. Sledujte svoju rýchlosť a vzdialenosť, pretože vzdialenosti medzi brzdami budú väčšie. '

Dážď začiatkom tohto týždňa ukončil horúčavy a potenciálne sklamal každého, kto dúfal v suchý a slnečný výlet na pobrežie.

Met Office päťdňová predpoveď počasia vo Veľkej Británii

Dnes:

Väčšina oblastí vidí slnečné lúče a v niektorých vnútrozemských oblastiach je dnes popoludní veľmi teplo, len slabý vietor. Ojedinele silné prehánky a búrky, ktoré sa vyvíjajú v niekoľkých častiach juhu, skôr v celom Škótsku.

Dnes večer:

Silný dážď, čoskoro silný, do severného Írska, neskôr sa dostane do ďalších západných a juhozápadných častí. Prehánky v Škótsku slabnú, mnohé východné a severné oblasti sú suché, ale pre niektorých nízka oblačnosť.

Utorok:

Niektoré časti začínajú v pohode, ale sprchy sú stále rozšírenejšie, tieto sú miestami ťažké a hrmiace a možno aj predĺžené. Stále medzi nimi niekoľko teplejších slnečných kúziel, najmä na východe.

Výhľad na stredu až piatok:

Zostávajú nevyrovnané so sprchami alebo dlhšími dažďovými zrážkami, niektoré silné a vytrvalé, najmä v severnom Škótsku, s rizikom krupobitia a hromu. Breezy a pre väčšinu skôr chladné.

Pozri Tiež: