Počasie vo Veľkej Británii: Najchladnejšie miesta v Británii sa odhalili, keď teploty klesli na -10 ° C

Uk News

Sneh na Pen y Pass, Llanberis v Gwynedde v piatok(Obrázok: Daily Post Wales)

Ľad, sneh, krupobitie a snehové prehánky spôsobili, že sa Briti počas minulého týždňa triasli, pretože teploty klesli pod mínus.

Aboyne v Aberdeenshire pociťovala v piatok mrazivé teploty -10,7 stupňa, zatiaľ čo v utorok boli pre väčšinu Spojeného kráľovstva vydané výstrahy pred ľadovým počasím.

Teraz boli odhalené najchladnejšie miesta v Británii počas zimy - meteorológ Met Office Alex Burkill vyhlásil: „Zima je tu teraz poriadne.“

Na vrchole zoznamu je Škótsko a oblasť PSČ19 v Dalwhinnie na Vysočine, podľa poistenia domácnosti Direct Line.

V zozname je na prvom mieste Dalwhinnie na Vysočine

Verejnosť si razí cestu snehovou prehánkou v škótskom Glasgowe (Obrázok: Getty Images)

Táto oblasť zaznamenala priemerné zimné teploty -2,39 ° C, 4,46 ° C chladnejšie ako škótsky priemer a 5,11 ° C chladnejšie ako priemer Spojeného kráľovstva.

Zatiaľ čo tí, ktorí hľadajú v zime teplejšie podnebie, urobia dobre, ak sa vydajú na ostrovy Scilly.

Priemerné teploty sú tu najteplejšie aj najspoľahlivejšie, pričom najnižší priemerný záznam je pri pokojných 9,12 ° C - iba o 0,04 ° C chladnejších, ako je najteplejšie PSČ v tejto oblasti.

Na iných miestach sú najchladnejšími miestami na život v príslušných regiónoch Alston v Pennines (o 3,13 ° C chladnejší), Bala v severnom Walese (o 2,83 ° C chladnejší) a Moreton-in-Marsh v blízkosti Chelmsfordu.

Výskum realizovalo poistenie domácnosti Direct Line

Pluh pri Dalwhinnie odpratáva sneh z A899 (Obrázok: Katielee Arrowsmith SWNS.com)

Keďže teplota v Británii v zime klesá na priemerných 2,7 ° C, analýza poukazuje na oblasti, v ktorých ortuť klesá najviac v porovnaní s okolitým územím.

Ukazuje extrémne zmeny teplôt na miestnej úrovni medzi susednými PSČ, ktoré sa pohybujú až o 7,7 ° C medzi oblasťami v Argyll a Bute, kde môžu byť teploty až 5,9 ° C alebo až 1,8 ° C.

Tetrov na stene v zimnej scéne v Nenthead na Cumbrii (Obrázok: PA)

dobre platená práca bez kvalifikácie uk

Na opačnom konci spektra má Londýn najstálejšie zimné teploty, pričom poštové smerovacie čísla na západe hlavného mesta zaznamenávajú najnižšie odchýlky v zimných teplotách, a to dokonca iba o 0,4 ° C.

Ďalšia analýza poistných udalostí v domácnosti spoločnosťou Direct Line odhaľuje, že v súvislosti so zamrznutým potrubím a únikom vody sa každoročne požaduje náhrada škody vo výške viac ako 21 miliónov libier, čo je približne 250 000 libier za každý zimný deň.

Dan Simson, vedúci poistenia domácnosti v Direct Line, povedal: Výskum ukazuje, že typicky mnohé z oblastí Spojeného kráľovstva, ktoré sú obzvlášť postihnuté chladom, sú ďaleko od centier miest a relatívne izolované od okolitých zariadení.

Britániu zasiahli snehové prehánky (Obrázok: AFP/Getty Images)

„Aj keď sa rozdiel niekoľkých stupňov nemusí zdať veľký, keď teploty klesnú na dlhšiu dobu pod bod mrazu, môže to mať zásadný vplyv na nehnuteľnosť.

„Prasknutá rúrka môže spôsobiť značné škody, pretože malý únik môže spôsobiť uvoľnenie až 30 galónov vody za dve minúty a poškodenie podlahy, omietky a obsahu v okolí domu.

Najlepšie tipy spoločnosti Direct Line, ako sa tejto zime vyhnúť zamrznutým rúrkam

  • Nechajte - kúrenie zapnuté približne na 15 stupňov, aby nedošlo k zamrznutiu potrubí
  • Výťah - váš podkrovný poklop, aby teplý vzduch mohol cirkulovať v potrubiach vo všetkých oblastiach vášho domova
  • Oneskorenie - uistite sa, že všetky vonkajšie potrubia ku kotlom zaostávajú, to sa dá ľahko a lacno vykonať so spotrebným materiálom z miestneho obchodu pre domácich majstrov.
  • Nájdite - zistite teraz, kde je váš kohútik, a viete, ako vypnúť prívod vody v prípade núdze. Ak ste ho nezapli za posledných šesť mesiacov, skúste to urobiť teraz, ak potrebuje opravu
  • Dávajte si pozor - na svojich susedov, priateľov, príbuzných a kohokoľvek menej schopného chrániť sa pred mrazivými teplotami

Čítaj viac

Cestovné rady v zime
Najlepšie tipy pre bezpečnejšiu jazdu Ako odmraziť bez chemikálií Oplatia sa zimné pneumatiky? Porušujete zákon pri odmrazovaní?