Už žiadne čakanie v rade na 99, pretože bezkontaktná dodávka zmrzliny vám umožní obslúžiť sa sami

Technológie

Dni v rade na zmrzlinárske dodávky by sa už čoskoro mohlo stať minulosťou – po tom, čo bolo v Londýne vyskúšané prvé „bezkontaktné kužeľové“ vozidlo na svete.

Prototyp dodávky umožňuje nedočkavým zákazníkom dotýkať sa ich breh kartu na vstavanú platobnú podložku a vytiahnite sa zmrzlina , čím sa skráti čas čakania v rade.

Bol vyvinutý spoločnosťou Barclaycard a vyskúšané tento týždeň na londýnskom South Bank v spolupráci s obchodníkom so zmrzlinou One Coronetto.

Tým, že umožňuje zákazníkom podávať chutné mrazené pochúťky sami, predajca môže pomôcť tým, ktorí chcú nanuky a iné občerstvenie.

Prototyp dodávky umožňuje nedočkavým zákazníkom vytiahnuť si vlastnú 99-ku (Obrázok: SWNS)

Do konca letných mesiacov si 65 percent Britov kúpi mrazenú pochúťku v zmrzlinárskej dodávke – pričom tretina uskutoční nákup aspoň raz za mesiac.

Spoločnosť Barclaycard prišla s týmto nápadom po tom, čo štúdia 2 000 dospelých v Spojenom kráľovstve zistila, že zvyčajne vydržia osemminútové čakanie zakaždým, keď sa pokúsime kúpiť 99-ku.

Dni v radení na zmrzlinu by sa mohli skončiť (Obrázok: SWNS)

Ukázalo sa tiež, že štyria z desiatich priznali, že ich frustrovali dlhé čakacie doby v dodávkach so zmrzlinou, pričom 26 percent prezradilo, že sú takí frustrovaní z meškania, že jednoducho odišli s prázdnymi rukami.

Tami Hargreaves, riaditeľka inovácií a partnerstiev v Barclaycard Mobile Payments, povedala: Zmrzlinárske dodávky sú už dlho skutočným základom britského leta.

Štúdia s 2 000 dospelými v Spojenom kráľovstve zistila, že zvyčajne vydržia osem minút čakať na 99 (Obrázok: SWNS)

''Pri príležitosti 10. výročia zavedenia bezkontaktných platieb v Spojenom kráľovstve sme chceli osláviť túto populárnu tradíciu prototypom.''

Platby typu „Touch and go“ neustále stúpajú na popularite, a preto sme vyvinuli „Bezkontaktné kornúty“ – kde sa zmrzlina nerozteká, ale dlhé rady áno.

Takmer tretina z tých, ktorí sa zúčastnili na štúdii, si želala, aby zmrzlinové dodávky štandardne ponúkali bezkontaktné platby.

Mnoho zákazníkov hovorí, že ich už čakanie tak omrzelo, že odišli s prázdnymi rukami (Obrázok: SWNS)

Uprostred toho výskum tiež zistil, že vanilka je obľúbenou príchuťou zmrzliny v Spojenom kráľovstve, po ktorej nasleduje mätová čokoláda na druhom mieste a čokoláda na treťom.

Jahoda obsadila štvrté miesto a slaný karamel piate.

Takmer tretina opýtaných chcela, aby zmrzlinové dodávky ponúkali bezkontaktné platby (Obrázok: SWNS)

Vince Bianco, majiteľ a predajca zmrzliny, One Coronetto, povedal: Potešilo ma, že som mohol spolupracovať s Barclaycard na teste „Contactless Cones“, aby som videl, ako mi bezkontaktná technológia môže pomôcť obslúžiť ešte viac fanúšikov zmrzliny počas rušných letných mesiacov.

Vždy hľadám inovatívne spôsoby, ako zlepšiť svoje podnikanie, a všetko, čo mi umožní obslúžiť dvojnásobný počet spokojných zákazníkov a skrátiť čas v radení, je pre mňa „výhrou“.

Bezkontaktné platby – desať faktov:

  1. V Spojenom kráľovstve sa každý mesiac minie viac ako 4 miliardy £ pomocou bezkontaktnej technológie.
  2. Očakáva sa, že do roku 2021 počet Britov platiacich bezkontaktnými platbami vzrastie o 317 percent, čo britským nakupujúcim ušetrí odhadom 141 miliónov hodín pri pokladni.
  3. Podľa údajov Barclaycard je platba bezkontaktne o sedem sekúnd rýchlejšia ako platba čipom a PIN - a o 15 sekúnd rýchlejšia ako platba v hotovosti.
  4. V roku 2016 sa bezkontaktné výdavky zvýšili o 166 percent, pričom používanie ľudí nad 60 rokov rastie rýchlejšie ako ktorákoľvek iná veková skupina.
  5. Sedem z desiatich Britov teraz používa bezkontaktné platby častejšie ako pred 12 mesiacmi.
  6. Päťdesiatjeden percent transakcií kartou za 30 £ alebo menej sa teraz uskutočňuje bezkontaktne.
  7. Krčmy a bary sa tešia búrlivému obchodu, pričom bezkontaktné používanie v tomto sektore vlani vzrástlo o 79 percent.
  8. Viac ako tretina nakupujúcich priznáva, že v súčasnosti platí v hotovosti menej často a štvrtina používa čip a PIN menej často – všetko v prospech bezkontaktných platieb.
  9. Dvaja z piatich predajcov, ktorí akceptujú bezkontaktné platby, plánujú v najbližších piatich rokoch úplne bezhotovostne využívať – ak tak ešte nie sú.
  10. Zdá sa, že bezkontaktné mobilné platby sú tiež čoraz obľúbenejšie, pričom za posledných 12 mesiacov sa suma, ktorú minuli používatelia bezkontaktného mobilného telefónu s Androidom od Barclaycard, zvýšila o 90 percent.
Najčítanejšie
Nenechajte si ujsť