Toto Wolff vydal úprimný verdikt o Georgovi Russellovi v Mercedese po obrovskom prvom F1

Formula 1

Váš Horoskop Na Zajtra

Toto Wolff ohodnotil Georga Russella výkon po jeho prvých 13 pretekoch ako stálica Mercedes vodič.

Brit dostal šancu pripojiť sa k Strieborným šípom po troch rokoch Williams . Napriek tomu, že jazdil s autom neschopným pravidelne súťažiť o body, pravidelne podával niekoľko pôsobivých výkonov – vrcholom bolo jeho minuloročné kvalifikačné kolo v Belgicku, v ktorom bol klasifikovaný ako druhý po tom, čo preteky prerušili kvôli silnému dažďu.

Mal tiež šancu pretekať na Mercedese v roku 2020 a pravdepodobne by vyhral v Sakhire, keď by zastupoval Lewis Hamilton či neutrpel defekt po zastávke v boxoch. Odkedy natrvalo prevzal túto prácu po boku sedemnásobného majstra sveta, Russell exceloval.

Napriek tomu, že Mercedes nemôže v tejto sezóne bojovať o víťazstvá kvôli svojmu horšiemu autu, Russell dokázal neustále získavať veľké body. Iné ako na Veľká cena Británie , kde vyradil ho veľký náraz v prvej zákrute , v roku 2022 skončil v prvej päťke všetkých pretekov.

A jeden z najvyšších bodov prišiel na posledných pretekoch pred letnou prestávkou Maďarsko . Počas kvalifikácie naplnil svoju prezývku Mr Saturday tým, že predstihol Ferrari, aby si po prvý raz vo svojom živote zabezpečil pole position. Formula 1 kariéra.

Po tomto úspechu Wolff začal lyrizovať svoju novú hviezdu. „George je majstrom v procese tvorby a bol šampiónom vo všetkých juniorských kategóriách – v F3, F2, ako nováčik,“ tešil sa. „Nikdy by sme ho neposadili do Mercedesu, keby sme neverili, že môže byť budúcim majstrom sveta.

Wolff sa teší z Russella's impact and predicts big things for his future
Wolff je nadšený Russellovým vplyvom a predpovedá mu veľké veci do budúcnosti ( Obrázok: POOL/AFP cez Getty Images)

'Je to Georgeova prvá pole position, takže to bude pre neho a pre nás vždy niečo špeciálne, pretože to je moment na zapamätanie. Ale George predviedol tieto neuveriteľné výkony v juniorských sériách a minulý rok v Spa v daždi.' len ďalší míľnik z mnohých, ktoré sa chystá dosiahnuť.“

Zatiaľ čo jeho vlastné výkony boli pôsobivé, pretekár z Norfolku bol chválený aj za to, že tento rok pomohol posunúť Hamiltona na inú úroveň . 'Russell prekonal moje očakávania,' napísal šampión z roku 1997 Jacques Villeneuve vo svojej kolónke F1 po pretekoch v Budapešti.

'Vedel som, že je rýchly, ale je nad Lewisom Hamiltonom a Mercedesu dal prvú pole position v tomto roku. Teraz však vidíme, ako Hamilton reaguje a myslím si, že Mercedes by mohol byť druhý v hodnotení konštruktérov. Uvidíme.'