Špičkový právnik hovorí, že má zaplatené menej, než koľko zarábajú pracovníci McDonaldu za hodinu

Minimálna Mzda

Advokáti vo verejných trestných veciach financovaných štátom často čelia rôznym pravidlám odmeňovania(Obrázok: Getty)

Najvyšší právnik tvrdil, že advokáti by mohli zarábať viac ako hodinu prácou v reťazci so sebou.

Chris Henley, ktorý predsedá Criminal Bar Association, uviedol, že advokáti sú často platení menej za hodinu, ako by pracovali v reštaurácii, ako je McDonald's.

'Príliš často poplatky za stíhanie produkujú hodinové sadzby horšie ako mzdy v McDonald's,' povedal.

Aj keď právo môže byť neuveriteľne lukratívnou profesiou, najmä v súkromnom sektore, kde sa klientom často účtuje poplatok za každú hodinu, na advokátov vo verejných trestných veciach sa vzťahujú rôzne platobné pravidlá, ktoré stanovuje štát.

V jednom prípade povedal, že mladší prokurátor (ktorý môže mať desaťročnú prax) bude za celú noc prípravy a deň na súde zaplatený 46,50 libry, vyjde to asi na 5 libier za hodinu.

To je porovnateľné so zárobkami niekoho, kto pracuje pri pokladni spoločnosti McDonald's, pri nástupnej mzde 8 libier za hodinu.

Rovnako niektorí advokáti zarobia oveľa viac a tí, ktorí pracujú v súkromí, môžu zarobiť státisíce (Obrázok: Getty)

A hoci priemerná mzda mladšieho trestného advokáta je asi 40 000 libier ročne, podľa neho by to mohlo klesnúť na menej ako 28 000 libier, ak započítate poplatky za prenájom komôr a ďalšie náklady.

To je však priemer - nízke fixné poplatky pre verejných advokátov a vyčerpávajúce zmeny, ktoré môže príprava na prípad trvať, znamenajú, že môžu celkom ľahko skĺznuť pod minimálnu mzdu.

Štátni zástupcovia a obhajcovia sadzby sú stanovené Korunnou prokuratúrou (CPS) a Ministerstvom spravodlivosti (MP) - a väčšina advokátov je samostatne zárobkovo činná, takže ich hrubý poplatok musí zaplatiť za cestovné, poistenie, dôchodky a ďalšie náklady.

Niektorí zločineckí advokáti sa rozhodnú doplniť svoje príjmy kombináciou verejných a súkromných prípadov (Obrázok: AFP/Getty Images)

Na inom mieste bude mladšiemu obhajcovi za obhajobu zaplatené 90 libier za jedno vystúpenie pred súdom a 125 libier za trestné pojednávanie.

najspoľahlivejšie ojazdené autá

Základný poplatok za súdny proces by bol 600 libier, ale môže byť podstatne vyšší v závislosti od súdneho činu, ktorého sa konanie týka, a od toho, ako dlho bude toto pojednávanie pravdepodobne trvať.

Criminal Advokátska komora vypočítala, že priemerné hodinové sadzby pre prokurátorov sú pri štvrtine pojednávaní korunného súdu 20 libier alebo menej.

Odborníci z priemyslu sa budúci týždeň stretnú a budú diskutovať o tom, čo robiť v súvislosti s „krízou“ v oblasti poplatkov - s plánmi na reformu systému, aby bol spravodlivejší.

Avšak, to hovorí, že ani tieto poplatky nemusia brať do úvahy všetky prípravy, ktoré idú pred súd.

Čítaj viac

Najlepšie príbehy o peniazoch
Morrisons predávajú veľkonočné vajíčka za 25 str Deň výplaty Furlough potvrdený KFC znova otvára 100 predajní na doručenie Vysvetlené práva na doručenie do supermarketu