Steve Wright svoju exmanželku Diane Cole bil a zneužíval

Uk News

Diane Cole (Obrázok: DM)

Diane Cole (Obrázok: DM)

Steve Wright nahováral Diane Cole medovými slovami, kvetmi a darčekmi - potom zmenil svoj život na násilné peklo.

Ešte predtým, ako sa vzali s dnes už 53 -ročnou Diane, vedela, že Wright je šialene žiarlivá brutálna zver, ktorá ju porazí pri najmenšej provokácii. Napriek tomu bola taká jeho ľadová kontrola nad ňou, že sa pokorne podriadila jeho návrhu na sobáš. Bolo to najhoršie rozhodnutie v jej živote.

Včera, keď mal 49 -ročný Wright čeliť doživotnému zatváraniu za vraždu piatich prostitútok v Ipswichi, Diane prvýkrát povedala, ako:

Napísala na jej dvere „škváru“ a „kurvu“, rozsekala jej šaty na kusy a potom na ňu zaútočila nožom, keď si myslel, že je s iným mužom.

Opakovane si búchala hlavu o stenu - kvôli skladaniu posteľnej bielizne zlým spôsobom.

Keď sa ich štvorročný vzťah skončil, nezmyselne ju bil, bil ju a kopal.

Mučil ju krutými myšlienkovými hrami a nechal ju zamknutú v ich krčme, zatiaľ čo spal s dvoma milenkami a križoval okresy červeného svetla.

Diane povedala: „Nikdy by sa neospravedlnil, keby ma porazil. Bol som úplne pod jeho kontrolou. Emocionálne ma nosil.

„Naše manželstvo bolo katastrofou. Bolo to, ako keby som neexistoval. Ale hoci sme žili v klamstve, stále som pre neho robil všetko. Aj keď sme sa rozišli, zbalil som mu kufor. “ Diane, ktorá prišla o obe nohy v dôsledku zápalu mozgových blán v roku 1997 a pred šiestimi rokmi prekonala rakovinu, mala temnú predtuchu, keď prvýkrát počula, že v uliciach Ipswichu je zabijak.

Povedala: „Bol som taký chladný, hrozný pocit, že bol do toho zapletený. Neviem prečo. Vedel som, aký je zlý, ale nemyslel som si, že je schopný niečoho tak zlého. '

Pár sa stretol na svetovej plavbe na QE2 v roku 1984. Diane pracovala ako predavačka v obchode, zatiaľ čo Wright bol čašníkom v lodnej reštaurácii Queen's Grill.

Onedlho ňou bol posadnutý. Diane povedala: „Všade, kam som prišiel, sa objavil, nemohol som mu uniknúť. Bral to tak, že sme pár a ja som sa k tomu jednoducho pridal.

„Nikdy veľa nehovoril. Ale on by mi priniesol darčeky. Postupne som si uvedomoval, že preberá kontrolu nad mojím životom. '

Netrvalo dlho a jeho začarovaná, žiarlivá séria vznikla. Diane povedala: „Zastavil ma v prechode do kabín iných posádok. Chcel, aby som naňho v kabíne čakal sám.

„Vždy sa ma pýta:„ Kde si bol? “ Ak zistil, že nie som v kabíne, počkal by, kým sa vrátim a zmláti ma. Nikdy by sa neospravedlnil a nikdy sa o tom nehovorilo. '

Aj keď sa Wrightovi nepáčilo, že Diane odchádza z pobrežia, navrhol, aby sa pridala k ďalšej posádke na výlet na breh na Havaji.

Diane povedala: „Keď som sa vrátila na palubu, napísal mi na dvere kabíny„ Troska, dievka, dúfam, že Jeff je lepší ako ja “.

„V kabíne mi povedal:„ Havaj sa ti páčil natoľko, že som si myslel, že ti urobím nejaké trávové sukne “. Rozstrihal celú moju uniformu na kúsky. Potom išiel pre mňa s čepeľou, vrhol sa na mňa a strčil nôž do dverí. “ Je prekvapujúce, že opotrebovaná Diane súhlasila s vydaním sa za Wrighta. Zasnúbili sa v roku 1985, nasledujúci rok opustili QE2 a v roku 1987 sa vzali v Braintree v Essexe.

Povedala: „Keď sa na to pozerám spätne, som na seba taká nahnevaná, že som nič neurobila. Ale bol som pod jeho kontrolou a myslel som si, že sa zmení, keď vystúpime z lode. Ak niečo, zhoršil sa. “

Wright pozval z 50 svadobných hostí iba štyroch. Diane z Hartlepoolu v Clevelande povedala: „Službou som si prešla, pretože sme chceli spolu viesť krčmu.

„Hneď ako sme zložili sľub, nehovoril so mnou. Dokonca so mnou ani netancoval a neskôr povedal: „Myslím, že by sme manželstvo lepšie dovŕšili“. Potom, čo sme dostali prvú krčmu, som s ním už nespal. “ Príležitostné násilie sa čoskoro opäť vynorilo. Raz pár zostal s Wrightovým otcom a nevlastnou matkou. Diane išla hore, aby ustlala posteľ, a prestrčila posteľ do „nemocničných rohov“.

Spomenula si: „Povedal:„ Listy nie sú rovné “. Smial som sa, myslel som si, že to bol vtip. Kým som si to uvedomil, búchal mi hlavou o stenu. Kričal som o pomoc, ale on to robil ďalej. “

Vo februári 1988 manželia prevzali trajektovú loď v štvrti červených svetiel v meste Norwich. Diane si spomína: „Manželstvo bolo také hrozné, že som sa vrhla do práce. Ale aj tak som pre neho urobil všetko. Bol posadnutý akoukoľvek formou špiny. '

Wright začal každý večer po zatváracej dobe vychádzať von a zamkol Diane v krčme. Potom zistila, že spí s dvoma milenkami - a verejne to oznámila v odchode zamestnancov, než išla hore do postele. Wright vtrhol do miestnosti. Diane povedala: „Vytiahol ma za nohy, šantil a šantil a povedal, že príde po mňa každú pol hodinu. Bol verný svojmu slovu.

“Prišiel asi trikrát, stiahol ma z postele a rozhádzal nábytok. Zabarikádoval som sa. Ale on vstúpil a udrel ma tak silne, že som bol vyrazený. '

Posledná kvapka prišla, keď z ich spoločnej banky začali miznúť peniaze. Wright sa potom priznal, že má dieťa so svojou prvou manželkou Angelou Wrightovou, s ktorou sa rozviedol v roku 1986.

Dvojica sa rozišla v júli 1988 a rozviedli sa v roku 1989. Nabudúce Diane počula jeho meno v deň, keď ho zatkli.

PÄŤ OBETÍ WRIGHTU: DCÉROV, SESTRY, PRIATEĽOV

TANIA NICOL

Mala iba 16 rokov, keď prvýkrát vyskúšala heroín a bola rýchlo závislá.

Jej matka Kerry netušila, že pracuje s prostitútkou.

Tania naposledy videli opustiť svoj domov 30. októbra 2006.

Jej obnažené telo našli v potoku 8. decembra 2006.

ANNETTE NICHOLLS

Kozmetička Annette bola pracujúce dievča už tri roky.

Naposledy ju videli v meste Ipswich v deň, keď našli Tánino telo.

Annette našli v lese o štyri dni neskôr.

Jej nahé telo bolo tiež vyložené v krížovej polohe.

PAULA CLENNELL

Žila v domoch blízko Wrightovho okresného domu s červeným svetlom.

Paula po tom, čo Tania a Gemma zmizli, povedala, že si „dáva pozor na to, aby sadla do auta“.

Jej narýchlo odhodené telo sa objavilo v lese dva dni po tom, ako 10. decembra zmizla.

GEMMA ADAMS

Gemma zo strednej triedy pracovala po ukončení školy v poisťovníctve.

Experimentovala však s drogami a prepadla závislosti na heroíne.

Zmizla 15. novembra 2006 a jej nahé telo objavili v potoku 2. decembra.

ANNELI ALDERTON

Tehotná Anneli povedala polícii, že predávala sex, aby získala ďalšie peniaze na nákup vianočných darčekov pre svojho syna.

Nikto nezvestil, keď zmizla 3. decembra 2006. O týždeň neskôr bola nájdená v kríži v lese.

platy pilotov f1 2021

„Vedel som, aký je zlý, ale nemyslel som si, že je schopný niečoho tak zlého.“