Zákazníci Sky TV majú teraz prístup k svojim záznamom prostredníctvom aplikácie Sky Go

Sky Q

Sky vydala novú verziu aplikácie Sky Go, ktorá umožňuje zákazníkom Sky TV prístup k záznamom na ich mobilných zariadeniach.

To bol predtým jediný zásadný rozdiel medzi aplikáciou Sky Go a Sky Q, ktorá bola uvedená na trh spolu s set top boxom Sky Q v roku 2015. V dôsledku toho bude aplikácia Sky Q ukončená.

Sky poznamenáva, že funkcia nahrávania v aplikácii Sky Go je k dispozícii iba zákazníkom Sky Q Multiscreen - čo je teraz prípad aplikácie Sky Q.

Na to, aby si zákazníci mohli aktivovať funkciu Nahrávky, musia aplikáciu pripojiť k svojmu Sky Q boxu.

Nová aplikácia Sky Go umožňuje zákazníkom prezerať a ovládať pripravované záznamy a umožňuje zákazníkom Sky TV prístup k mnohým živým službám a službám na požiadanie, ako sú ITV a Channel 4, ako aj k vlastným kanálom Sky.

Žena používajúca mobilný telefón

(Obrázok: Getty)

Tiež bolo prepracované užívateľské rozhranie aplikácie s obsahom rozdeleným na „Domov“, „TV sprievodca“, „Prehliadať“, „Prevzaté súbory“; a „Nahrávky“, ktoré zákazníkom pomôžu rýchlo a jednoducho nájsť to, čo chcú sledovať.

„Prehľadávať“ stránka poskytuje prezeranie podľa témy a žánru a agreguje obsah medzi všetkými kanálmi na Sky Go.

Existujú aj prispôsobené odporúčania služby Sky Cinema, ktoré navrhujú filmy podľa žánru „Pretože ste pozerali“ a „Viac podobných“.

Vylepšená prístupnosť a lepšie navigačné funkcie uľahčujú zrakovo postihnutým zákazníkom používanie aplikácie.

(Obrázok: Sky)

Vylepšený bol napríklad prehrávač videa, aby teraz mohol pozastaviť a preskočiť videá.

Voiceover tiež umožňuje zákazníkom počuť popis všetkého, na čo kliknú, veľkosť písma je možné zvýšiť bez straty funkčnosti a farby je možné prevrátiť, aby sa dosiahol lepší kontrast.

Nová aplikácia Sky Go bude zákazníkom k dispozícii vo fázach počas leta.

Bude k dispozícii pre zariadenia iOS, Android, zariadenia Amazon Fire a obchod s aplikáciami Amazon, ako aj pre počítače PC a Mac.

Zákazníci si budú môcť bezplatne aktualizovať svoju existujúcu aplikáciu alebo si stiahnuť novú verziu z obchodov s aplikáciami Google Play, Apple a Amazon.