Nová funkcia rozdelenej obrazovky Sky Q vám umožní sledovať DVA živé futbalové zápasy naraz

Sky Q

Spoločnosť Sky oznámila zásadnú aktualizáciu televízneho prijímača novej generácie Sky Q, ktorý zákazníkom umožní sledovať dve športové akcie vedľa seba.

Novú funkciu „rozdelenej obrazovky“ je možné použiť niekoľkými spôsobmi. Môžete sledovať dva futbalové zápasy alebo tenisové zápasy vedľa seba alebo zažiť s Formulou 1 dva rôzne uhly kamery.

Môžete dokonca dohnať najdôležitejšie videoklipy z Premier League alebo Formuly 1 bez toho, aby ste odtrhli zrak od živého prenosu.

„Vieme, že naši zákazníci úplne milujú sledovanie športových prenosov a nové funkcie Sky Q im poskytnú flexibilitu pri výbere spôsobu sledovania,“ povedal Luke Bradley-Jones, riaditeľ značky televíznych a obsahových produktov Sky Q.

„Či už ide o zápas Premier League alebo preteky formuly 1, zákazníci si môžu jednoducho vybrať zobrazenie na rozdelenej obrazovke a znova a znova sledovať najdiskutovanejšie ciele alebo dva živé preteky bok po boku.“

Na to, aby zákazníci mohli používať novú funkciu, stačí stlačiť červené tlačidlo a otvoriť aplikáciu Sky Sports na Sky Q.

Odtiaľ si môžete svoje streamy prispôsobiť pomocou Match Choice alebo Race Choice, alebo vybrať Hlavné body a sledovať videoklipy popri hlavnej udalosti.

Sky uviedol, že zákazníci môžu sledovať iba videoklipy z aktuálnych športových udalostí, ktoré sledujú, a videoklipy na rozdelenej obrazovke sú vybrané redakčne a budú sa zameriavať na kľúčové momenty živého prenosu.

Pri sledovaní na rozdelenej obrazovke bude zvuk zo živého zápasu alebo závodu počas prehrávania zvýrazneného videa stlmený. Keď zákazníci klip pozastavia, zvuk sa vráti k živej akcii.

V režime rozdelenej obrazovky sú teraz k dispozícii aj predtým dostupné funkcie, ako sú skóre a tabuľky, obľúbené štatistiky tímov a najdôležitejšie videá zo služby Sky Sports News.

Táto správa prichádza potom, čo spoločnosť Sky oznámila, že znížila cenu svojho základného balíka Sky Q, ktorý obsahuje box Sky Q 1 TB a prístup k viac ako 270 kanálom vrátane Sky Atlantic.

Noví aj existujúci zákazníci môžu teraz využívať službu Sky Q len za 20 libier mesačne plus jednorazový poplatok 15 libier. Doteraz bola najlacnejšia ponuka 44 libier mesačne.