Pravidlá chorého dňa: Kedy môžete ísť do práce a kedy sa musíte zdržať

Uk News

Briti majú v práci menej voľných dní, v priemere iba štyri za rok

Briti majú v práci menej voľných dní, v priemere iba štyri za rok

Prieskum trvá menej ako kedykoľvek predtým - v priemere iba štyri ročne v porovnaní so siedmimi v roku 1993.

A jedna štúdia zistila, že 90% z nás by radšej bojovalo s prácou chorou, ako by si vzalo voľno.

Ani s našimi malými to nepôjdeme ľahšie. Sedem z 10 rodičov sa priznáva k odoslaniu chorého dieťaťa do školy alebo škôlky.

Je to však naozaj to najlepšie? Aké choroby by nás mali držať doma a kedy by sme mali byť vojakom?

Kašeľ, nachladnutie, chrípka

Zlú nádchu zvykneme nazývať „chrípka“ - alebo „pocit dymivosti“. Ale s pravou chrípkou budete príliš slabí na to, aby ste vstali z postele, hovorí doktorka Sarah Brewerová, lekárska riaditeľka spoločnosti Healthspan.

Ľudia majú sklon nazývať „prechladnutie“ „pocit dymivosti“ ale chrípka robí zo svojej obete slabú, aby mohla vstať z postele

Ľudia majú sklon nazývať „prechladnutie“ „pocit dymivosti“ ale chrípka robí svoju obeť príliš slabou na to, aby vstala z postele

Ak je to skutočná vec, počítajte s tým, že budete najmenej týždeň chýbať a zaistíte, aby ste 24 hodín pred návratom do práce nemali horúčku.

Kašeľ a nachladnutie sú skôr šedou zónou, pričom 75% pracujúcich dospelých tvrdí, že by sa cítili previnilo, že si vzali voľno.

Takže vás možno prekvapí - a uľaví sa vám - učenie, odborníci na zdravie odporúčajú voľno pri nachladnutí aj chrípke.

Môžete prechladnúť niekoľko dní pred nástupom symptómov, hovorí doktor Brewer.

Zostaňte mimo práce alebo školy najmenej dva až tri dni. Ak všade kýchate a kýchate, zostaňte doma, kým sa to nezastaví.

Ošetrite IT: Za všetkých týchto podmienok zostaňte v teple s veľkým množstvom tekutín, aby ste zostali hydratovaní.

Kašeľ a prechladnutie je možné liečiť dostatkom teplých tekutín, aby zostali hydratované

Kašeľ a prechladnutie je možné liečiť dostatkom teplých tekutín, aby zostali hydratované (Obrázok: Getty Images/iStockphoto)

ray-j kim

Voľnopredajné ošetrenia môžu zmierniť príznaky, ale ak sa do týždňa nezlepšia alebo sa objavia iné komplikácie, navštívte lekára.

Obsahujte to: Kašlite a kýchajte do lakťa, aby ste znížili šírenie. Prijmite pravidlo pre jednorazové použitie pre tkanivá a umyte si ruky po každom fúkaní nosa.

Bolesti hlavy

Sú dosť bežné a dobre reagujú na lieky proti bolesti, takže neexistuje žiadne skutočné ospravedlnenie.

Ak však bolesť pretrváva alebo sa zhoršuje, alebo je vám nevoľno alebo vás trápi svetlo alebo hluk, mali by ste navštíviť lekára, hovorí lekárnik Phil Day of Pharmacy2U.

Migréna je viac než len zlá bolesť hlavy. Môžu trvať niekoľko dní.

Migréna je viac než len nepríjemná bolesť hlavy - môže trvať niekoľko dní

Migréna je viac než len nepríjemná bolesť hlavy - môže trvať niekoľko dní

„Niekedy dochádza k poruchám zraku s nevoľnosťou a vracaním. Ak trpíte, budete vedieť, či sa v práci dokážete vyrovnať.

Doprajte si to: Odpočívajte, popíjajte vodu a vyskúšajte ibuprofén alebo paracetamol. Pri migréne sa opýtajte svojho lekárnika alebo praktického lekára na triptány - lieky na upokojenie nervov s nadmernou bolesťou v mozgu.

Obsahuje IT: Stres, dehydratácia, slabý zrak, alkohol, vynechávanie jedla, únava a potravinová intolerancia môžu spôsobiť bolesti hlavy a migrény. Vedenie denníka môže identifikovať príčiny.

Obdobie bolesti

Takmer 25% žien v prieskume spoločnosti Bupa uviedlo, že si počas predchádzajúcich šiestich mesiacov vzalo voľno kvôli problémom s obdobím - pričom tretina z nich klamala, že majú chrípku alebo brušnú chybu.

Takmer 25 percent opýtaných žien uviedlo, že si zobralo voľno pre problémy s menštruáciou

Takmer 25 percent opýtaných žien uviedlo, že si zobralo voľno pre problémy s menštruáciou (Obrázok: Getty Images/Science Photo Library RF)

Phil Day hovorí: Kŕče spôsobené kontrakciami maternice môžu mať rôznu závažnosť - a ak je bolesť veľmi bolestivá, možno nebudete dostatočne pracovať. Niektoré ženy majú tiež vracanie a hnačku.

Doprajte si to: Teplo a lieky proti bolesti vám to uľahčia.

Ak príznaky pretrvávajú, váš všeobecný lekár vám môže predpísať silnejšie lieky, antikoncepciu na prerušenie menštruácie alebo vás odporučí ku gynekológovi.

Obsah: Pravidelné cvičenie môže znížiť závažnosť menštruačných kŕčov. Vezmite si lieky proti bolesti pri prvom náznaku kŕčov.

Kocovina

Výkonný riaditeľ pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci tvrdí, že alkohol môže podľa odhadov spôsobiť osem až osem
14 miliónov stratených pracovných dní každý rok - až 5% všetkých absencií.

Niektoré firmy zaviedli dni kocoviny, ktoré umožňujú zamestnancom pracovať po prehnanom jedle z domu.

Niektoré firmy zaviedli „dni kocoviny“ umožniť zamestnancom pracovať z domova po nadmernom požívaní

Niektoré firmy zaviedli „dni kocoviny“ umožniť zamestnancom pracovať z domu po nadmernom požívaní (Obrázok: Getty Images/StockFood)

Psychológovia z Bath University zistili, že ľudia s kocovinou majú horšiu pozornosť, pamäť a psychomotorické schopnosti, ako je koordinácia a rýchlosť-s dôsledkami, pokiaľ ide o vedenie vozidla alebo obsluhu strojov.

Iba vy budete vedieť, či ste v bezpečí v práci.

Ošetrite: Rehydratačné vrecká obsahujú elektrolyty, ktoré nahradia stratené tekutiny rýchlejšie ako voda. NHS navrhuje lieky proti bolesti a antacidá.

Obsahujte to: Poznáte svoje limity a nikdy nepite na prázdny žalúdok.

Zvracanie a hnačka

Obaja sú zvyčajne jasnými znakmi toho, že by ste mali zostať doma, hovorí Phil Day. Môžu byť spôsobené norovírusom alebo rotavírusom alebo bakteriálnymi infekciami, ako je salmonela.

A môžete ho odovzdávať priamym kontaktom alebo kontaminovanými predmetmi, takže zostaňte doma.

Zvracanie a hnačka sú jasnými znakmi toho, že by ste nemali chodiť do práce

Zvracanie a hnačka sú jasnými znakmi toho, že by ste nemali chodiť do práce (Obrázok: Getty Images/iStockphoto)

Public Health England vám odporúča, aby ste to urobili do 48 hodín po poslednej epizóde choroby, aby ste znížili kontamináciu.

Aj keď sa cítite lepšie, stále môžete vírus „zbaviť“, hovorí hygienik, doktor Ackerley.

Na infikovanie niekoho sú potrebné iba jedna alebo dve častice, zvyčajne kontaktom z ruky do úst prostredníctvom povrchov.

Zvracanie môžu spôsobiť aj lieky, potravinová intolerancia alebo migréna - bez rizika prenosu.

Ošetrite: Odpočívajte a popíjajte čisté tekutiny, aby ste predišli dehydratácii.

Obsahujte: Buďte opatrní pri umývaní rúk. Vyhnite sa zdieľaniu uterákov. Bielizeň perte pri vysokých teplotách a dezinfikujte povrchy.

Stres, depresia a úzkosť

Problémy s duševným zdravím stáli v roku 2013 viac ako 15 miliónov pracovných dní.

Boj s duševným zdravím stál v roku 2013 viac ako 15 miliónov pracovných dní

Boj s duševným zdravím stál v roku 2013 viac ako 15 miliónov pracovných dní (Obrázok: Getty Images/iStockphoto)

Každý má nízku náladu, ale ak nie ste schopní správne fungovať alebo sa nemôžete postaviť z práce, je načase vyhľadať pomoc.

Emma Mamo z charity pre duševné zdravie Myseľ hovorí, že zamestnávatelia by mali voľno pre vaše duševné zdravie liečiť rovnako ako fyzický problém, akým je chrípka.

Výskum však zistil, že asi jeden z 10 zamestnancov, ktorí odhalili problém duševného zdravia v práci, čelil degradácii, disciplinárnym postupom alebo dokonca prepusteniu. Chceme, aby všetci zamestnávatelia umožnili zamestnancom otvorene hovoriť o svojom duševnom zdraví.

Ošetrite to: Váš všeobecný lekár vám môže ponúknuť rady a v prípade potreby prístup k liečbe alebo liekom.

Praktickí lekári môžu ponúknuť poradenstvo v súvislosti s prístupom k liečbe alebo liečeniu problémov s duševným zdravím

Praktickí lekári môžu ponúknuť poradenstvo v súvislosti s prístupom k liečbe alebo liečeniu problémov s duševným zdravím (Obrázok: Getty Images/iStockphoto)

Ak práca zahŕňa fyzickú aktivitu, zamestnanci s bolesťami chrbta, krku alebo svalov by mali hovoriť so svojim šéfom

Ak práca zahŕňa fyzickú aktivitu, zamestnanci s bolesťami chrbta, krku alebo svalov by mali hovoriť so svojim šéfom (Obrázok: Getty Images / Cultura RF)

Obsahujte to: Riaďte sa piatimi spôsobmi mysle k pohode, ktoré zahŕňajú rozprávanie namiesto odosielania e -mailov, pravidelné cvičenia a všímavosť. Informácie nájdete na stránke mind.org.uk.

Zlý chrbát

Úrad pre národnú štatistiku uvádza, že bolestiam chrbta, krku a svalov chýba viac pracovných dní ako z akejkoľvek inej príčiny.

Phil Day hovorí: „Väčšina prípadov sa časom zlepšuje. Udržanie aktivity je dôležité, aby sa zabezpečilo rýchlejšie zotavenie - pokračovanie v bežných činnostiach je zvyčajne správnym postupom.

„Ak však vaša práca zahŕňa fyzickú aktivitu, porozprávajte sa so svojim šéfom, aby ste predišli zhoršeniu stavu.

'Ak sa bolesť nezlepší, ak sa to stalo po nehode alebo máte teplotu 38 ° C alebo vyššiu, navštívte lekára.'

Ošetrite IT: Môžu vám pomôcť lieky proti bolesti a prikladanie teplých alebo studených obkladov. Ak problém pretrváva, navštívte lekára, ktorý vás odporučí fyzioterapeutovi.

Obsahujte ju: Posilňujte chrbát pravidelným cvičením, kontrolujte držanie tela, udržujte si zdravú váhu a vyhnite sa dlhému sedeniu.

dievča zrazil vlak