Saudský princ Bin Salman obnovuje záujem o prevzatie spoločnosti Man Utd po otočení Newcastlu

Futbal

Saudskoarabský princ Mohammed bin Salman údajne prevrátil Newcastle a namiesto toho uprel zrak na prevzatie Manchestru United.

Bin Salman bol spojený s prevzatím Červených diablov v minulom roku prostredníctvom saudskoarabského verejného investičného fondu, jeho kľúčového investičného nástroja.

Podrobnosti o rokovaniach so súpermi Premier League Newcastle United však minulý mesiac unikli, pričom britská finančníčka Amanda Staveleyová viedla konzorcium silne podporované Binom Salmanom.

Sunday NEWSAM začiatkom tohto mesiaca exkluzívne odhalil, že saudskoarabský korunný princ sa stále nevzdal záujmu o United.

A Gazette Shields teraz tvrdí, že ochladil svoj záujem o Newcastle a teraz by mohol obrátiť svoju pozornosť na červených diablov, pretože ich považuje za „klenot Premier League v korune, nie za uchádzačov o vypadnutie“.

Saudskoarabský korunný princ Mohammed bin Salman má stále záujem o spoločnosť Man Utd (Obrázok: REUTERS)

Sledovali prevzatie spoločnosti Magpies za 345 miliónov libier, ale údajne ich záujem ochladol, pretože unikli nahnevané detaily. Zapojenie Staveleyho je tiež problémom pre navrhovaného kupujúceho aj predávajúceho.

Krok k pokusu získať Manchester United od Glazer Family by teraz mohol byť na ich radare, aj keď si klub cení na obrovskej úrovni okolo 3 miliárd libier.

Plány ekonomických reforiem princa Mohammeda pre Saudskú Arábiu sa vyznačovali veľkým zameraním na šport a zábavu, vrátane odvety Anthonyho Joshuu s Andy Ruizom mladším do krajiny v minulom roku v boji o peniaze.

Rodina Glazerovcov sa pred 18 mesiacmi zdráhala klub predať (Obrázok: Getty Images)

Čítaj viac

Najlepšie príbehy spoločnosti NEWSAM Football
Zaregistrujte sa na denný e -mail NEWSAM Football Prenos správ NAŽIVO: Najnovšie klebety Mourinho sa zameriava na „šťastného“ Man Utd Messi komentuje odchod z Barcelony

Pred 18 mesiacmi bol ochotný zaplatiť za United asi 3,5 miliardy libier, len aby Glazers trvali na tom, že nie sú otvorení pre ponuky.

Ich najnovšie finančné údaje však ukázali ohromujúci vplyv, ktorý v klube nemal žiadny futbalový zápas Ligy majstrov, pričom tržby z vysielania klesli o 39 miliónov libier a príjmy zo zápasov o 15%.

Čistý dlh sa počas finančného roka tiež zvýšil o 73,6 milióna libier, pričom princ Mohammed dúfal, že by mohli zmeniť názor, pretože zvažuje lukratívnu ponuku na prevzatie.