Santander vydáva naliehavú správu majiteľom účtov, pretože vykonáva zásadné zmeny

Santander

Žena prechádza okolo pobočky banky Santander

Santander opäť zmenil rozsah svojich 123 účtov(Obrázok: Reuters)

Santander urobil „ťažké rozhodnutie“ zvýšiť od októbra mesačný poplatok na svojom účte 123 Lite a tiež zmeniť niektoré pravidlá cashbacku okolo svojich účtov.

Banka uviedla, že náklady na poskytnutie cashbacku sa od prvého uvedenia v roku 2012 a pandémie Covid-19, historicky nízke úrokové sadzby a regulačné zmeny dotkli bankového sektora, výrazne zvýšili.

prečo darcy bussell prísne odišiel

Od 27. októbra Santander zmení kategórie cashback na svojich bežných účtoch 123, 123 Lite, Súkromné ​​a Vybrať.

Účty umožňujú zákazníkom získať rôzne úrovne cashbacku z bežných účtov za domácnosť.

V rámci zmien budú zákazníci dostávať 1% cashback za svoje komunikačné účty vrátane balíkov za telefón, širokopásmové pripojenie a televíziu.

Bankomat Santander

Santander ponúkne menej peňazí späť (Obrázok: PA)

V súčasnosti môžu zákazníci na týchto účtoch získať 3% cashback.

Tí, ktorí platia priamym debetom zo svojho účtu v Santanderi, získajú namiesto súčasných 1% cashback z účtov za vodu.

Cashback z iných účtov za domácnosť zaplatených z týchto účtov, ako je plyn, elektrina a obecné poplatky, zostane nezmenený.

Poplatok za účet 123 Lite sa zároveň zvýši z 1 GBP na 2 GBP mesačne.

Poplatok za 123 bežný účet zostane na úrovni 5 libier mesačne.

Hlavný účet 123 stojí viac (Obrázok: Obrázky SIPA USA / PA)

Nie je to prvýkrát, čo Santander vykonal úpravy na svojich vlajkových účtoch.

Kedysi platil až 3% úrok z jeho 123 transakcie - čo ho robí obľúbeným u sporiteľov, ktorí hľadajú slušné výnosy v prostredí nízkych úrokových sadzieb.

V roku 2016 bola sadzba znížená na polovicu na 1,5%. Úroková sadzba sa potom opäť znížila z 1,5% na 1% v máji tohto roku.

Santander tiež predtým oznámil, že od 3. augusta zníži úrokovú sadzbu z úverov pre svoje 123, výberové a súkromné ​​bežné účty z 1% na 0,6% pri zostatkoch do 20 000 libier.

Nie je to prvá zmena, ktorú banka urobila (Obrázok: REUTERS)

Banka v stredu uviedla, že v priebehu júla a augusta napíše všetkým zákazníkom vysvetlenie najnovších zmien.

Uviedla, že poskytne aj alternatívne možnosti účtu pre menšinu zákazníkov, u ktorých zmeny znamenajú, že výnosy na ich účte nebudú spĺňať mesačný poplatok.

Santander poukázal na to, že napriek zmenám jeho 123, súkromný a výberový bežný účet stále ponúka zákazníkom úroky z kreditu aj cashback.

So zákazníkmi, ktorí môžu získať 0,6% úrok zo zostatkov na úveroch až do 20 000 GBP, to je spolu 119,60 GBP ročne, a navyše môžu získať až 180 GBP ročne v hotovosti späť za účty - čo znamená celkový prínos až do až 299,60 libry ročne za ročný poplatok 60 libier.

Zákazníci Santander 123 Lite môžu zarobiť až 180 dolárov ročne v cashbacku na svojich bežných výdavkoch za domácnosť za ročný poplatok 24 libier.

Susan Allen, vedúca retailového bankovníctva v Santanderi, uviedla: „Bolo veľmi ťažké rozhodnúť sa vykonať tieto zmeny v našich obľúbených 123 účtoch, ale bežné účty 123 a 123 Lite budú aj naďalej dobrými možnosťami pre veľkú väčšinu našich účtov. zákazníkov s hodnotou, ktorú stále ponúkajú. “

Kalkulačka 123 na Santander.co.uk sa aktualizuje, aby zákazníci videli, čo zarobia podľa nových cien.

iphone 6s čierny piatok uk