Policajt z Road Wars na výzvu 999 zabil vo svojom hliadkovom aute dve staršie ženy

Uk News

PC Darren Staley sa po havárii správal „hrdinsky“(Obrázok: INS News Desk/INS News Agency Ltd)

Policajt, ​​ktorý hral v úspešnom televíznom seriáli Road Wars, zabil dve staršie ženy počas jazdy k núdzovému incidentu, vypočula porota dnes popoludní.

PC Darren Staley cestoval na núdzových modrých svetlách a ponáhľal sa k incidentu s okamžitou reakciou, keď jeho 4x4 Mitsubishi Outlander havarovalo s vozidlom Nissan Micra, počul asistent koronera.

Významná odborníčka na plánovanie rodiny a autorka doktorka Gwyneth DeCampsová, odborne známa ako doktorka Gwyneth Botherwayová, a pani Ann Valleyová pri nehode utrpeli traumatické poranenia, počul koroner.

Vozidlo, v ktorom sa nachádzali, sa pomaly vynáralo z križovatky, keď do neho PC Staley narazil rýchlosťou 49 mph. Starší priatelia práve opustili stretnutie skupiny na obed v golfovom klube.

Pani Valleyová, 87-ročná a vodič vozidla, zomreli na mieste činu, zatiaľ čo pani DeCampsová, 88-ročná, zomrela krátko po zrážke v nemocnici 23. januára 2018.

oranžový lietajúci hmyz uk

Dr Gwyneth DeCamps, odborne známa ako Dr Gwyneth Botherway (Obrázok: INS Picture Desk/INS News Agency Ltd)

Psovod PC Staley, ktorý predstúpil pred porotu zloženú zo šiestich mužov a piatich žien, údajne bezprostredne po nehode konal hrdinsky, keď sa ponáhľal zo svojho neoznačeného strieborného policajného vozidla, aby skontroloval pasažierov poškodeného vozidla Nissan. Micra.

Potom, čo sa ubezpečil, že jeho policajný pes je bez zranení, vstúpil zadnými dverami do bieleho Nissanu a ženy utešoval a upokojoval, keď sedeli zranené a umierali.

Polícia a záchranári prišli krátko nato, povedal koronerovi.

čo znamená 87

Alison McCormick, asistentka Berkshire Coroner, uviedla, že lekárske vyšetrenia odhalili, že obe ženy zomreli na následky poranenia hrudníka hrubou silou po zrážke o 15:50 v Calcot, Reading, Berkshire.

Porota sa dopočula, že nikto, kto bol účastníkom kolízie, netrpel následkami intoxikácie alkoholom alebo drogami, nemal žiadne zdravotné problémy, ktoré k tomu mohli prispieť a že po forenznom vyšetrení bolo zistené, že obe vozidlá sú v dobrom stave.

Policajný dôstojník v Thames Valley, PC Staley, hral v hitovom televíznom seriáli Fly-on-the-Wall Road Wars, známom ako PC 'Daz'; Staley a slúžil ako dôstojník v elitnej jednotke Pro-Active, ktorá bola zaradená do série 4,5 a 6, keď bola v rokoch 2006 až 2008 vysielaná na serveri Sky1.

Vystúpil na pojednávaní, aby vypovedal na súde v Readingu, bol emocionálny a niekedy sa dusil, keď si pred porotou spomínal na traumatické udalosti dňa.

Ann Valley utrpela smrteľné zranenia a pri nehode zahynula (Obrázok: INS Picture Desk/INS News Agency Ltd)

je steph na bbc raňajkách tehotná

Na vypočutie povedal, že sa ponáhľal na miesto incidentu s okamžitou reakciou po správach, že páchateľ vrazil do iného policajného vozidla.

„Povedal som ovládaniu, že som na ceste, aby som na to zareagoval, a stlačil som tlačidlo 999, ktoré rozsvietilo zariadenie na vozidle, a začalo smerovať k incidentu.

„Cestoval som po A4 smerom na križovatku 12 smerom na Reading a prechádzal som cez Calcot, keď som zo svojho blízkeho pohľadu videl vo svojom výhľade vozidlo. Zdalo sa, že prišli z ničoho nič - jediné, čo som si pamätal, bolo brzdenie, držanie volantu na mieste a dúfanie, že sa zastaví. '

Zdôraznil primeranosť, opodstatnenosť a potrebu jeho reakcie na núdzové volanie a povedal: „Bola to práca okamžitej reakcie - vozidlo bolo narazené ... to si vyžiadalo, aby som mal rozsvietené modré svetlá. Bol jasný, jasný deň - cesty boli však trochu vlhké.

PC Staley cestoval na núdzových modrých svetlách a ponáhľal sa k incidentu okamžitej reakcie (Obrázok: INS News Desk/INS News Agency Ltd)

“(Po havárii) všetko stmavlo. Neviem prečo - zavrel som oči? Keď som otvoril oči, moje vozidlo bolo plné dymu a hneď som si uvedomil, že vozidlo horí.

'Rozopol som si bezpečnostný pás, siahol som k dverám vodiča a pamätám si, že ma bolí hlava.'

Vyšetrovanie nezávislého úradu pre policajné správanie (IOPC) dospelo k záveru, že účet dôstojníka bol v súlade so správnym protokolom a nič nenaznačovalo pochybenie.

Regionálny riaditeľ IOPC Jonathan Green povedal: „Následky tohto incidentu boli tragické a myslím na obe rodiny a všetkých postihnutých.

PC Darren Staley kedysi hral v Road Wars (Obrázok: INS News Desk/INS News Agency Ltd)

holly wells jessica chapman

'Po dôkladnom vyšetrovaní sme zistili, že jazda dôstojníka bola v súlade s policajnými zásadami reakcie na núdzové volania.'

Joy Heaton (corr), ktorá hovorila krátko po smrti svojej pani DeCampovej, vzdala svojej matke emocionálny hold.

„Nikdy som nestretol nikoho, kto by tak miloval svoju kariéru. Aj na Vianoce hovorila, ako ju miluje a ako jej každý deň chýba.

„Pacienti, ktorých v tých časoch podporovala, jej stále posielali vianočné pohľadnice spolu so svojimi deťmi a vnúčatami. Pracovala celé generácie v oblasti plánovaného rodičovstva a pomohla mnohým pacientom splniť ich potreby s deťmi. '

Pani DeCampsová, odborne známa ako doktorka Botherwayová, prežila Blitz v Londýne a pokračovala v štúdiu na Westminster Medical School a King's College v Londýne, aby sa nakoniec kvalifikovala ako lekárka.

„Byť doktorkou bola jediná vec, ktorú kedy chcela robiť, už keď bola malá. Musela prestúpiť školy, pretože v čase, keď vyrastala, nie vždy povzbudzovali mladé dámy k štúdiu prírodovedných predmetov v 30. a 40. rokoch.

Povedala, že najväčším úspechom jej matky bolo stať sa prvou prezidentkou Windsorskej a okresnej lekárskej spoločnosti.

Pani Heatonová povedala: „Bolo to jej najväčšie ocenenie - bola na to skutočne veľmi, veľmi hrdá.“

Právny zástupca Richard Middleton zastupoval pani Valley, bývalú osobnú asistentku Crown Lane v Slough, Berkshire, zatiaľ čo pani Heatonová zastupovala jej matku, ktorá bývala na Farnham Lane vo Farnham Royal, Slough.

Vyšetrovanie pokračuje.

muž zjednotený trénerský tím