Riskantný spôsob, ako zarobiť 75 libier: nechať sa stať riaditeľom spoločnosti, o ktorej nič neviete

Uk News

Kedros Formations Ltd

Sociálnymi médiami sa prehnal podivný podnik firmy s názvom Kedros Formations.

Ide o to, že im poskytnete svoje osobné údaje a oni z vás urobia dočasného nominovaného riaditeľa spoločnosti s ručením obmedzeným a zaplatíte vám jednorazový poplatok 75 libier.

Navyše získate 25 GBP za všetkých ostatných, ktorých prijmete do funkcie riaditeľa prostredníctvom „systému odmien za odporúčanie“.

Váš dom by bol adresou spoločnosti, kým nebude predaný novému majiteľovi.

„Niektorí naši zákazníci požadujú spoločnosť s nominovaným riaditeľom, ktorej by sme vám mohli poskytnúť pomoc,“ uvádza sa na jej webovej stránke.

Myslíme si, že stať sa nominovaným je skvelá príležitosť.

Kedrosovi som položil sériu otázok, ktoré sa zameriavajú na: Prečo neušetriť všetkých tých 75 GBP platieb tým, že budete sám riaditeľom spoločností, kým sa nepredajú, ako bežní agenti pre zakladanie spoločností? A kto sú všetky tieto obchodné spoločnosti, ktoré zjavne chcú spoločnosti s nominovanými riaditeľmi?

Kedros Formations má jediného režiséra Josepha Butterwortha zo Stoke, ktorý sa mi neozval.

Ale dva dni po tom, čo som mu poslal e -mail, spoločnosť na Facebooku oznámila, že schému uzatvára, pričom citovala nepravdy na sociálnych sieťach a neľútostné nenávistné kampane.

Pokračovalo sa ďalej: „Okrem toho odporúčajúci, ktorí sebecky pridali falošné účty, zneužívali dôveru nominovaných osôb a obťažovali zamestnancov, túto príležitosť mnohým pokazili a budeme sa snažiť získať späť všetky peniaze získané podvodnými praktikami.“

Hovorca Companies House varoval, že by ste sa mohli nechať uniesť mnohými ťažkosťami tým, že umožníte použitie svojich údajov ako riaditeľa spoločnosti.

V britskom práve obchodných spoločností neexistuje taký dôstojník ako nominovaný riaditeľ, “povedal.

Každý jednotlivec, ktorý je vymenovaný do funkcie riaditeľa, má všetky povinnosti riaditeľa bez ohľadu na to, aký titul spoločnosť používa na opis tejto pozície.

„Je zodpovednosťou osoby, ktorá súhlasila s tým, že bude pôsobiť ako riaditeľ, za zaistenie toho, aby si bola vedomá povinností, ktoré táto rola nesie, a právnych dôsledkov neplnenia týchto povinností.

'Zákon napríklad uvádza, že každý riaditeľ sa dopustí priestupku, ak nie sú splnené určité požiadavky na podanie, čo by mohlo viesť k tomu, že budú stíhaní za nedodržanie svojich povinností podľa britského práva obchodných spoločností.'