„Vzácne“ mince Shakespeare s chybou 2 libry sa na eBay predáva za 230 libier - v obehu je mnoho ďalších

Ebay

Mince sa pôvodne dostala do obehu v roku 2016(Obrázok: © Mikael Buck / Kráľovská mincovňa)

„Zriedkavé“ Mince Shakespeare v hodnote 2 GBP sa na eBay predávajú za stovky libier, pretože potom sa ukázalo, že ich dávka môže obsahovať chyby pri razení, vďaka ktorým sú hodnotné.

Za posledný mesiac zberatelia mincí bičovali na online trhu niečo, čo sa javí ako zriedkavé, chyby v shakespearovských chybách v hodnote 2 libry za stovky libier.

Je súčasťou zbierky troch mincí Shakespeara v hodnote 2 GBP, ktoré boli nazvané tragédie, komédie a histórie a ktoré vydala Kráľovská mincovňa v roku 2016 pri príležitosti 400. výročia úmrtia legendárneho britského dramatika.

Mince s údajnou chybou sú tragédie 2 GBP s motívom lebky a ruže v kývnutí na diela Williama Shakespeara o tragických milostných vzťahoch.

10 rocna rodi

V obehu sú tri mince Shakespeare v hodnote 2 libry dabované ako tragédie, komédie a histórie (Obrázok: PA)

Na boku mince by malo byť napísané „AKÝ KUS PRÁCE JE ČLOVEK“, čo je čiara od Hamleta, ale zberatelia mincí si všimli, že niektoré majú zrejme nesprávne znenie.

diane abbott jeremy corbyn

Namiesto toho čítajú „ZA KRÁĽA A KRAJINU“, čo je veta, ktorá má byť v prvej svetovej vojne Kráľovskej mincovne 2 GBP vydanej v roku 2016 na pamiatku úlohy armády v prvej svetovej vojne.

Človek vyhráva jackpot v lotérii po tom, čo si kúpil vôbec prvé lístky

Obsah inzerenta od ĽUDIA S POSTCODE LOTTERY

Šťastný víťaz lotérie Sufyaan Baileche získal 30 000 libier Lotéria ľudových PSČ - všetko vďaka tomu, že ho mama nahovorila, aby vstúpil.

Dvadsaťšesťročný muž z Essexu povedal: „Bude taká:„ Ty jammy git, robíš to dva mesiace a pozri sa, koľko si vyhral! “ Kliknutím sem si prečítate celý jeho pozoruhodný príbeh!

Lotéria ľudových PSČ stojí 10 libier mesačne a víťazi sú zaručení každý deň.

A nie sú to len hráči, ktorí vyhrávajú s lotériou poštových smerovacích čísel ľudí - víťazia aj dobré veci. Keďže minimálne 32% z každého tiketu pôjde na charitu, hráči vyzbierali viac ako 500 miliónov libier na tisíce charitatívnych organizácií a dobrých vecí.

Navštívte postcodelottery.co.uk alebo Facebook a Twitter Pre viac informácií!

sú príbuzní Johnnyho vaughana a michaela vaughana

Povedal to hovorca Kráľovskej mincovne Slnko : 'Vyšetrujeme údajnú chybu.'

Nie je jasné, či prvá svetová vojna vo výške 2 GBP nesprávne obsahuje citát z Hamleta, ktorý je uvedený na jeho nápise.

Získajte najnovšie rady, novinky a pomoc v oblasti peňazí priamo do svojej doručenej pošty - zaregistrujte sa na NEWSAM.co.uk/email

K dnešnému dňu sa do obehu dostalo 4 615 000 mincí tragédií, takže je veľká šanca, že jednu nájdete vo svojej náhradnej výmene.

Najviac chybnou verziou Tragedies 2 £, ktorá bola nedávno na eBay dostupná, je 230 GBP plus poštovné 1,83 GBP po prijatí 30 ponúk 13. augusta.

Predator 2018 dátum vydania vo Veľkej Británii

Tento týždeň sa ďalší predal za 98,28 GBP plus poštovné 3,75 GBP po získaní 12 ponúk a jeden v stredu za 51 libier plus poštovné 76 p po zhromaždení 14 ponúk.

Mám jednu z týchto mincí - bude sa predávať za majetok?

(Obrázok: Getty)

Samozrejme, aj keď sa jedna z týchto mincí objaví vo vašej zmene a vy sa rozhodnete ju zaradiť na internet, nie je zaručené, že sa bude predávať za rovnakú cenu.

Je to preto, že počet „chýb“ mince, ktoré sú v súčasnosti v obehu, nie sú známe.

Ak si myslíte, že máte hodnotnú mincu, najlepšie je požiadať Kráľovskú mincovňu, aby skontrolovala, či je pravá.

Aj keď vám nedokáže povedať, aké je cenné, môže vám poskytnúť list na potvrdenie jeho pravosti.

Myslíte si, že sedíte na bohatstve? Pozrite si nášho sprievodcu na vzácne mince 50p a cenné peniaze, tu .

anjel číslo 1212 význam