Kráľovná „urazila“ hrubými poznámkami Jackieho Kennedyho o svojom účese a paláci

Uk News

Kráľovná a prezident Kennedy a prvá dáma počas štátnej návštevy(Obrázok: NEWSAMpix)

Kráľovná a Jackie Kennedyovci sa usmievali, smiali a chatovali, keď prezident a prvá dáma navštívili Buckinghamský palác na veľmi, veľmi efektnú štátnu večeru.

Ale v priebehu rokov sa tvrdilo, že za veselým frontom to nebolo také priateľské a napätie medzi týmito dvoma ikonickými ženami veľmi stúpalo.

Návštevy v roku 1961 sa dotkli počas koruny Netflixu, ale detaily boli kombináciou historických správ a tvorivej licencie od autorov relácie.

V televíznej šou Prince Philip v podaní Matthew Smitha hovorí, že pani Kennedyová ho požiadala o prehliadku paláca, na čo kráľovná Claire Foyovej odpovedá: „Je to môj dom a ja to urobím“.

Zdá sa, že počas návštevy vychádzali veľmi dobre (Obrázok: Popperfoto/Getty Images)

kto vyhral cbb 2013

Ale niekoľko dní potom, čo americký pár opustil Britániu a vrátil sa do Bieleho domu, kráľovná počula správy o tom, že Jackie bola na ňu veľmi hrubá.

Lord Plunkett tvrdí, že si vypočul škaredé komentáre na večierku, ktorý organizovala sestra pani Kennedyovej.

Tvrdí, že prvá dáma opísala kráľovnú ako „ženu v strednom veku, takú vzrušujúcu, neinteligentnú a bezvýznamnú, že nové zmenšené miesto Británie vo svete nebolo prekvapením, ale nevyhnutnosťou“.

Jackie predstavila svoje deti Caroline a Johna kráľovnej (Obrázok: Daily Herald)

Pár počas návštevy v roku 1961 (Obrázok: NEWSAMpix)

Údajne tiež opísala Buckinghamský palác ako „druhú rýchlosť, schátranú a smutnú“, pričom ho prirovnávala k „zanedbávanému provinčnému hotelu“.

Napriek tomu, že presné informácie o tejto výmene boli pevne vytvorené spoločnosťou The Crown, správy naznačujú, že za nimi môže byť všeobecnejšia pravda.

Koruna (Obrázok: Netflix)

Čítaj viac

Kráľovná
Queen mala na sebe nohavice iba raz Kráľovnino obľúbené dieťa odhalilo & apos; Prečo kráľovná odmietla operáciu kolena Kráľovnin stretol najhorších darebákov na svete

Fotograf Cecil Beaton si do svojho denníka zapísal, že sa mu pani Kennedyová po návšteve zverila, uvádza Telegraf .

Tvrdí, že povedala, že ju palác nezaujímal, a kritizoval aj šaty a účes kráľovnej.

Gore Vidal tiež tvrdí, že prvá dáma považovala Wueen za „dosť ťažkú“ a cítila sa z nej „odporná“.