Skúška hackovania telefónu: Sienna Miller zanechala hlasovú schránku Daniela Craiga „Milujem ťa“, keď som s priateľom Judom Lawom

Uk News

Aféra: Sienna Miller mala údajné flirt s Danielom Craigom(Obrázok: Getty)

Údajný románik Daniela Craiga so Siennou Millerovou za chrbtom Juda Lawa bol odhalený po tom, čo mu hackli hlasovú schránku a odhalili správu od herečky s názvom „Milujem ťa“, vypočul súd.

Bývalý bulvárny novinár Dan Evans povedal, že počas pokusu o hacknutie telefónu zachytil hlasové správy hviezdy Jamesa Bonda, pričom bol „šikanovaný“, aby produkoval príbehy na titulnej stránke pre News of the World.

Evans povedal pre Old Bailey: „Pamätám si, ako ma monštrum (novinár NotW). Poslal mi e -mail s textom „Ak neprídeš na úvodnú stránku, môžeš tiež skočiť z útesu“.

Pustil sa do hackovania telefónov a hackol sa do hlasovej schránky herca Craiga.

Evans na súde povedal: „Počul som ženský hlas a povedal:„ Ahoj, to som ja. Nemôžem hovoriť, som na Groucho s Judom. Ľúbim ťa.'

Skontroloval číslo vo svojej databáze a zistil, že je to Sienna Miller, povedal porotcom.

Nasledujúci utorok sa pustil do práce, „vrtiac chvostom“ a novinárovi povedal: „Vedeli ste, že Sienna Miller má pomer s Danielom Craigom?“

Príbeh spísal, aby ukázal vtedajšiemu redaktorovi Coulsonovi.

Ďalší novinár NotW bol o tom istom príbehu, čo dokazuje potvrdenie, že je to uvedené v novinách, tvrdil Evans.

Jude Law prichádza do Old Bailey, aby si vzal súd so svedkami v procese hackovania telefónu Zobraziť galériu

Na otázku prokurátora Andrewa Edisa QC, aká bola reakcia na príbeh o Sienne, odpovedal: „Povedali dobrú prácu. (Novinár novinár) mi povedal: „Teraz si firemný človek“.

Evansovi údajne Coulson povedal, aby urobil kópiu svojej nahratej správy z hlasovej schránky, vložil ju do tašky Jiffy a vzal ju na recepciu, aby to vyzeralo, že bola odovzdaná anonymne.

Oblečenie z bavlny

Potom to zobral ďalší novinár z NotW s „falošným prekvapením“ so slovami „pozri sa, čo som našiel“, tvrdil Evans.

Evans potom zaklopal na Craigove dvere a konfrontoval ho s príbehom, na ktorý herec povedal: „Nie, nie, nie je to pravda“, vypočul súd.

Vzhľadom na odmietnutie bol príbeh podľa neho nasledujúci týždeň odložený kvôli ďalšej práci.

Dodal: 'Chcel by som sa ospravedlniť všetkým zúčastneným.'

Evans si vypočul ďalšiu hlasovú schránku Craiga od Juda Lawa a povedal: „Ďakujem, kamarát. Dúfam, že sa to Saski (jeho priateľka Satsuki Mitchell) nedozvie. '

Evans povedal súdu, že tento príbeh bol spustený výkonným zástupcom Lawovej public relations, ktorý ho „schválil“ a bežal v NotW nasledujúci týždeň v októbri 2005.

Súd vypočul, že Evans už priznal sprisahanie týkajúce sa hackovania telefónov v Sunday NEWSAM od februára 2003 do januára 2005 a rovnaký trestný čin v News of the World od apríla 2004 do júna 2010.

zvýšenie britskej ceny plynu v roku 2018

Tiež sa uznal vinným zo sprisahania s cieľom spáchať previnenie vo verejnej funkcii v období od januára 2008 do júna 2010 a prekrúcať priebeh spravodlivosti falošným vyhlásením v konaní na najvyššom súde.

Krátko po vstupe do News of the World Evans tvrdil, že zaplatil za súpravu telefónu na hackovanie do hlasovej schránky, povedal predtým o hackerskom procese.

Evans vo februári 2005 identifikoval výdavkový list pre dva telefóny, dve sim karty a kredity 200 libier, hneď potom, ako sa pridal k News of the World.

Na otázku prokurátora Andrewa Edisa QC, aký bol účel súpravy, odpovedal: „Za nevysledovateľné zachytávanie hlasovej schránky.“

Pokus o hacking bol informovaný, že žiadosť podpísali dvaja starší zamestnanci a boli vyplatené v hotovosti.

Evans sa pripojil k News of the World v roku 2005 po tom, čo bol vyhnaný z Sunday NEWSAM, predovšetkým kvôli svojim hackerským schopnostiam „prinášať veľké exkluzívne veci lacno“, uviedol súd.

Bývalý redaktor News of the World Andy Coulson (46), PR konzultant spoločnosti Charing, Kent, popiera sprisahanie s cieľom nabúrať telefóny a sprisahanie s cieľom spáchať previnenie vo verejnej funkcii.

Všetci siedmi obžalovaní, vrátane bývalej redaktorky magazínu Sun a News of the World Rebekah Brooks, všetky obvinenia odmietajú.

Súd pokračuje.