Ole Gunnar Solskjaer potvrdzuje plány pre Jesseho Lingarda po priateľskom návrate Man Utd

Futbal

Váš Horoskop Na Zajtra

Ole Gunnar Solskjaer hovorí, že v súčasnosti počíta s tým, že útočníkom Anglicka bude Jesse Lingard jeho návrat do klubu v Derby .

Lingard zapôsobil v druhej polovici minulej sezóny, keď bol na hosťovaní vo West Hamu, keď v 16 zápasoch strelil deväť gólov, keď predviedol formu, ktorá ho dostala späť do mužstva Anglicka.

Po produkte United Academy sa stále hľadá trvalá dohoda vo východnom Londýne, ale pred sezónou sa vrátil do svojho materského klubu a v nedeľu sa zúčastnil priateľského víťazstva United nad Derby v Pride Parku 2: 1.

Lingard nastúpil v polčase a pomohol hosťom k víťazstvu. Góly strelili mladíci Tahith Chong a Facundo Pellistri, pričom 28-ročný hráč takmer pridal tretinu, keď trafil drevo.

Solskjaer sa v Derby vrátil do zostavy United

Solskjaer sa v Derby vrátil do zostavy United (Obrázok: Akčné obrázky prostredníctvom agentúry Reuters)

Správy naznačujú, že West Ham sa zdráha vyrovnať požadovanej cene United za Lingarda okolo 30 miliónov libier, ale Solskjaer hovorí, že je rád, že ho má vo svojom tíme.

'Jesse sa vrátil, bol bystrý, chce zabojovať o svoje miesto,' povedal Solskjaer pre MUTV.

„V minulej sezóne nám občas chýbali niektoré možnosti. Jesse je momentálne v pláne. “

Jedným z dôvodov, prečo by Solskjaer mohol chcieť udržať Lingarda pri sebe, je zranenie ramena Marcusa Rashforda.

Zdá sa, že útočník vynechá prvé dva mesiace nadchádzajúcej kampane, pretože sa podrobuje operácii problému, ktorý ho dlhodobo trápi, a šéf United poskytol aktuálne informácie o zranenom útočníkovi Anglicka.

'Hľadáme najlepšie možnosti,' povedal.

“Odišiel, aby sa nad tým trocha zamyslel.

„Musíme pre neho a klub podniknúť najlepšie kroky. '

Solskjaer hovorí, že s Lingardom počíta

Solskjaer hovorí, že s Lingardom počíta (Obrázok: Akčné obrázky prostredníctvom agentúry Reuters)

'Stále to riešime s odborníkmi.'

Keď hovoríme o hre ako celku a o výkone letného útočníka Toma Heatona, ktorý sa vrátil do klubu, Solskjaer dodal: „Prvý zápas je vždy náročný, je to prvý test v trvaní 45 minút, veľké ihrisko, trochu to trvalo. veľa času na rozbeh, veľa mladých hráčov, ktorí majú šancu hrať s niektorými z prvých tímov.

„[Heaton] sa počas svojej kariéry správal tak dobre.

„Bol som na konci kariéry, keď prišiel, takže som šťastný, že ho mám.