Ocado ruší objednávky M&S len niekoľko hodín po spustení novej služby doručovania domov

Ocado

Ocado zahájil novú zmluvu so spoločnosťou Marks & Spencer(Obrázok: LightRocket cez Getty Images)

Zákazníkom spoločnosti Ocado boli zrušené objednávky Marks & Spencer po niekoľkých mesiacoch čakania na uvedenie novej dohody medzi týmito dvoma firmami na trh.

Nakupujúci sa začali sťažovať na twitteri, pretože nárast dopytu znamenal, že online predajca nebol schopný splniť všetky objednávky.

Stáva sa to potom, čo Ocado zahájil novú zmluvu s týmto pouličným gigantom, ktorý sľubuje, že prvýkrát v histórii spoločnosti M&S dodá jedlo domov.

kanál arzenál vs krištáľový palác

„Prevažná väčšina zákazníkov nie je dotknutá a bude im doručený obvyklý spôsob. Radi by sme sa poďakovali našim zákazníkom za to, že privítali spoločnosť M&S s takým veľkým privítaním a úprimne sa ospravedlňujú všetkým zákazníkom, ktorí museli chvíľu počkať, “uviedol Ocado vo vyhlásení.

Niekoľko zákazníkov si vybíjalo hnev zo zrušenia objednávok na poslednú chvíľu, napriek tomu, že si ich rezervovali v dostatočnom predstihu.

Dlhoroční zákazníci tvrdia, že zostali sklamaní (Obrázok: PA)

Jeden zákazník tweetoval: „Veľký deň, ale zrušili ste moju objednávku, ktorá bola rezervovaná na 4 týždne! Dlhoročný zákazník, ktorý teraz nemôže dostať zásielku do nedele ... šokujúca služba! '

Iná uviedla, že v budúcnosti vezme svoje podnikanie inde.

„Moja objednávka, ktorá má byť zajtra o 14:00, bola zrušená. Rezervoval som slot pred viac ako 10 dňami. Som zákazníkom spoločnosti Ocado 10 rokov. Deň 1 M&S a chcem vedieť, ako môžem zrušiť svoje členstvo, “povedala.

Doteraz boli jediným jedlom M&S, ktoré je k dispozícii online, večierky, koláče a obmedzený sortiment okolo 130 položiek prostredníctvom Deliveroo.

Nakupujúci si teraz môžu vybrať z 6 000 potravín M&S, tovaru s vlastnou značkou Ocado a značkových značiek.

rosie huntington-whiteley nahá

Nová dohoda nahrádza partnerstvo medzi Ocadom a Waitroseom, ktoré sa teraz skončilo.

najlepší cc krém uk

Spoločnosť M&S prisľúbila, že všetky jej náhradné výrobky budú za rovnakú cenu alebo lacnejšie ako ekvivalentné položky Waitrose.

M&S a Ocado uvádzajú, že ich spoločná ponuka v súčasnosti predstavuje viac ako 50 000 výrobkov, čo je podľa nich „dvojnásobok oproti ďalšiemu najväčšiemu predajcovi potravín“.

Ak sa však zákazníkom Ocado nové nastavenie nepáči, majú možnosť prejsť na vlastnú doručovaciu službu Waitrose, Waitrose.com.

Len minulý mesiac spoločnosť Marks & Spencer oznámila plány na prepustenie 7 000 zamestnancov v rámci svojej pracovnej sily.

Šéf M&S Steve Rowe povedal, že zákazníci po kríze koronavírusov „už nikdy nebudú nakupovať rovnako“ po tom, čo takmer každý konkurenčný supermarket oznámil nárast objednávok online doručovania domov.

V dôsledku toho sa spoločnosť presúva do oblastí, ktoré sa rozširujú - online a potraviny.