NJPW Wrestle Kingdom 13: Náhľad, predpovede a plná karta

Ostatné Športy

Chris Jericho a Tetsuya Naito sa stretnú v zápase NJPW Wrestle Kingdom 13(Obrázok: NJPW)

New Japan Pro Wrestling mieri do Tokijského dómu na svoju najväčšiu show roka Zápasnícke kráľovstvo 13 dnes.

Toto každoročné podujatie je ekvivalentom spoločnosti WrestleMania spoločnosti WWE a na trati sa bude konať najmenej osem šampionátov.

Šou je jednou z hlavných udalostí, pričom skvelý WWE Chris Jericho obhajuje medzikontinentálne majstrovstvá IWGP proti Tetsuya Naito.

Potom v súboji s titulkami vystúpil Kenny Omega proti Hiroshi Tanahashimu o najvyššiu cenu Nového Japonska, IWGP Championship Heavyweight.

Toto je 13. pokračovanie pod značkou Wrestle Kingdom, ale NJPW od roku 1992 každoročne prevádzkuje na historickom mieste svoju tradičnú kartu zo 4. januára.

stevenage crash celé video

Tu je rozpis relácie na zápas - ktorý sa má začať o 8:00 britského času - od Tony Quanta z NEWSAM Sport.

Yuji Nagata, Jeff Cobb a David Finlay sa spoja na turnaji NJPW Wrestle Kingdom 13 (Obrázok: NJPW)

Uchádzači o číslo jedna sa zhodujú s NIKDY otvoreným 6-mužským šampionátom značkových tímov

Yuji Nagata, Jeff Cobb & David Finlay Vs The Elite (Hangman Page, Yujiro Takahashi & Marty Scurll) Vs Chaos (Hirooki Goto, Beretta & Chuckie T) Vs Suzuki-Gun (Minoru Suzuki, Lance Archer & Davey Boy Smith Jr) Vs Ryusuke Taguchi a najnásilnejší hráči (Togi Makabe a Toru Yano)

Čistý zoskupenie všetkých členov zoznamu v tom, čo sľubuje zábavný zápas pri otvorenom konaní. Tento zápas sa pravdepodobne odohrá v predpremiére a bude mať niekoľko pozoruhodných amerických mien vrátane súčasného televízneho šampióna ROH Jeffa Cobba, Hangmana Page, Trenta Berettu a vlastného britského Martyho Villaina Scurlla.

Pri týchto druhoch zápasov je veľmi ťažké predpovedať výsledok, ale v priebehu zápasu by sme mali nájsť niekoľko dobrých miest a je vždy dobré získať na kartu toľko známych tvárí, koľko Nové Japonsko môže. Je zaujímavé, že keďže Yuji Nagata je náhradou za zraneného Michaela Elgina, udrží si 25 -ročnú sériu vystúpení 4. januára a bude to jeho 31. predstavenie v New Japan Tokyo Dome - viac ako ktokoľvek iný v histórii.

Predpokladaní víťazi: Suzuki-Gun

Kota Ibushi obhajuje na turnaji Wrestle Kingdom 13 NIKDY šampionát v otvorenej váhe pred Willom Ospreaym (Obrázok: NJPW)

NIKDY majstrovstvá v otvorenej váhe

Ibushi City vs. Will Ospreay

Ak by niekedy existoval potenciál, aby sa zápas roka odohral iba štyri dni v roku 2019, potom by to bol tento. Ibushi zaradí svoj NIKDY titul v otvorenej váhe proti britskej Will Ospreay v zápase, ktorý sľubuje „žmurknutie a bude vám chýbať“ aféra.

Dvojica je v tejto chvíli skutočne na vrchole svojej hry a dalo by sa tvrdiť, že vzhľadom na to, ako je táto karta skladaná, by sa tento zápas najlepšie podával v hlavnej udalosti menšej show. Rovnako však nemôžem čakať, ako sa to bude vyvíjať.

Keďže obaja muži prinášajú do útoku vysoké lietanie a super rýchle tempo, môžete očakávať, že v tomto zápase uvidíte momenty, ktoré vzdorujú gravitácii a budú pravdepodobne najobdarenejším zápasom celej show. Ak existuje jedna súťaž, ktorú plánujete sledovať naživo, nemôžem to dostatočne odporučiť.

Predpokladaný víťaz: Will Ospreay

Suzuki-Gun čelí Roppongi 3K a Los Ingobernables de Japon v NJPW Wrestle Kingdom 13 (Obrázok: NJPW)

IWGP juniorský tímový šampionát ťažkej váhy

Suzuki-Gun (Yoshinobu Kanemaru & El Desperado) (c) vs. Roppongi 3K (Sho & Yoh) vs. Los Ingobernables de Japon (Bushi & Shingo Takagi)

Toto by mala byť ďalšia vysoko lietajúca, rýchlo sa rozvíjajúca záležitosť, v ktorej sa tímy juniorskej ťažkej váhy chcú presadiť. Súčasná šampiónka Suzuki-Gunová kraľovala v divízii Junior Heavyweight Tag od porážky Roppongi 3K v marci.

Jediným tímom, ktorý v tomto zápase nezískal tituly, je Los Ingobernables de Japon a bohužiaľ, aspoň na chvíľu mám podozrenie, že to zostane rovnaké. Keď v novembri vyhral turnaj Super Jr Tag, hybná sila je skutočne za Roppongi 3K a Sho & Yoh budú pravdepodobne vychádzať z Dómu ako trojnásobní šampióni.

Predpokladaní víťazi: Roppongi 3K (Sho & Yoh)

Tomohiro Ishii sa stretne so Zackom Sabreom mladším v zápase NJPW Wrestle Kingdom 13 (Obrázok: NJPW)

Britský šampionát RevPro v ťažkej váhe

Tomohiro Ishii (c) proti Zackovi Saberovi ml

Je vždy skvelé vidieť, ako britská propagácia získava medzinárodné uznanie, a tento zápas určite prinesie pohľad na produkt RevPro, pretože sa hrá o hlavný názov spoločnosti sídliacej v Portsmouthe. Ishii si v súčasnej dobe užíva druhé kraľovanie ako britský šampión v ťažkej váhe, keď v októbri zdolal Sabru Jr.ho spolubojovníka Minoru Suzukiho a získal zlato.

Sabre Jr je v súčasnosti jedným z najlepších zápasníkov na planéte a jeho popularita sa zvyšuje s každým obrovským zápasom, ktorého sa zúčastňuje. Tento zápas je zaujímavým stretom štýlov, pretože stavia technického čarodejníka proti jednému z najťažšie zasiahnutých mužov v profesionálnom zápase. , Ishii. Vďaka popularite Sabre Jr. vo Veľkej Británii môžeme v tomto zápase dosiahnuť zmenu názvu, ale vzhľadom na vzťah RevPro s Novým Japonskom nebudú fanúšikovia úplne prekvapení, ak si Ishii udrží. Tak či onak, táto súťaž je spánkový zápas a nemali by ste ju podceňovať.

Predpokladaný víťaz: Zack Sabre Jr.

Guerilly of Destiny čelia Los Ingobernables de Japon a The Young Bucks v NJPW Wrestle Kingdom 13 (Obrázok: NJPW)

IWGP Tag Team Championship

Guerillas of Destiny (Tama Tonga & Tanga Loa) (c) Vs The Young Bucks (Matt & Nick Jackson) vs. Los Ingobernables de Japon (Sanada & EVIL)

Toto je ďalší zápas o titulný tím, ale tentokrát v ťažkej váhe, s veľmi vzrušujúcim zápasom. Na rozdiel od zápasu značkových tímov juniorov, ktorý sa odohrá skôr večer, každý tím v tomto stretnutí usporiadal šampionát značkových tímov IWGP. V skutočnosti sú to posledné tri tímy, ktoré držali tituly, pričom LIJ ich vyhral na Wrestle Kingdom 12, aby ich však v júni vysadil na turnaji The Young Bucks na Dominione, než sa v septembri stali šampiónmi Guerrillas of Destiny.

Keďže sa tituly v minulom roku stávajú úplným kruhom, je veľká šanca, že niektoré z týchto dvojíc môžu vypadnúť ako šampióni. Ale pravdepodobne je najpravdepodobnejšie, že Guerrillas of Destiny predĺžia svoju vládu, možno s nejakým vonkajším zasahovaním svojich spoluhráčov z Bullet Clubu, aby pokračovali v spore s LIJ.

Predpokladaní víťazi: Guerilly of Destiny (Tama Tonga & Tanga Loa)

Cody čelí Juice Robinsonovej v NJPW Wrestle Kingdom 13 (Obrázok: NJPW)

Majstrovstvá USA IWGP

Cody (c) vs. Juice Robinson

Tento zápas by mal byť zábavný a mohol by sa pamätať aj na večierok Juice Robinsona. Je veľkým menom tvrdej fanúšikovskej základne Nového Japonska, ale vzhľadom na to, koľko nových očí sa bude pozerať na túto konkrétnu show, bude mať veľkú podporu od tých, ktorí ho možno až tak nepoznajú. Codyho vláda ako šampióna bola zdrvujúca a vzhľadom na to, že je to len jeho prvá obhajoba titulu, je pravdepodobne vhodný čas prepnúť ho späť na muža, ktorého zosadil z trónu, aby ho získal.

Nie je jasné, ako často uvidíme Codyho v Novom Japonsku v roku 2019 a vzhľadom na jeho nový projekt All Elite Wrestling je to pravdepodobne najlepší čas na odmenu jedného z najťažšie pracujúcich gaijinov (nejaponských pracovníkov) v zozname.

Predpokladaný víťaz: Šťavu Robinsona

Kushida čelí Taiji Ishimori na zápasovom kráľovstve NJPW 13 (Obrázok: NJPW)

IWGP Junior Heavyweight Championship

Kushida (c) vs. Taiji Ishimori

Juniorská divízia má trochu prestávku po zranení obľúbenej hviezdy Hiromu Takahashiho. Kushida je esom rozdelenia, ale veci sú v súčasnej dobe trochu zastarané, a preto vloženie nového života do divízie s podobnými postavami ako Ishimori je pravdepodobne najlepšou cestou vpred pre Nové Japonsko.

Ishimori mal jednu z najlepších súťaží o najlepších super juniorov proti Takahashimu a je schopný viac ako klasicky štartovať s Kushidou. Vďaka odkazom na Ishimori’s Bullet Club by to mohlo po zvyšok roka otvoriť niekoľko nových zaujímavých sporov.

Predpokladaný víťaz: Taiji Ishimori

Kazuchika Okada sa stretne s Jayom Whiteom v NJPW Wrestle Kingdom 13 (Obrázok: NJPW)

Zápas jednotlivcov

Kazuchika Okada vs. Jay White

Zdá sa zvláštne, že na tejto karte nie je Kazuchika Okada vo výraznejšej úlohe, vzhľadom na to, koľko klasík vyrobil za posledných niekoľko rokov, ale v tomto zápase má oveľa dôležitejšiu úlohu, a to buduje budúcnosť Jay White. White je základným názvom súpisky Nového Japonska od roku 2015 a okrem zahraničnej exkurzie v rokoch 2016-2017 sa nachádzal v hornom poschodí talentov gaijin. Ale hoci mal za sebou víťazstvo ako majster USA IWGP, nikdy ako hlavná hviezda naozaj neklikal.

To znamená, že White pracoval neuveriteľne tvrdo, aby sa presadil na tomto mieste, a keďže sa hovorilo o neprítomnosti Kennyho Omega a Codyho vo veľmi blízkej budúcnosti, teraz má pozíciu, aby toto miesto zaujal. Preto je tento zápas pre neho taký dôležitý a spolupráca s takým špičkovým generálom ringu, akým je Okada, je skutočne najlepšou platformou, akú mu Nové Japonsko môže poskytnúť, aby dokázal svoju kvalitu.

Ako veľký obdivovateľ Whitea mu v prvom rade fandím, aby predviedol svoj najlepší kariérny výkon. Ale bez ohľadu na to, aký silný v tomto zápase je, je ťažké vidieť, ako Okada prehráva.

Predpokladaný víťaz: Kazuchika Okada

peter kay tours 2017

Chris Jericho a Tetsuya Naito sa stretnú v zápase NJPW Wrestle Kingdom 13 (Obrázok: NJPW)

Medzikontinentálny šampionát IWGP

Chris Jericho (c) proti Tetsuya Naito

Stále sa zdá byť neskutočné, že Chris Jericho vyhral medzikontinentálny šampionát IWGP v roku 2018, ale ak sme sa z minulého roka niečo dozvedeli, je to tak, že nezávislé zápasenie má niekoľko obmedzení. Táto hádka sa začala na novoročnom Dash 2018 a odvtedy sa pekne rozplynula, pričom Y2J prekonal Naita a získal titul na show Dominion. Obaja muži sa pri každej príležitosti zameriavali na seba a Jerichova schopnosť objaviť sa ako drzá cudzia päta nebola ničím fantastickým.

Očakávajte, že tento zápas bude úplnou hádkou, pričom všetko okrem kuchynského drezu sa používa tak, ako sa súperi pozerajú, aby sa navzájom fyzicky zničili. Víťazstvo Naita sa zdá byť silnou možnosťou, toto však určite nebude posledné, čo sme v Jerichu v Novom Japonsku videli.

Predpokladaný víťaz: Tetsuya Naito

Kenny Omega sa stretne s Hiroshi Tanahashim v zápase NJPW Wrestle Kingdom 13 (Obrázok: NJPW)

IWGP Championship of Heavyweight

Kenny Omega (c) proti Hiroshi Tanahashimu

Zápas v titulkoch pravdepodobne udá tón svetu wrestlingu po zvyšok roka a budú v ňom dve z najlepších hviezd Nového Japonska. Kenny Omega konečne zachytil ten veľký, IWGP Championship Heavyweight, v júni minulého roku a teraz ho Kanaďan musí brániť pred jednou z najväčších japonských legiend Hiroshi Tanahashi. Keď sa pozrieme na tento zápas, je potrebné zodpovedať toľko otázok, ale pravdepodobne najzaujímavejšie sú ohľadne zmluvného stavu Omegy.

Bolo oznámené, že jeho súčasná dohoda NJPW vypršala a keďže sa pracuje na All Elite Wrestling, veľa špekulácií sa točí okolo toho, či Omega podpíše novú zmluvu, alebo nie, čo samozrejme môže mať obrovský vplyv na výsledok tohto zápasu. Bez ohľadu na to je však ťažké vidieť, ako Omega neodchádza z Dómu ako šampión. Tanahashi je veľmi schopný súper a dvojica pravdepodobne zapáli strechu, keď zazvoní, ale vzhľadom na medzinárodný dosah, na ktorý sa Nové Japonsko v posledných rokoch tak usilovne snaží zachytiť a udržať pás okolo pása Omega je určite správny obchodný ťah.

Predpokladaný víťaz: Kenny Omega

Celá karta:

1. Yuji Nagata, Jeff Cobb & David Finlay vs. The Elite (Hangman Page, Yujiro Takahashi & Marty Scurll) vs. Chaos (Hirooki Goto, Beretta & Chuckie T) vs. Suzuki-gun (Minoru Suzuki, Lance Archer & Davey Boy Smith Jr.) Vs. Ryusuke Taguchi a najnásilnejší hráči (Togi Makabe a Toru Yano), aby určili kandidátov na prvé miesto v NIKDY otvorenom šampionáte 6-mužských tímových majstrovstiev

2. Kota Ibushi (c) vs. Will Ospreay pre NIKDY šampionát v otvorenej váhe

3. Suzuki-gun (Yoshinobu Kanemaru & El Desperado) (c) vs. Roppongi 3K (Sho & Yoh) vs. Los Ingobernables de Japon (Bushi & Shingo Takagi) for the IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship

4. Tomohiro Ishii (c) proti Zackovi Saberovi Jr. pre britský šampionát v ťažkej váhe RevPro

5. Guerillas of Destiny (Tama Tonga & Tanga Loa) (c) Vs The Young Bucks (Matt & Nick Jackson) vs. Los Ingobernables de Japon (Sanada & EVIL) for the IWGP Tag Team Championship

6. Cody (c) vs. Juice Robinson na Majstrovstvá USA IWGP

kde sa natáča dovolenka

7. Kushida (c) vs. Taiji Ishimori na IWGP Junior Heavyweight Championship

8. Kazuchika Okada vs. Jay White

9. Chris Jericho (c) vs. Tetsuya Naito na medzikontinentálnom šampionáte IWGP

10. Kenny Omega (c) vs. Hiroshi Tanahashi na majstrovstvách ťažkej váhy IWGP

Sledujte New Japan Pro Wrestling Wrestle Kingdom 13 naživo o 8:00 (pred show sa začína o 7:00) v piatok 4. januára, prihláste sa na Mesačná streamovacia služba NJPW .

Udalosť si môžu fanúšikovia kúpiť aj na Fite.tv za cenu 33,99 libry.

Čítaj viac

Zrkadlite exkluzívne rozhovory s WWE
Rhyno David Starr Adrianova ulica Trojité H