Hviezda pána Selfridgeho, Katherine Kellyová, keď sa vracia na naše obrazovky: „Odišla som z Korunovačnej ulice, aby som získala späť svoj život“

Televízne Noviny

Katherine Kellyová

Katherine odišla z Corrie (ako odišla Becky), aby mala lepšiu životnú rovnováhu(Obrázok: PA/Rex)

Katherine Kelly je po tom všetkom v roku 2016. Keďže už nejaký čas absentovala v našich teliach a brala si rok pauzu, keď sa jej narodila dcéra Orla, ktorá má v marci dva roky, vrátila sa s poriadnym treskom tesne pred Vianocami ako barónka Schrader v Zvuku hudby. Naživo. Na vianočnú telku. Odvážna pani.

A tento týždeň sa 36-ročná herečka vracia ako Lady Mae vo štvrtej a poslednej sérii pána Selfridgeho, než sa pripojí k obsadeniu obrovského hitu BBC Happy Valley na svoj druhý výlet budúci mesiac. Oh, a vtesnáme sa postupne do ďalšej pripravovanej drámy Nočný manažér, v ktorej si zahrá aj Olivia Colman.

Naposledy sme sa stretli s bývalou hviezdou Corrie a hneď na druhý deň odbehla do Vegas, aby si vzala svojho manžela, Ryana. Bez toho, aby nám to povedal. Predstavte si!

Katherine Kelly a jej manžel Ryan Clarke

Katherine sa oženila s manželom Ryanom vo Vegas (Obrázok: Getty)

Aby som bol spravodlivý, ušla a dokonca to nepovedala ani svojej mame. Mala tiež ďalšie tajomstvo, pretože o niekoľko týždňov neskôr sa ukázalo, že je tehotná (to vysvetľovalo všetok mätový čaj, ktorý pila).

Tentoraz sa teda čudujeme, čo ešte môže skrývať. Možno dieťa číslo dva?

Ale stretneme sa na obed-jej elegantný vzhľad s dlhými, hnedými, pokrovými rovnými vlasmi (ktoré sa chystajú vylepšiť pre svoju ďalšiu úlohu; Katherine má viac vlasov ako Lady Gaga)-a veľký červený pohár, ktorý si objednala potvrdzuje, že nie. Napriek tomu je toho veľa, o čom by ste sa mohli porozprávať ...

oslavy narodenín kráľovnej 2019

Je to ako veľký návrat Katherine Kelly v tomto roku. Budete všade v televízii ...

Nikdy som to nepovažoval za veľký návrat, ale myslím si, že áno. Tlak! Nepozerám sa na to zvonku, len prechádzam od jednej veci k druhej. Jediné, čo urobím, je pozrieť sa do svojho denníka a zistiť, do čoho sa zmestím ďalej.

Prvá vec je nová séria pána Selfridge. Bolo trochu skľučujúce vrátiť sa do práce po tom, čo som vynechal celú poslednú sériu?

Tešil som sa. Veľa ľudí bolo nových; producent a vizážisti a tak ďalej. Niektoré dni to bola naozaj nová a inokedy rovnaká stará práca, takže to bolo to najlepšie z oboch svetov - vzrušenie z novej práce s pohodlím starej.

Korzety boli vykopané kvôli poslednej sérii pána Selfridge

Kde bola teda Lady Mae celý ten čas?

Znovu sa vydala a odišla žiť do Paríža, ale jej manžel ju opustil kvôli inej žene, a tak sa vracia do Londýna, aby predala svoje podiely v Selfridges. Harry Selfridge ju presvedčí, aby zostala, a dostane ju pred nové oddelenie „pripravené na nosenie“.

Je to pracujúca žena a je v tom naozaj dobrá, čo je skvelé, pretože mám vždy pocit, že ju zdržiavala éra, do ktorej sa narodila. Navyše, Harry teraz ide mimo koľajnice, takže je pre neho trochu skala.

A teraz sú dvadsiate roky minulého storočia, takže čau korzety ...

Panebože, tak veľmi nenávidím korzety. Vôbec ich nemôžem zniesť, som rád, že im vidím zadnú stranu. Teraz má úžasné oblečenie. Mám mať 15 rokov, som skutočne dosť starý! V líčení mi však neurobili nič, ibaže mi dali do vlasov sivý pruh. Starnem hollywoodskym spôsobom.

A toto je posledná séria. V posledný deň nakrúcania došlo k veľkému bľabotaniu?

Nezdá sa to skutočné, naozaj ma to postihne, iba ak sa o niekoľko mesiacov nevrátime a založíme nový. Vždy som vedel, že takto to pôjde, a je naozaj pekné rozprávať celý príbeh od začiatku do konca. Mae je taká odlišná od toho, ako bola na začiatku - nevytvára toľko dychov a milostí, nie je taká napätá, trochu sa uvoľňuje.

jantár počul zásnubný prsteň
Korunovačná ulica

Katherine ako Becky v Corrie (Obrázok: ITV)

Vzali ste si rok pauzu, keď ste mali Orla. Báli ste sa, že na vás ľudia zabudnú, keď budú preč?

Viem, že je veľa hercov, ktorí by si nevzali toľko voľna, ale chcel som to urobiť pre seba, pre mňa, Ryana a Orla. Pripadalo mi to ako správna vec. Nikdy som nemal prestávku ani voľno, navyše je to úplne plnohodnotné mať dieťa. Viem, že ako pracujúca mama máš všetku tú vinu, takže keby som s ňou mohol stráviť ten čas v jej začiatkoch, bolo by to pre nás dobré.

Ako ste prišli na to, že nefunguje prvýkrát?

Bolo to nebo, boli sme len v bubline. Orla sa narodila v Austrálii, odkiaľ pochádza Ryan, a vrátili sme sa, keď mala sedem mesiacov. V mojom denníku nebolo nič, nikdy predtým som to nemal a rád som premýšľal: „Všetko, čo dnes musím urobiť, je premýšľať o tom, čo pripravím na večeru“, a mohol som ísť do obchodu nakúpte suroviny a na druhý deň to isté urobte znova. Bola to zdravá vec. A keď som sa vrátil do práce, cítil som sa skutočne pripravený.

Trochu ste unikli aj zo slávy ...

To bola časť príťažlivosti cesty do Austrálie. Páči sa mi anonymita. Ľudia sa na mňa niekedy pozerali trochu smiešne, ale nepredstavovali by si, že by ma tam videli, takže si nemysleli, že som to ja. Vždy vyzerám tak odlišne v rôznych rolách, ľudia si nikdy nie sú celkom istí. Takto sa mi to páči.

Ako vám mama zmenila život?

Nemyslím si, že áno, okrem toho, že teraz prestoje trávim čas s Orlou. Čo nie je skutočne prestávka. Opustil som Corrie, pretože som nikdy nemal prestávku a chýbalo mi toľko vecí, ako sú svadby priateľov, a naozaj mi chýbal život. Vrátila sa mi teda rovnováha. Stále hľadám rovnováhu.

Ako je na tom pracujúca mama/ žonglovanie?

ryanair štrajk v septembri 2018

Najprv som robil divadlo, takže som mal dni voľno, potom Ryan prišiel domov o 6:00 a ja som ju odovzdal a išiel do divadla.
Bol som okradnutý. Ale máme krásnu sieť ľudí, ktorí pomáhajú, Orla chodí ráno do škôlky, moja mama a sestra pomôžu. Berieme každý týždeň tak, ako príde, žonglujeme rovnako ako všetci ostatní. Je to všetko o točení tanierov.

Zvuk hudby naživo na ITV Na snímke: Maria Rainer [Kara Tointon] a kapitán Georg Von Trapp [Julian Ovenden].

Katherine vo filme The Sound of Music naživo s Alexandrom Armstrongom, Karou Tointon a Julianom Ovendenom (Obrázok: ITV)

Tesne pred Vianocami sme vás videli odvádzať skvelú prácu ako barónka v The Sound Of Music Live. Aké to bolo desivé?

Musím byť naštvaný Moja časť bola väčšia, ako som si myslel. Myslel som si, že som len v pätine, potom som sa pozrel na scenár a povedal som si: „Argh, v skutočnosti som asi v tretine“. A musel som urobiť dve piesne. Keď sa ma spýtali, povedal som si: „To nerobím, v žiadnom prípade“.

Žila som Corrie naživo a už som tam nechcela ísť, najmä preto, že som nepoznal postavu ani súbor. Ale stretol som režisérku a tá ma presvedčila, mal som v ňu skutočnú vieru. Barónka bola v tejto verzii celkom odlišná, nie taká vyložená zloduchka, naozaj.

Ste tiež v novej sérii Happy Valley ...

Stvoriteľka Sally Wainwright povedala, že v podstate časť napísala pre mňa. Postava je z toho, odkiaľ pochádzam, a dokonca chodil do tej istej školy, do ktorej som chodil.

Stále je to veľmi show Sarah Lancashire ... ale hrám detektívneho inšpektora. Je v tom aj Julie Hesmondhalgh, s ktorou som tak úzko spolupracoval v Corrie [hrala Hayley]. Nemali sme spolu žiadne scény a ani som ju nevidel v hoteli ani nič. Aká škoda.

Čo by ste povedali na to, keby sa Orla chcela stať herečkou?

Nepodporoval by som to, ale neodrádzal by som to. Staré porekadlo hovorí, že ak je niečo iné, čo by si mohol robiť, čo by ťa bavilo rovnako ako herectvo, tak by si to mal urobiť. Ale ak nie je, neexistuje a to je všetko, čo k tomu patrí. Je lepšie skúsiť a zlyhať, ako nikdy neskúsené, môžete byť pokojní, keď viete, že ste to vyskúšali.

Akákoľvek aspiračná práca je náročná, pretože ju chce robiť každý. Keď som sa v roku 1998 zúčastnil konkurzu na RADA, vyskúšalo sa 7 000 ľudí na 30 miest ... Bol by som radšej, keby robila niečo iné, herectvo má skvelé odmeny, ale je to skutočne ťažké.

Nejaké novoročné predsavzatia?

Toto všetko naozaj nerobím. Ak urobím pravidlo, hneď ho porušim.

korčuliar Alex Murphy

Čo dieťa číslo dva, je to na kartách pre rok 2016?

Ešte sme to ani nespomenuli a myslel som si, že už to budeme mať. Som jedným z troch a to by som chcel aj pre Orlu, ale sme s ňou tak spokojní, že by sme v tom mohli jednoducho pokračovať len my traja. Mojmu bratovi sa práve narodilo dieťa a môjmu ďalšiemu bratovi sa to chystá, takže má malé sesternice. Pôjdem so svojim inštinktom, keď sa mi zdá čas.

Čo s prácou tento rok, čo dúfate, že urobíte, čo ste ešte neurobili?

Na to tiež nikdy nemyslím. Musím vidieť, čo príde. Ak robím televíziu, možno by sa mi páčilo trochu divadla alebo naopak. Beriem veci tak, ako prichádzajú. Nemám plán, choďte len podľa postupu.

V skutočnosti nie som snílek - nikdy som ako teenager nemal na stene plagáty chlapcov, na to som príliš realistický. Hovoril som si: „Nikdy sa s nimi nestretnem, aký to má zmysel?“ Vždy som zaneprázdnený, nemám čas premýšľať, a ak áno, prečítam si namiesto toho knihu. Bože, to mi chýba.

Pán Selfridge začína v ITV, piatok o 21:00