Marilyn Monroe zomrela, „zvierajúc mrazivý list Bieleho domu z jej posledného telefonátu“

Celebrity News

Bola to najslávnejšia žena na planéte - a jedna z najkontroverznejších.

4. augusta 1962 však Marilyn Monroe našli doma mŕtvu vo svojej posteli. Po rokoch bojov o duševné zdravie a problémov so zneužívaním návykových látok sa zdalo, že si vzala život.

Ikonu strieborného plátna objavila v skorých ranných hodinách jej gazdiná Eunice Murrayová, ktorá povedala, že „cítila, že niečo nie je v poriadku“.

Pôvodne sa odhadovalo, že zomrela asi päť hodín pred nájdením jej tela, a vyšetrovanie zachytilo jej príčinu smrti ako pravdepodobnú samovraždu.

V mesiacoch, ktoré predchádzali jej smrti, Marilyn sužovali problémy.

Marilyn mala len 36 rokov, keď zomrela

Marilyn mala len 36 rokov, keď zomrela (Obrázok: Hulton Archive)

Napriek svojmu veľkému úspechu v päťdesiatych rokoch minulého storočia boli Marilynine posledné dva filmy - Poďme sa milovať a The Misfits - kritické aj komerčné zlyhania.

Trápila ju závislosť na drogách a alkohole a dlhé roky bojovala s depresiou. Počas nakrúcania jej záverečného filmu The Misfits mala týždeň stráviť detoxom v nemocnici.

Marilyn začala nakrúcať film Niečo musíš dať na začiatku roku 1962, ale neskôr ju prepustili, pretože tvrdila, že je chorá.

jack's chicken shack španielsko

Jej manželstvo s uznávaným dramatikom Arthurom Millerom sa tiež skončilo rozvodom v roku 1961 a zlomilo jej srdce.

Hovorilo sa tiež o jej aférach s americkým prezidentom Johnom F. Kennedym a jeho bratom Robertom.

Hovorilo sa, že Marilyn mala pomer s americkým prezidentom Johnom F. Kennedym

Hovorilo sa, že Marilyn mala pomer s americkým prezidentom Johnom F. Kennedym (Obrázok: Getty Images)

Marylin však v týždňoch pred svojou smrťou zabočila za roh a jej život hľadel hore.

Bola späť v rokovaní so štúdiom, aby pokračovalo v nakrúcaní filmu Niečo musíš dať, a kúpila si dom, na ktorého rekonštrukcii sama pracovala.

Marilyn dokonca podpísala zmluvu na film What A Way To Go! a zdalo sa, že sa teší na budúcnosť.

Dokonca aj v deň svojej smrti mala schôdze a plánovala plány na najbližšie týždne a mesiace.

Stretla sa s fotografom Lawrencom Schillerom o možnej sérii nahých fotografií, ktoré jej urobili na nakrúcaní a chatovali s kamarátmi po telefóne.

Jedna z ikonických scén Sedemročného svrbenia

Jedna z ikonických scén Sedemročného svrbenia (Obrázok: Bettmann Archive)

Marilyn podpísala dodávky, aj keď sa pohádala so svojou publicistkou Patriciou Newcombovou, podľa ktorej herečka v noci nespala dobre.

Ralph Greenson, psychiatrička hviezdy Some Like It Hot, prišla do jej domu na terapeutické sedenie a mala dosť starostí požiadať svoju domácu, aby zostala cez noc.

Posledný známy rozhovor, ktorý mala Marilyn, bol s hereckým kolegom Petrom Lawsonom, ktorý sa ju pokúsil presvedčiť, aby prišla na večierok v jeho dome.

Začal sa znepokojovať, pretože mal podozrenie, že užila drogy, a jej posledné slová boli „rozlúčte sa s Patom, rozlúčte sa s prezidentom (Lawfordovým švagrom) a rozlúčte sa so sebou, pretože ste milý chlap ', než odišla.

Strach, že niečo nie je v poriadku, sa Lawson pokúsil zavolať doktorovi Greensonovi a išiel, nemohol ho dosiahnuť, aby sa volal Marilynin právnik Milton Rudin.

Robert Lawson je posledný známy človek, ktorý s Marilyn hovoril

Robert Lawson je posledný známy človek, ktorý s Marilyn hovoril (Obrázok: Moviepix)

Advokát zavolal domov Marilyn, kde ho Eunice ubezpečila, že hviezda je v poriadku.

Keď však Eunice 5. augusta okolo 3:30 ráno vstala, pretože sa obávala svojho šéfa, všimla si, že dvere do spálne sú zamknuté a vidí, že telefónny kábel ide pod dvere a svieti svetlo.

Frantic kontaktovala doktora Greensona, ktorý jej povedal, aby šla von a pozrela sa dovnútra oknom - tam videla nahé telo hviezdy, ležiace tvárou dole na posteli.

Doktor Greenson prišiel a rozbil okno, aby sa dostal k hviezde, ale hovorí, že už bola mŕtva. Zavolal jej lekára Hymana Engelberga, ktorý prišiel tesne pred štvrtou hodinou ráno a potvrdil, že Marilyn zomrela.

Avšak ani 36-ročná smrť, konšpiračné teórie o tom, čo sa skutočne stalo, odmietla utíchnuť.

O tom, čo sa Marilyn stalo, existujú od jej smrti konšpiračné teórie

O tom, čo sa Marilyn stalo, existujú od jej smrti konšpiračné teórie (Obrázok: Bettmann Archive)

Všeobecne sa verí, že mala priateľstvo s JFK, a predpokladá sa, že mala podiel aj na jeho bratovi, vtedajšom generálnom prokurátorovi Robertovi.

Necelé tri mesiace pred jej smrťou sa v Madison Square Gardens uskutočnilo Marilynino legendárne stvárnenie Happy Birthday pre JFK.

Hviezda Gentlemen Prefer Blondes chladivo predtým diskutovala o samovražde s priateľkou Jeanne Carmen.

Správa tvrdí, že Marilyn povedala svojej hereckej kolegyni, že ak by si vzala život, obliekla by sa do bielej nočnej košele, predávkovala sa tabletkami a šla by spať.

„Plachty a nátierka budú biele a ona si nechá urobiť vlasy a make -up. Priateľ by bol o samovražde informovaný, aby sa ubezpečil, že po jej smrti bola úhľadne umiestnená a spálňa bola v poriadku. “

Marilyn údajne chladne diskutovala o samovražde s priateľom

Marilyn údajne chladne diskutovala o samovražde s priateľom (Obrázok: Getty Images)

Našli ju nahú, nenalíčenú a s vlasmi strapatou.

Po jej smrti sa tiež tvrdilo, že Robert Kennedy navštívil Marilyn doma 4. augusta, čo vždy popieral.

A jej psychiater, doktor Greenslade, tiež tvrdil, že keď našiel Marilynino telo, mala telefón, ktorý jej 'zúrivo zvieral v pravej ruke'.

Šéf detektívov v Los Angeles Thad Brown údajne tiež povedal, že asistent vedúceho spravodajskej služby amerického ministerstva financií v Los Angeles našiel pokrčený kus papiera medzi listami Marilyn.

Na ňom bolo číslo pre Biely dom.

Jeho asistent povedal: „Bolo rozhodnuté, že zavolala Johnovi Kennedymu tesne pred smrťou.“

V čase Marilynovej smrti však prezident nebol v Bielom dome a užíval si prestávku v Cape Cod.

Existujú správy o telefonáte tesne po deviatej hodine ráno nasledujúceho švagra JFK a posledného známeho muža, ktorý hovoril s Marilyn, Petrom Lawsonom.

Štyri dni po jej smrti sa konal Marilynin pohreb. Zorganizoval to jej bývalý manžel Joe DiMaggio.

Hollywoodska elita bola znechutená a namiesto toho boli jedinými hosťami 30 jej najbližších priateľov.

Marilynino telo bolo pochované na Chodbe spomienok a DiMaggio zorganizoval, aby kytica červených ruží bola umiestnená mimo jej miesto posledného odpočinku, trikrát týždenne, počas nasledujúcich 20 rokov.