Lloyds Bank vydáva varovanie pred podvodom Amazonu po tom, čo sa počet obetí za rok zdvojnásobil

Podvod

Presvedčiví zločinci klamú ľudí, aby im odovzdali svoje zariadenia(Obrázok: NurPhoto cez Getty Images)

Zákazníci Amazonu sú varovaní, aby si dávali pozor na podvodníkov, ktorí používajú názov značky na oklamanie obetí, aby sa rozlúčili so svojimi úsporami.

Lloyds Bank uviedla, že podvody typu „prevzatie vzdialeného prístupu“, pri ktorých podvodník prevezme zariadenie tejto osoby, sa za posledný rok zdvojnásobili.

Podvod sa zvyčajne začína telefonátom osoby, ktorá tvrdí, že pochádza z renomovanej spoločnosti.

Môžu ponúknuť vrátenie peňazí alebo pomôcť s chybou alebo problémom. Na pomoc však musia mať „diaľkové ovládanie“ vášho zariadenia.

Pokusy o tento druh podvodov sa za posledný rok viac ako zdvojnásobili - pričom banka hlási najmä nárast sťažností Amazonu.

Philip Robinson, riaditeľ prevencie podvodov v maloobchode v Lloyds Bank, povedal pre denník The NEWSAM: Organizované zločinecké gangy navždy vymýšľajú nové spôsoby, ako oklamať nič netušiace obete zo svojich peňazí, ale vždy sú pripravené znova použiť taktiku, ktorá sa im predtým osvedčila. dúfajúc, že ​​ľudia zabudli na predchádzajúce varovania.

che make or break

Stali ste sa obeťou tohto podvodu? Kontaktujte nás: emma.munbodh@NEWSAM.co.uk

Prime Day bonanza: Amazon tento týždeň zaznamenal najrušnejší predajný deň v roku a podvodníci si to príliš dobre uvedomovali

Prime Day bonanza: Amazon tento týždeň zaznamenal najrušnejší deň predaja v roku a podvodníci si to dobre uvedomovali

V poslednej dobe sme zaznamenali veľký nárast pokusov, keď podvodníci presvedčili ľudí, že sú od veľkých dôveryhodných maloobchodníkov, a sťahovali softvér do svojho zariadenia. “

Robinson dodal: Akonáhle majú prístup k počítaču, tabletu alebo telefónu obete, otvorí sa im poklad osobných údajov a niekedy dokonca aj prístup k bankovým účtom.

Robinson uviedol, že podvodníci potrebujú prístup iba raz, aby sa vyrovnali s tisíckami libier ťažko zarobenej hotovosti, čo môže mať zničujúci vplyv.

Dávajte si pozor na všetky správy, ktoré dostanete, ktoré ste nečakali, a neklikajte na odkazy v e -mailoch alebo textoch, “povedal.

Ak vám z ničoho nič príde telefonát, nikdy nesťahujte softvér ani nevykonávajte platby, pretože vás o to niekto požiada, aj keď sa zdá, že už o vás všetko vie a snaží sa vám pomôcť.

Vždy položte telefón a ihneď to nahláste svojej banke.

Ako podvod funguje?

Podvod sa často začína oveľa skôr ako prvý telefonát.

eurovízia 2019 čas uk

Začína sa spravidla textom alebo e -mailom od údajne legitímnej spoločnosti, ako sú Amazon, Royal Mail alebo HMRC. Ak zákazník klikne na odkaz a zadá svoje údaje, podvodník mu potom bude musieť zavolať.

V prípade podvodu s Amazonom dostane zákazník z ničoho nič hovor od niekoho, kto tvrdí, že pochádza z Amazonu. Potom je zákazníkovi oznámené, že mu má byť vrátená čiastka alebo má problém s účtom.

Volajúci môže vedieť podrobnosti o vašom účte. a telefónne číslo môže vyzerať originálne, pretože podvodníci môžu telefónne čísla jednoducho kopírovať alebo „falšovať“.

Podvod sa často začína oveľa skôr ako prvý telefonát.

Podvod sa často začína oveľa skôr ako prvý telefonát (Obrázok: REUTERS)

Potom vás môžu požiadať, aby ste si stiahli nástroj, napríklad TeamViewer alebo Quick Assist. Hovorí sa, že im to poskytne diaľkové ovládanie zariadenia, aby vám mohli vrátiť peniaze.

Potom vás požiadajú, aby ste sa prihlásili do svojho bankového účtu online a vrátili vám peniaze.

V tomto okamihu môžu prevziať kontrolu nad vašim online bankovým účtom bez toho, aby ste o tom vedeli.

Volajúci vám môže dať kód na vloženie do automatického bankového hovoru, aby vám vrátil peniaze.

Tento kód nemá nič spoločné s vrátením peňazí. Ide o schválenie platby niekomu novému, ktorú podvodník nastavil na váš bankový účet.

Čítaj viac

lietajúce mravce v dome uk
Najnovšie podvody
Ženský bankový účet vyprázdnený tweetom Čo by sa vás polícia NIKDY nepýtala 10 -krokový plán, ktorý už nikdy nebude zvrhnutý Rastúca hrozba prázdninových podvodov

Ako sa vyhnúť tomuto podvodu

  1. Kliknite opatrne - Kliknite na odkaz v e -maile alebo texte iba vtedy, ak poznáte a dôverujete odosielateľovi
  2. Zložiť - Ak si nie ste istí, kto volá, položte telefón
  3. Zavolajte a overte si to - Používajte číslo, ktorému dôverujete, nie číslo, ktoré vám volajúci používa alebo vám môže dať
  4. Sťahujte opatrne - Do zariadenia si nikdy nič nesťahujte z ničoho nič
  5. Uchovávajte svoje údaje v tajnosti - Nikdy nezdieľajte svoje osobné alebo bankové údaje
  6. Chráňte svoj účet - Nikdy sa neprihlasujte na svoj bankový účet online pre niekoho, kto vám volá