Liverpool 3-4 Hertha Berlín: 5 diskusných bodov, pretože Virgil van Dijk sa konečne vracia po zranení

Futbal

Váš Horoskop Na Zajtra

Liverpool vo štvrtok pokračoval v predsezónnej príprave zábavným sedemgólovým trilerom proti bundesligovému oblečeniu Hertha BSC.

najlepšia blond farba na vlasy

Sadio Mane, Takumi Minamino a Alex Oxlade-Chamberlain boli pri stretnutí v Innsbrucku na strane Jurgena Kloppa, aj keď existujú obavy z doručenia štyroch gólov.

Predsezónna sezóna je o budovaní kondície pred novou kampaňou a keďže sa Premier League vráti o niečo viac ako dva týždne, návrat hráčov po zranení a plnohodnotná zostava sú kľúčové.

Virgil van Dijk a Joe Gomez poskytujú titulky z tejto hry, pretože ju predstavili po prvý raz v kalendárnom roku, pričom zaujalo aj množstvo okrajových hráčov a mladých hviezd.

Tu je päť vecí, ktoré nás pri štvrtkovej akcii zaujali.

Virgil van Dijk vykonal dlho očakávaný návrat Liverpoolu proti Herthe BSC ako striedanie v druhom polčase

Virgil van Dijk vykonal dlho očakávaný návrat Liverpoolu proti Herthe BSC ako striedanie v druhom polčase (Obrázok: Liverpool FC prostredníctvom Getty Images)

Van Dijk a Gomez sú opäť v akcii

Naposledy, keď boli na ihrisku súčasne Virgil van Dijk a Joe Gomez, prežil Liverpool svoj najnižší moment - pokornú prehru 7: 2 s Aston Villa v októbri 2020.

Van Dijk utrpel v nasledujúcom zápase zranenie, ktoré končí sezónu - Merseyside Derby proti Evertonu - zatiaľ čo Gomez mal nasledujúci mesiac podobný osud, pretože The Reds utrpel obrannú krízu.

Tieto zranenia sa cítia ako pred životom a obaja obrancovia sa vrátili do akcie po prvýkrát od prestávky v Innsbrucku.

Obaja strední obrancovia nastúpili ako náhradníci v druhom polčase proti Herthe v zápase, v ktorom Joel Matip nastúpil po boku nového stredného obrancu Ibrahima Konateho.

Je pochopiteľné, že klub robí všetky opatrenia týkajúce sa kondície oboch hráčov s vedomím, že každý uponáhľaný návrat môže byť z dlhodobého hľadiska škodlivý.

Obaja hráči boli uvoľnení späť do plného tréningu a do akcie počas predsezónnej sezóny s nádejou, že každý z nich bude úplne pripravený na štart Premier League o niečo viac ako dva týždne.

Je pravdepodobné, že každý bude od začiatku zapojený aspoň do jedného z dvoch zostávajúcich prípravných zápasov, pretože Jurgen Klopp dúfa, že ich vráti do optimálnej kondície.

Keďže Konate a Matip obaja plne zapadajú a Rhys Williams a Nathaniel Phillips dostávajú minúty, zdá sa, že v tejto nadchádzajúcej kampani bude intenzívna súťaž o štartovacie miesta.

Harvey Elliott padol do oka Liverpoolu

Harvey Elliott padol do oka Liverpoolu (Obrázok: Liverpool FC prostredníctvom Getty Images)

Elliott plný sebavedomia

Rovnako ako v prípade nedávnej výhry pred sezónou nad Mainzom, Harvey Elliott v úvodných 45 minútach zapôsobil na pravej strane stredného poľa troch pre červených.

čo znamená 33 duchovne

Tínedžer sa vrátil z hosťovania v drese Blackburnu Rovers - v 42 zápasoch inkasoval sedem gólov - a pre budúcu sezónu prešiel priamo do seniorského tímu.

Živý a proaktívny stredopoliar Elliott sa presadil v predsezónnych hrách a ukázal, že mu nechýba dôvera ani presvedčenie, že sa presadil.

Proti Herthovi bol uprataný v lopte a ukázal svoju schopnosť rozpoznať prihrávku a rozbehy predných troch - čo je rozhodujúce pre útok v strede poľa v trojici Klopp.

Ale okrem svojej ochoty dostať sa do pokročilých oblastí poskytol priemyslu a práci aj loptu do blízkych priestorov a tlačil protihráčov.

Nesie v sebe poklonu, ktorá je vždy prospešná pre mládež, aj keď dve zjavne ambiciózne snahy o skórovanie - half -volej, ktorý prebehol dobre pred volejom po zablokovanom obratlíku - ukazujú, že môže byť príliš ochotný urobiť vyhlásenie.

Mal by byť Harvey Elliott v budúcej sezóne Liverpoolu najsilnejším XI? Komentujte nižšie

V priateľskej prehre vsietil Takumi Minamino za Liverpool

V priateľskej prehre vsietil Takumi Minamino za Liverpool (Obrázok: Liverpool FC prostredníctvom Getty Images)

cheryl cole tre holloway

Falošná deviatka dáva druhé šance

Takumi Minamino a Alex Oxlade-Chamberlain dostali obaja po 45 minút v úlohe „falošných deväť“ v útoku Liverpoolu.

Keďže tempo, priamosť a gólové hrozby z každého krídla zabezpečovali Sadio Mane a Mohamed Salah, Minamino a potom Oxlade-Chamberlain mali za úlohu v rámci prvej trojky klesnúť trochu hlbšie.

Obaja hráči majú v Kloppovom tíme nedefinované úlohy; Minamino sa na Anfielde snažil zaujať a druhú polovicu minulej sezóny strávil na hosťovaní v Southamptone, zatiaľ čo Oxlade-Chamberlain nenašiel konzistentnú formu ani kondíciu.

Vianočné prázdninové balíčky 2017

Títo dvaja boli nasadení pravidelne pred sezónou, pretože obaja zrejme zohrávajú významnejšiu úlohu v tíme prvého tímu The Reds a každý si robí nárok na úlohu, ktorú zvyčajne zastáva Roberto Firmino.

Minamino zaujal dobrou spojovacou hrou a načasoval svoj nájazd do boxu, aby strelil druhý gól a vyrovnanie Liverpoolu, zatiaľ čo Oxlade-Chamberlain poskytol svoju obvyklú dynamiku a energiu-nádhernú ranu skóroval na konci tretiny.

Každý hráč mohol mať otázniky o svojej budúcnosti v klube, ale ich prominentnosť v týchto hrách naznačuje väčšiu angažovanosť v nasledujúcej sezóne.

Asistenciu pri góle Sadio Mane a Liverpoolu poskytol Kostas Tsimikas

Asistenciu pri góle Sadio Mane a Liverpoolu poskytol Kostas Tsimikas (Obrázok: Liverpool FC prostredníctvom Getty Images)

Dobrého, zlého a škaredého

Ďalší hráč, ktorý bol na okraji mužstva prvého tímu Liverpoolu, Kostas Tsimikas je jedným zo zabudnutých mužov na Anfielde.

Vlani v lete podpísaný z Olympiakosu, aby poskytoval konkurenciu Andymu Robertsonovi na ľavom zadnom obrane, naposledy odohral úbohých päť minút akcie Premier League.

Predstavil sa tu za 45 minút, ale bol zapojený do diania v akcii, hneď od začiatku, keď dostal úder do tváre a musel sa liečiť.

Grécky obranca bezstarostne a zbytočne pripúšťal voľný kop, z ktorého Hertha otvorila skóre, a čiastočne bol tiež vinný za druhý gól, keď nechal Dodimu Lukebakiovi z Herthy príliš veľký priestor na to, aby si našiel čas pri lopte a poskytol asistenciu Suatovi. Serdar trafil nádhernú koncovku.

Do budúcna však mal veľa pozitívnych momentov - čo naznačovalo jeho podobnosť s Robertsonom a dôvody jeho podpisu - a preukázal silnú technickú schopnosť a ochotu zapojiť sa do útokov.

To bolo odmenené jeho účasťou na prvom góle Liverpoolu, keď jeho rozbeh po krídle predchádzal tomu, že si nádhernou priamou asistenciou vybral Sadio Mane.

Je nepravdepodobné, že by v nasledujúcej sezóne účinkoval, ale ak by sa Robertson ocitol nedostupný, bola to ochutnávka z toho, čo prinesie na stôl.

Hertha Berlin otvára skóre proti Liverpoolu v prípravnom zápase

Hertha Berlin otvára skóre proti Liverpoolu v prípravnom zápase pred sezónou (Obrázok: City-Press cez Getty Images)

ktorá je priateľkou rickyho Wilsona

Brankárska súťaž

Niet pochýb o tom, že Alisson Becker - ktorý sa ešte musí vrátiť k predsezónnej príprave po svojom behu na finále Copa America s Brazíliou - bude v budúcej sezóne číslom jedna v Liverpoole, ale kto bude hlavnou oporou?

Caoimhin Kelleher, Adrian San Miguel a Loris Karius zostávajú v knihách Liverpoolu a tieto zápasy pred sezónou naznačili, ako sa situácia bude vyvíjať v tejto sezóne.

Kelleher teraz začal v každom z priateľských zápasov proti Mainzu a Herthe, zatiaľ čo Adrian ho nahradil v polčase v každom zápase, pričom nebol zapojený Karius.

Absolvent mladosti Červených Kelleher má dôveru Jurgena Kloppa, ale v tejto sezóne mu môže byť dovolené opustiť klub, pretože Adrian vyzerá, že bude zachovaný, zatiaľ čo Karius vyzerá, že bude pripravený na ďalší odchod.

Brankárom nemožno viniť ani jeden zo štyroch gólov Herthy v tomto zápase, pretože si myslia, že padnú do oka Kloppovi a snažia sa upevniť ich postavenie hlavnej opory pre budúcu sezónu.

Chcete exkluzívnu predsezónnu ukážku VÁŠHO klubu - vo vašej doručenej pošte aj prostredníctvom vašej schránky? Zamierte sem, zistite viac a zabezpečte si svoju kópiu .