Lastminute.com vyzval, aby v priebehu nasledujúcich 7 dní vrátilo peniaze 2 600 ľuďom, inak hrozí súdny proces

Prázdniny

Cestovná kancelária nesplnila svoj sľub splatiť všetkým zákazníkom do 14 dní(Obrázok: Getty Images)

Online cestovnej agentúre Lastminute.com hrozil súdny dozorný súd za súdne žaloby za to, že tisíckam zákazníkov nevyplatil náhrady.

Spoločnosť sa zaviazala, že do konca januára vyplatí 7 miliónov libier 9 000 ľuďom, ktorým boli kvôli pandémii zrušené sviatky podľa formálnej dohody s Úradom pre hospodársku súťaž a trhy (CMA).

Strážny pes však uviedol, že 1 milión libier, ktoré má byť splatné 2 600 zákazníkom, zostáva nevyrovnaný.

Pokiaľ peniaze nebudú vyplatené do siedmich dní, bude nasledovať súdny proces.

CMA tiež zistila, že spoločnosť nesplnila svoj pokračujúci záväzok splatiť všetkým zákazníkom, ktorí majú nárok na vrátenie peňazí, do 14 dní od zrušenia ich dovolenky s balíkom, 3. decembra alebo neskôr.

Lastminute.com je tiež obvinený z toho, že niektorým zákazníkom s balíkom dovoleniek povedal, aby sa obrátili priamo na svoju leteckú spoločnosť a vrátili im náklady na let, a to v rozpore s pravidlami dovolenkových služieb.

Lastminute.com má teraz sedem dní na to, aby ľuďom vrátil peniaze (Obrázok: Reklamný obrázok)

Aby sa zabránilo súdnym konaniam, Lastminute.com musí tiež zaistiť, aby zákazníci, ktorí si odteraz rezervujú balíkové prázdniny, dostali do 14 dní plnú náhradu, uviedol strážny pes.

Andrea Coscelli, generálna riaditeľka CMA, uviedla: „Je úplne neprijateľné, že tisíce zákazníkov Lastminute.com stále čakajú na úplné vrátenie peňazí za balíkové prázdniny napriek záväzkom, ktoré s nami spoločnosť podpísala.

claudia winkleman bez ofiny

„Porušovanie záväzkov berieme mimoriadne vážne. Ak Lastminute.com nedodržiava zákony a rýchlo vyplatí ľuďom ich nevyrovnané náhrady, obrátime sa na spoločnosť so súdom. “

CMA v minulosti napísala viac ako 100 balíkovým dovolenkovým firmám, aby im pripomenula ich povinnosti dodržiavať zákony o ochrane spotrebiteľa.

Virgin Holidays, Tui UK, Sykes Cottages a Vacation Rentals sa predtým zaviazali vrátiť peniaze.

Tento týždeň to začalo vyšetrovanie programu Teletext Holidays po tom, ako sa ukázalo, že stovky zákazníkov, ktorí používajú balík dovolenkových balíkov, takmer rok čakajú na vrátenie peňazí .

40 -ročná Katie Watkinsová v júni 2020 strávila 5 500 libier na rodinnej dovolenke pre piatich do Dominikánskej republiky.

„Zaplatili sme celú sumu vo februári 2020. Náš let bol v máji zrušený spoločnosťou British Airways, ale teletext nepotvrdil, že by naša dovolenka bola zrušená až týždeň pred odletom,“ povedala pre NEWSAM Money mama Katie, ktorá žije v Milton Keynes.

„Dostali sme otázku, či chceme prebookovať na budúci rok alebo či chceme vrátiť peniaze, a povedal som im, že chcem vrátenie peňazí. Informovali ma, že do 30. septembra nebudem môcť požiadať o vrátenie peňazí. “

Katie a jej rodine [na obrázku] bolo do Teletextu Holidays ponechaných z vrecka 5 500 libier (Obrázok: Katie Watkins)

Katie predložila svoju žiadosť o vrátenie peňazí 30. septembra, ale nedostala žiadnu odpoveď.

„Po 14 dňoch som to stíhal a bolo mi povedané, že sa to spracúva a že to budem mať do konca mesiaca. to je ten istý príbeh, ktorý som počul zakaždým, keď som zavolal.

„Vydal som im 14 -dňové oznámenie o súdnom konaní a svoju žalobu som začal na súde pre malé pohľadávky za príplatok takmer 500 libier 5. februára.

'Už rok majú z mojich peňazí 5 500 libier.'

Je jednou zo stoviek zákazníkov, ktorí sa obrátili na súd po tom, ako sa ich žiadosti cestovný gigant vyhýbal.

'Spojíme sa s Teletextom, aby sme zistili, či bol zákon porušený,' povedala vedúca CMA Andrea Coscelli.

'V prípade potreby podnikneme ďalšie opatrenia,' dodal.

„Chápeme, že pandémia predstavuje pre cestovné kancelárie výzvy, ale je dôležité, aby boli záujmy spotrebiteľov náležite chránené a aby podniky dodržiavali zákony,“ dodal Coscelli.

Teletext Holidays je obchodný názov spoločnosti Truly Travel, dcérskej spoločnosti spoločnosti Truly Holdings.

Firma uviedla, že na vrátení peňazí pracuje „čo najrýchlejšie“.

Napriek tomu, že v niektorých prípadoch 14-dňovú politiku zmeškal takmer o rok, nedokázal poskytnúť termín vrátenia peňazí.

„Napriek nepriaznivým podmienkam, s ktorými sa cestovný ruch stretáva, a nedostatku podpory zo strany štátu poskytovanej vládou, podnik naďalej usilovne pracuje na čo najrýchlejšom spracovaní náhrad a bude úzko spolupracovať s CMA s cieľom dosiahnuť uspokojivý výsledok. pre všetkých našich zákazníkov čo najrýchlejšie, “uvádza sa vo vyhlásení.

Zákony o právach spotrebiteľa uvádzajú, že ak spoločnosť zruší paušálnu dovolenku, musí do 14 dní vrátiť celú náhradu.

Podobne ak ste si rezervovali let (ktorý odlietal alebo prichádzal do krajiny EÚ alebo Spojeného kráľovstva alebo leteckej spoločnosti EÚ alebo Spojeného kráľovstva) prostredníctvom prázdninovej spoločnosti a let bol zrušený, musí vám byť vrátená platba.