Katarina Johnson-Thompson povedala, že zlato Commonwealthu je znamením, že pred olympijskými hrami v Paríži neodstúpite

Iné športy

Povedala to Denise Lewisová Katarina Johnsonová-Thompsonová jej zlatá medaila je znakom, že nemala prestať pred tým olympiády v Paríži .

Johnson-Thompson priznal, že po udržaní si sedemboja boli chvíle „nevedel som, či chcem pokračovať“.

Lewis , bývalá olympijská víťazka a blízka dôverníčka, povedala: „Kat veľmi pochybovala, či pri tomto športe zostane. Ak by však odišla a nedostala príležitosť postaviť sa na olympijské pódium, len by ma zaujímalo, či by si nemyslela, že v jej slávnej kariére niečo chýba.'

Takže po včerajšom medailovom ceremoniáli Lewis povedal Liverpoolu: 'Dostali ste znamenie, ktoré ste hľadali. Že to všetko stojí za to. Pokračujte a presadzujte sa.'

Dodržala aj predšampionátový sľub teraz už dvojnásobnej víťazke Commonwealthu, keď jej víťazstvo odmenila fľašou bubliniek.

„Denise práve doručila tovar,“ povedal KJT po tom, čo ho na pódiu povzbudzoval ďalší veľký dav. 'Nemôžem sľúbiť, že to bude trvať dlho!'

Pamätná noc pre 29-ročného hráča bola ukončená pohľadom na priateľa Andyho Pozziho, ako berie bronz v behu na 110 m prekážok.

Miestny chlapec Pozzi, ktorý vyhral halový titul majstra sveta 2018 v Birminghame, sa uchádzal o dokončenie Brummieho double.

  Skvelá sedembojárska Denise Lewisová chce, aby sa Johnsonová-Thompsonová presadila na parížskych olympijských hrách
Skvelá sedembojárska Denise Lewisová chce, aby sa Johnsonová-Thompsonová presadila na parížskych olympijských hrách ( Obrázok: REUTERS)

Nedokázal prekonať Rasheeda Broadbella, Jamajčana, ktorý vyrovnal herný rekord Colina Jacksona za 13,08 s.

Ale aj napriek tomu, že posledná prekážka sa prerušila, udržal si rovnováhu a skončil tretí za Shane Brathwaite v čase 13,37.

Lawrence Okoye, ktorý sa päť rokov pokúšal presadiť v NFL, získal striebro diskom hodom 64,99 m - desaťročie po tom, čo sa predstavil v Londýne 2012.

Anglické nohejbalové hviezdy Jess Thirlby dostali odmenu, ktorú si ich úsilie nezaslúžilo, keď porazili Nový Zéland.

  Anglicko na obrázku porazilo Malawi a porazilo Nový Zéland a pripravilo si semifinále proti Austrálii
Anglicko na obrázku porazilo Malawi a porazilo Nový Zéland a pripravilo si semifinále proti Austrálii ( Obrázok: Getty Images)

Výhra 54:44 v preplnenej NEC Aréne znamenala, že porazili skupinu B s maximálne piatimi výhrami a dostali sa do semifinále, ktoré by malo byť preferované proti druhým v skupine A.

Historicky prvá porážka Jamajky nad nohejbalovou veľmocou Austráliou však znamenala, že namiesto poslednej štvrtej triedy proti Sunshine Girls bude Anglicko zajtra čeliť Aussies.

Ide o odvetný zápas finále z roku 2018, ktoré Roses famózne vyhrali a o štyri roky neskôr sa diamantov nebudú báť vzhľadom na kvalitu ich hry proti Kiwi.

Strelky Eleanor Cardwell (26 z 29) a Helen Housby (23 z 26) boli príliš ostré na Nový Zéland, ktoré sa otočili 14-krát.

  Nethanel Mitchell-Blake mal svoje šance na Hry Commonwealthu zničené kŕčmi
Nethanel Mitchell-Blake mal svoje šance na Hry Commonwealthu zničené kŕčmi ( Obrázok: REUTERS)

Medzitým Nethanel Mitchell-Blake odhalil, že kŕče zničili jeho šance na medailu zo šprintu Commonwealthu.

Britský šampión v behu na 200 m nehral v stredajšom finále na 100 m rozhodujúci faktor, pretože prekliatie Anglicka opäť udrelo.

Tak ako Zharnel Hughes vo vlaňajšom olympijskom finále v Tokiu obvinil kŕč z nesprávneho štartu, tak to urobil Mitchell-Blake v Birminghame.

Hovädzie mäso z Mayweather 50 centov

„Nejasný sled udalostí,“ napísal na Insta. 'Pred pretekmi som mal kŕče a nechcel som sa úplne upokojiť, preto som sa bál ísť do toho a spôsobiť si zranenie.'

'Naozaj som cítil, že mám šancu, ale nebolo mi to určené.' Musí sa lepšie pohnúť vpred.'

  Mitchell-Blake nehral vo finále behu na 100 m v Birminghame
Mitchell-Blake nehral vo finále behu na 100 m v Birminghame ( Obrázok: Getty Images)

V Tokiu Hughes rozprával, ako sa jeho ľavé lýtko zvieralo v „nastavenej“ polohe pred zbraňou.

'Bolo to také vážne, že som jednoducho nemohol zostať vo svojich blokoch,' povedal. „Snažil som sa, ale bolo to príliš ťažké na to, aby som tam zostal, a nakoniec som sa presťahoval. Zlý čas a nesprávne miesto.'

Hughesovi sa tu darilo oveľa lepšie, keď sa najrýchlejšie kvalifikoval do semifinále na 200 m za 20,30 sekundy. Ale raz uhryznutý bol dvakrát plachý.

'Teraz nie sú potrebné vyhlásenia, urobte vyhlásenia teraz a potom sa vo finále nemôže nič stať,' povedal. 'Je to len o tom ísť kolo za kolom, zľahčiť sa, kvalifikovať sa a keď príde finále, vypustíš zviera.'

Do dnešného semifinále ide aj Adam Gemili, ktorý vyhral svoju rozplavbu (20,92) vo svojich prvých pretekoch od prerušenia vzťahov s trénerom Ranom Reiderom.