Posolstvo Jorginha Lionelovi Messimu a Cristianovi Ronaldovi uprostred odvážneho vyhlásenia Zlatého lopty Chelsea

Futbal

Váš Horoskop Na Zajtra

Stredopoliar Chelsea Jorginho hovoril o svojich šanciach vyhrať tohtoročné ocenenie Ballon d’Or po tom, čo zohral svoju kľúčovú úlohu pri úspechu pre klub a krajinu.Brazílsky stredopoliar pomohol svojej klubovej strane k pozoruhodnému úspechu Ligy majstrov v minulej sezóne a potom hral zásadnú úlohu, pretože Taliansko zdvihlo titul majstra Európy.


Toto sú dve súťaže, ktoré zvyčajne majú v rebríčkoch značnú váhu, aby korunovali najlepšieho hráča sveta za kalendárny rok - a nikto iný nehral počiatočnú úlohu pri každom úspechu (v oboch tímoch bol Jorginho klub a medzinárodný spoluhráč Emerson Palmieri).Dvadsaťdeväťročný Jorginho predviedol sériu hviezdnych výkonov v oboch pohárových súťažiach a následne je ponúkaný ako možný víťaz tohtoročnej koruny Ballon d’Or.


Jorginho oslavuje víťazstvo na EURO 2020 s Talianskom po finále proti Anglicku

Jorginho oslavuje víťazstvo na EURO 2020 s Talianskom po finále proti Anglicku (Obrázok: Pool cez REUTERS)

Tento rok je len málo vynikajúcich kandidátov na cenu, ktorej dominujú Lionel Messi a Cristiano Ronaldo viac ako desať rokov.Messi pomohol Argentíne k tohtoročnej korune Copa America - 34 -ročnému historicky prvému medzinárodnému úspechu - a opäť hral za svoj klub, ale Barcelona skončila v La Lige na treťom mieste a vypadla v 16. kole fázy Ligy majstrov.

Ronaldo skončil ako víťaz Zlatých kopačiek Euro 2020, ale tri z týchto gólov boli tresty a jeho klubový Juventus v minulej sezóne zaostal v Serii A aj v Európe.


Robert Lewandowski - ktorý v jedinej kampani s neuveriteľnými 41 gólmi v 29 zápasoch prekonal rekord Bundesligy pri všetkých góloch - s Bayernom Mníchov neokúsil úspech v Európe, zatiaľ čo Poľsko vypadlo zo skupinovej fázy na Euro 2020.

Ceny jednotlivcom často závisia od toho, čo hráč v danom kalendárnom roku získal pre klub a krajinu - Lewandowski by si cenu pravdepodobne prevzal v roku 2020 (keďže Bayern vyhral výšky), ale cena bola v tom roku zrušená.

Kto by mal byť korunovaný za Ballon d 'alebo víťaza pre rok 2021? Komentujte nižšie

Messi je najnovším víťazom ceny, keď v roku 2019 získal rekordný šiesty titul, pričom na korunke porazil obrancu Liverpoolu Virgila van Dijka a Ronalda.

Jorginho teraz navrhol, že by mohol byť uchádzačom, pretože po jeho dvojnásobnom úspechu nikto nevyhral viac ako ja v tejto sezóne.

Povedal Jorginho SportTV : „Všetci máme sny.

„Ale budem úprimný, závisí to od kritérií, na ktorých je rozhodnutie založené.

„Ak hovoríme o talente, potom viem, že nie som najlepší na svete. Ale ak ide o tituly, potom nikto nevyhral viac ako ja v tejto sezóne.

„Ako by som sa mohol porovnať s [Lionelom] Messim, Neymarom alebo Cristianom Ronaldom? Majú pre mňa úplne odlišné vlastnosti. Ale opakujem, že to závisí od kritérií. “

X factor spevák zomrel

Hlboko položený stred poľa zapôsobil na Euro pre Taliansko, ale premeškal šancu spečatiť víťazstvo v záverečnom penaltovom rozstrele proti Anglicku, pretože jeho snahu zachránil Jordan Pickford, predtým než Bukayo Saka odmietol Gianluigi Donnarumma - brankár bol korunovaný hráč turnaja.

Chcete exkluzívnu predsezónnu ukážku VÁŠHO klubu - vo vašej doručenej pošte aj prostredníctvom vašej schránky? Zamierte sem, zistite viac a zabezpečte si svoju kópiu.

Pozri Tiež: