Závodný rad Big Brother Jade Goodyovej a ako vinníci obhajovali svoje odporné komentáre

Televízne Noviny

Nepríjemné preteky Celebrity Big Brother v roku 2007 spôsobili „medzinárodný incident“ to otriaslo celým svetom.

Spor vyvolal „veľký diplomatický spor“ medzi Indiou a Veľkou Britániou kvôli odpornému zaobchádzaniu s bollywoodskou superhviezdou Shilpou Shetty tromi slávnymi britskými spolubývajúcimi.

Jade Goody, Danielle Lloyd a Jo O 'Meara boli obvinení z „šikany“ a rasistické komentáre k indickej herečke počas prvej série CBB.

Glamour modelka Danielle povedala, že Shilpa by mala „odísť z domu“, zatiaľ čo hviezda S Club 7 Jo sa pýta, či sú indiáni chudí, pretože sú „neustále chorí“.

V horiacom rade Jade označovala svojho spolubývajúceho ako „Shilpa Poppadom“ - a obvyklý dav bol zakázaný, keď bola kvôli extrémnej reakcii vysťahovaná.

Sťažnosti Ofcom sa vyšplhali na viac ako 40 000, inzerenti sa stiahli zo sponzorovania relácie a predseda vlády a ďalší politici sa prebrodili do radu pretekov.

Jo O'Meara, Jade Goody a Danielle Armstrong boli v centre búrky rasizmu na CBB (Obrázok: Kanál 4)

Všetci traja sa po odchode z domu ospravedlnili a trvali na tom, že nie sú rasistickí, pričom Jade darovala celý svoj poplatok na charitu.

Jade, ktorú moderátorka Davina McCall v tom čase označila za „miláčku národa“, vošla do domu CBB 3. deň po boku svojho priateľa Jacka Tweeda a mamičky Jackiey Budden.

Okamžite boli uvrhnutí do „majstrov a sluhov“ úlohou je, aby s rodinou Jade pracovali vedľa seba služobníci celebrít ako s kráľovnou.

Shilpa bola jednou z troch celebrít vybraných do Jadeinej rodiny, ale bolo tu napätie, keď bollywoodska hviezda odhalila, že v skutočnom živote má sluhov, šoférov, maskérov a ďalší personál.

Urážlivé komentáre

Trojicu obvinili z „šikany“ Shilpa Shetty a obvinená z „rasizmu“ komentáre (Obrázok: IF)

Bola to vlastne Jadeina mama Jackiey Budden, ktorá ako prvá začala pohoršovať Shilpu - opakovane nesprávne vyslovovala jej meno a označovala ju ako „indickú“ a princeznú.

Jadein priateľ a budúci manžel Jack Tweed vtedy nazval Shilpu „c ***“ a „w *****“, pričom sama Jade povedala, že Shilpa „sa mi plazí koža“.

Danielle označovala Shilpu za „psa“ a bola povolaná do Denníkovej miestnosti, aby vysvetlila svoje poznámky po tom, čo povedala: „Myslím, že by mala odísť z domu.“

Potom, čo tvrdil, že Shilpa uvarila kura a odmietla ho jesť, Jo povedal: „Preto sú všetci chudí, pretože sú neustále chorí, pretože sú chorí.“

Jade a Shilpa sa pohádali, pretože sa začalo nad kockami Oxo (Obrázok: PA)

Kým Danielle, ktorá sa pýtala, či ľudia v Indii alebo Číne jedia rukami, dodal: „Neviem, kde boli ich prsty.“

Všetky tri dievčatá opakovane začali napodobňovať Shilpov prízvuk, ale tvrdili, že to urobili aj pred ňou a ona bola

K najväčšiemu stretu došlo počas hádky o kocky Oxo, pretože Jade obvinila Shilpu z toho, že je „falošná“ a „klamárka“.

Jade povedala Shilpe, že by mala mať hodiny etikety, a povedala, že tu „nie je žiadna prekliata princezná“ a že potrebuje „deň v slumoch“.

Shilpa Shetty a Jade Goody sa dostali do obrovských radov v dome Veľkého brata (Obrázok: IF)

Keď sa Shilpa spýtala Jo, chcela povedať čokoľvek, čo vybuchla do smiechu, pričom hviezda klubu S a Danielle zabuchli, aby sa opakovane chichotali v rade.

Potom, čo povedala, že Shilpa by mala „odísť z domu“, sa Danielle spýtala: „Znamená to, že potrebujem lekcie rozprávania, pretože nerozumie tomu, čo hovorím. Napriek tomu nemôže hovoriť ani poriadne anglicky. '

Jade potom označila Shetty ako „Shilpa Poppadom“ pre Danielle - neskôr v Denníkovej miestnosti objasnila, že nemala žiadny rasistický úmysel.

spinoff synov anarchie

Po upozornení, že Veľký brat nebude tolerovať žiadne rasistické správanie, Jade prediskutovala komentár „poppadom“ so Shilpou a obaja sa ospravedlnili.

Reakcia

Jade Goodyová

Jade Goodyová bola obvinená z rasizmu po jej komentároch k Shilpe Shettyovej (Obrázok: Rex/Shutterstock)

Ofcomu bolo podaných 44 500 sťažností, ktoré neskôr uvalili sankcie na kanál 4 po tom, ako ich uznali vinnými z toho, že trikrát porušili vysielací kód.

„Pamätám si, že som si takmer okamžite myslel, že je to zlé kombo. Tri britské mladé dievčatá, ktoré sa v zásade stretávajú a tvoria gang, “povedala Davina McCall v dokumente Jade: Reality Star, ktorý zmenil Britániu v roku 2019.

„Začalo to byť šikanovanie a ja som bol taký, ako keby si sa chystal mimo koľají. Tak zle kráčaš zlým smerom. “

Spin-off hostiteľ Dermot O'Leary dodal: Bolo to úplne šialené, príbeh sa tak rýchlo rozrástol.

Pamätám si, ako som videl ... chlapcov, ktorí pálili podobizne Jade v Indii, a myslel som si, že sa im to *** celkom vymklo z rúk.

Zápalná povaha celej veci nám spôsobila, že sme si o ňu skutočne robili starosti… zároveň by bolo pre mňa ľúto v mojej práci, keby som ju nebral na zodpovednosť. Áno, bolo to ťažké.

Davina bola zdesená tým, čo sledovala od Jade a ostatných dievčat (Obrázok: PA)

Rasový spor sa zmenil na medzinárodný incident a predseda vlády Tony Blair čelil bývalej sťažnosti indického ministra zahraničných vecí Ananda Šarma.

Premiér, ktorý priznal, že Veľkého brata nevidel, odmietol komentovať konkrétny problém, uviedol však, že „odsudzuje rasizmus vo všetkých jeho formách“.

Dosiahlo to otázky predsedu vlády a počas epizódy Hodiny otázok pre BBC Edwina Currie povedala: „Sú to čarodejnice s veľkým B.“

Kancelár Gordon Brown, ktorý navštívil Indiu, povedal: „Indiáni chcú ubezpečiť, že sme národom spravodlivosti a tolerancie.“

Davina robí rozhovory s Jade Goodyovou po jej vysťahovaní z domu Veľkého brata

Starosta Londýna Ken Livingstone pri kritizovaní producentov šou povedal: „Rasizmus voči Shilpe Shettyovej na Celebrity Big Brother je úplne neprijateľný.“

Carphone Warehouse boli jedným z mnohých sponzorov show, ktorí pozastavili a potom natrvalo ukončili zmluvu s kanálom 4.

Polícia v Hertfordshire vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že vyšetruje obvinenia z rasistického správania a preverila kazety poskytnuté spoločnosťou Endemol.

Tiež potvrdili, že hovorili so štyrmi spolubývajúcimi, pričom dvaja „by s nimi nehovorili“, ale proti žiadnemu zo spolubývajúcich neboli vznesené žiadne formálne obvinenia.

Jade Goodyová

Kariéra Jade Goodyovej sa náhle zastavila po pretekoch Celebrity Big Brother v roku 2007 (Obrázok: IF / kanál 4)

V úplnom kontraste k prvému odchodu z domu Veľkého brata v roku 2002 bolo Jade povedané, že bola v predzázname vysťahovaná a odišla do ticha.

Moderátorka Davina McCall vysvetlila, že kvôli kontroverznosti a zvýšeným pocitom okolo vysťahovaných nebol žiadny dav.

Jade boli okamžite ukázané dva balíčky videí, z ktorých jeden zobrazoval vyvolané kontroverzie a druhý sa obzeral za komentármi, ktoré o Shilpe vyslovila.

„Je to škaredé,“ priznala ohromená Jade, ktorá ihneď zodpovedala tomu, čo urobila.

„Nie som rasista, ale chápem, prečo to má taký vplyv, aký to malo, pretože vyzerám ako úplný a škaredý ... škaredý, malý ... človek, ktorého nemám rád.

Jade sa počas výstupného rozhovoru s Davinou rozplakala (Obrázok: PA)

Niekto v dave zakričal „prestaň to hovoriť“, keď sa Jade snažila vysvetliť myslenie za jej komentárom „Poppadom“.

Povedala: „To, čo som povedal, nebolo myslené takto, je kruté škaredé hrozné slovo.“

Davina zasiahla a povedala, že to bolo povedané krutým a škaredým spôsobom, a obvinila ju z toho, že sa „zdržiava“ za Shilpovým chrbtom, než to zhorší tým, že jej to povie.

'Nie som rasista a úprimne s rukou na srdci sa ospravedlňujem každému, koho som tam urazil,' povedala Jade.

„To nebolo myslené spôsobom, akým sa to ukázalo. S úpravami to nemalo nič spoločné, pretože ma nemôžete upravovať tak, aby som vyzeral ako niečo, čím nie som. “

Dodala: „Nebolo to preto, že by bola iná. Bol tam Jermaine a je to černoch. Keby som bol rasista, nejedol by som žiadne jedlo, ktoré Shilpa varila. Kuracie kari by som nejedol. “

Jade trvala na tom, že nie je rasistka (Obrázok: PA)

Po odchode z domu sa Jade vo viacerých rozhovoroch za svoje správanie veľmi ospravedlnila a darovala svoj poplatok Celebrity Big Brother na charitu.

Dougie Poynter a Frankie Sandford

Jade tvrdila, že nie je rasistka, a v roku 2007 vystúpila z centra pozornosti a bola prijatá do Priory Hospital pre problémy duševného zdravia.

V snahe napraviť to sa Jade zúčastnila indickej verzie Veľkého brata - v auguste 2008 vstúpila do domu Bigg Boss - ktorú moderovala Shilpa.

Počas krátkeho pobytu v dome dostala Jade zdrvujúcu správu, že má rakovinu, a okamžite odletela späť do Veľkej Británie.

Jade tragicky zomrela v spánku v skorých ranných hodinách 22. marca - na Deň matiek.

Ale jej dedičstvo pokračuje v tom, že počet žien, ktoré podstúpili testy na rozmazanie, sa po jej smrti zvýšil o 12 percent.

Jo O 'Meara

Jo tiež trvala na tom, že nie je rasistka (Obrázok: Kanál 4)

„Ach môj bože,“ znela odpoveď s úsmevom na tvári Jo, keď jej povedali o kontroverzii, ktorú jej činy spôsobili.

Po zhliadnutí príslušného balíka videa Jo tvrdil: „Urobil si to oveľa horšie, ako to bolo.“

„Vyzerá to veľmi zle. Keď sa na to tak pozerám, vyzerá to hrozne. Takto sa mi to tam nezdalo.

„Vôbec nie som rasista. Môj bratranec je za jedného ženatý s Indom a moji bratranci sú napoly Indiáni a ich rodina je stále so mnou. “

Jo vyjadrila určité zdesenie a pýta sa, či povedala veci, ktoré jej práve ukázali na páske.

Jo dostala od Daviny grilovačku (Obrázok: Kanál 4)

Pokračovala: „Nikdy som to tak nemyslel. Vôbec nie som rasista. Viem, že nie som. Vtedy som ani nevedel, že to robím, nebol to osobný útok na ňu. '

Na obranu svojho smiechu Jo tvrdila, že sa smeje počas nepríjemných situácií.

Spevák vysvetlil: „Keď vidím, že sa na ulici deje niečo zlé, alebo mám zlé správy o rodinných príslušníkoch, mojou prvou reakciou je zasmiať sa, pretože takto sa vysporiadam so zlými správami a chcem sa teraz vybuchnúť do smiechu ...“

Mne to nepripadá vtipné, Davina odpovedal: „Nechcel by som.“

Danielle Lloyd

Danielle bola obvinená z niektorých jej pripomienok voči Shilpe - za ktoré sa ďalej ospravedlnila (Obrázok: Kanál 4)

Danielle zostala v dome Veľkého brata najdlhšie z trojice, ktorá sa zaoberala obavami - dosiahla finále a vystúpila s Jackom Tweedom.

Menej nepriateľstva sa jej dostalo po tom, ako sa v dome vyrovnala so Shilpou a ospravedlnila sa jej priamo za jej komentáre.

Počas chatového výstupu Danielle povedala: „Cítim sa hrozne. Bolo to očividne v horúčave. Všetci sa hádali a ja som ... neviem ... jednoducho to vyšlo.

„Keď som tam sedel a smial som sa, nesmial som sa Shilpe. Boli to len nervy. Nevedela som, ako sa mám cítiť. Neznášam konfrontáciu. Pre nich dvoch, keď sa hádali, bola to prirodzená reakcia, keď sa začali smiať. “

Danielle odhalila, že pred vysťahovaním hovorila so Shilpou (Obrázok: Kanál 4)

Davina zavolala Danielle, aby ustúpila a ospravedlnila sa, keď bola vytiahnutá, čo tvrdila, že je ľahké urobiť.

Danielle poprela, že by tu bol nejaký rasistický úmysel, a priznala, že si so Shilpou rozumela, keď Jade odišla z domu.

Povedala: „Myslím si, že Shilpa bude veľmi chápavá, pretože je veľmi chápavou osobou. To je typ človeka, akým je. Viem to, pretože som v posledných dňoch hovoril so Shilpou.

'Povedala, že by si nemal nasledovať dav, pretože mám taký typ osobnosti, kde mi ľudia môžu hovoriť, čo mám robiť, alebo ma využiť.'

Na otázku, čo sa dozvedela, Danielle odpovedala: „Nebuď taký b ****.“

Jackiey Budden

Jackiey sa so Shilpou dostal do radov počas prvých dní v dome CBB (Obrázok: PA)

Jackiey, ktorá sa takmer stala celebritou bezprostredne po televíznych vystúpeniach vrátane Extreme Makeover, netušila, že ide do domu CBB.

Jade povedala svojej mame, že ju prekvapila krásnou dovolenkou, takže Jackie zostala ohromená, keď ich auto zastavilo v štúdiu Elstree.

„Prosím, Jade, vieš, že nechcem ísť do veľkého brata,“ povedala Jade a tá povedala svojej mame, že potrebuje peniaze.

„Museli sme ísť cez lekárov k psychiatrom. Musíte prejsť mnohými ľuďmi, aby ste zistili, či ste natoľko mentálne zdatní, aby ste tam mohli ísť, “priznala Jackie v minuloročnom dokumente Channel 4 o živote Jade.

thomas shelby skutočný život

Len pár sekúnd po vstupe do domu bola Jackie predstavená Shilpe - a zatiaľ čo sa snažila vysloviť svoje meno, niekoľkokrát požiadala bollywoodsku hviezdu, aby sa zopakovala.

Jackiey hovoril o pretekoch v dokumente kanála 4 o živote Jade v roku 2019 (Obrázok: Kanál 4)

Jackiey rozrušila niektorých spolubývajúcich svojimi „zmenami nálad“ a tvrdila, že ju považovali za „biely odpad“.

'Jade sa veľmi snažila to ovládať, ale bola jednoducho nepredvídateľná,' priznala spolubývajúca z domu Carole Malone.

Zavolali ju do Denníkovej miestnosti a po menej ako týždni ju vyhodili z domu - bez toho, aby mala šancu sa s niekým rozlúčiť, vrátane jej zničenej dcéry.

Tesne pred vysťahovaním Jade sa Jackiey prebojovala do radu pretekov, aby skočila na obranu svojej dcéry.

'Jade nikdy nebola rasistka, ona sama je zmiešaná rasa a ako mladosť trpela rasistickým zneužívaním,' povedal Jackiey.

'Jediný človek, ktorého som v Celebrity Big Brother počul rasistickú poznámku, bol Jermaine Jackson, ktorý ma nazýval bielym odpadkom.'

Shilpa Shetty

Shilpa vyhrala sériu (Obrázok: Video Grab Ruckas)

Bollywoodska superhviezda Shilpa pokračovala v víťazstve v sérii a prišla z davu na neuveriteľné prijatie.

V rozhovore pre Davinu povedala: „Veci sa stávajú, ľudia robia chyby a všetci sa z nich učíme.

„Jedno však môžem povedať s istotou. Jade nechcela byť rasistka. Nie je rasistka. Naozaj nechcem odísť z Anglicka a dávať nikomu problémy.

„Táto krajina mi dala veľa. Chcem len poďakovať celej Veľkej Británii za to, že mi dala túto fantastickú príležitosť urobiť moju krajinu hrdou. “

Shipla a Jade

Shilpa a Jade nechali minulosť za sebou

Shilpa moderovala indickú verziu šou Bigg Boss, keď Jade dostala srdcervúcu správu, že má rakovinu krčka maternice.

Potom, čo minulosť opustili, vytvorili nepravdepodobné priateľstvo a silné emocionálne spojenie.

Je to veľmi emocionálne a som skutočne smutný. Keď s niekým trávite čas, či už je dobrý, zlý alebo škaredý, poznáte ho. A keď ich poznáte, neprajete si, aby sa im stalo niečo zlé, “povedala Shilpa pre The NEWSAM.

Myslel som na jej rodinu a keď som s ňou hovoril, povedala: „Viete, o svoje deti sa skutočne bojím, v živote som toho veľa prežil, ale toto je najhoršie“.

Bolo to také smutné. Neželali by ste to svojmu nepriateľovi. A Jade nie je môj nepriateľ. Cítil som sa veľmi bezmocný.

*Big Brother: Najlepšie relácie, ktoré sa kedy vysielajú, počas nasledujúcich dvoch týždňov, nedele-štvrtky o 21:00 na E4