Obrovské vlny na Tenerife ničia balkón hotela v treťom poschodí, pretože búrky bijú na Kanárskych ostrovoch

Svetové Novinky

Obrovské vlny zničili pobrežné apartmánové balkóny v obľúbenom turistickom meste, čo si vyžiadalo množstvo evakuácií.

Zábery ukazujú vlny, ktoré sa dostávajú do tretieho poschodia paneláku v Mesa del Mar na severozápade Tenerife.

Ben a Stephanie sú stále spolu

Alvaro Davila, starosta obce Tacoronte, ktorej súčasťou je Mesa del Mar, uviedol, že bolo evakuovaných 65 bytov v dvoch blokoch otočených k oceánu.

Potvrdil tiež, že pri obave, ktorá nasledovala po evakuácii 39 ľudí z dvoch budov v Garichicu na severovýchodnom pobreží ostrova, nebol nikto zranený.

K incidentom došlo po tom, čo predstavitelia regionálnej vlády vyhlásili stav pohotovosti, pretože sever Tenerife a ďalšie časti Kanárskych ostrovov zúrila prudká búrka.

členovia klubu 7

Boli ste evakuovaní? Kontaktujte webnews@trinityNEWSAM.com

Rekreanti boli evakuovaní po tom, ako obrovská vlna zničila balkóny

Vlny sa dostali na tretie poschodie paneláku v Mesa del Mar

Garichico bolo jednou z najhoršie postihnutých oblastí. Vlny sa rútili cez morskú stenu a zaplavovali ulice úžasom miestnych obyvateľov, ktorí pri behu do bezpečia filmovali vodné preteky, ktoré sa k nim blížili.

Južnejšie, v prázdninovom hotspote Adeje, sa tiež objavili správy o vlnách, ktoré rozbíjali okná hotelovej reštaurácie, aj keď opäť nedošlo k žiadnym zraneniam.

jesy nelson pred a po

Prvé evakuácie boli vykonané v sobotu večer okolo 22:00, ďalšie budú nasledovať v nedeľu okolo 2:00.

Mnoho domov evakuovaných v meste Mesa del Mar sú prázdninové domy.

Mohutné vlny rozbili pobrežie v dedine Taroconte (Obrázok: Cristobal Garcia / EPA-EFE / REX / Shutterstock)

Obyvateľov celkovo 65 bytov budovy evakuovali kvôli zúrivým vlnám (Obrázok: Cristobal Garcia / EPA-EFE / REX / Shutterstock)

Nie je známe, či boli medzi tými, ktorí boli požiadaní, aby opustili svoje byty, nejakí Briti, aj keď je mesto obľúbené medzi rekreantmi a má dve prírodné kúpaliská, ktoré sú veľkým lákadlom miestnych i denných návštevníkov.

Na španielskej pevnine boli provincia Valencia na východnom pobreží a časti Costa Blanca v pondelok v červenej pohotovosti, pretože sa pripravujú na prívalové dažde.

Nie je známe, či boli medzi postihnutými aj Briti, pretože mesto je obľúbeným hotspotom pre dovolenkárov (Obrázok: Cristobal Garcia / EPA-EFE / REX / Shutterstock)

dátum čierneho piatku 2020 vo Veľkej Británii

Mnoho domov evakuovaných v meste Mesa del Mar sú prázdninové domy (Obrázok: Cristobal Garcia / EPA-EFE / REX / Shutterstock)

Dvadsať radníc v regióne vrátane prázdninových letovísk Javea a Denia na pobreží Costa Blanca oznámilo, že školy budú v pondelok zatvorené kvôli výstrahe pred nepriaznivým počasím.