HSBC hovorí, že zákazníkom, ktorí odmietnu nosiť tvárovú masku, budú zrušené účty

Hsbc Plc

Zákon hovorí, že vo všetkých maloobchodných predajniach - vrátane pobočiek bánk a pošty - musíte nosiť rúško

Zákon hovorí, že vo všetkých maloobchodných predajniach - vrátane pobočiek bánk a pošty - musíte nosiť rúško

HSBC vydala varovanie pre zákazníkov, pretože maloobchodníci zintenzívňujú bezpečnostné opatrenia proti koronavírusu v dôsledku ďalších 1 243 úmrtí.

10-22 význam

Veriteľ - ktorý tiež vlastní banky First Direct a Marks & Spencer - uviedol, že zákazníci, ktorí porušia zákon, môžu prísť o svoj bankový účet.

Hovorca pre The NEWSAM uviedol, že podľa vládnych smerníc sú masky na tvár povinné vo všetkých pobočkách.

Tí, ktorí odmietnu splniť, budú odmietnutí služby a môže im byť zrušené bankové účty.

Jackie Uhi, vedúca pobočkovej siete HSBC UK, uviedla: „Naši kolegovia z pobočiek sú kľúčovými pracovníkmi a naďalej chodia každý deň pracovať do našich pobočiek, aby zákazníci, ktorí ich potrebujú, mali prístup k základným finančným službám.

Znamenia sedia mimo konárov

Zakrytie tváre je zo zákona povinné nosiť vo vnútri pobočiek banky (Obrázok: Bloomberg cez Getty Images)

„Je smutné, že niektorí ľudia nechránia seba, svojich kolegov z pobočky a ostatných zákazníkov tým, že odmietajú nosiť rúško na tvári vo vnútri našich pobočiek alebo nedodržiavajú sociálne dištancovanie.

„Naši kolegovia si zaslúžia rešpekt a nemali by byť vystavení násilnému alebo urážlivému správaniu. Zvážte, či potrebujete navštíviť pobočku, alebo by ste mohli spravovať svoje bankovníctvo z bezpečia domova prostredníctvom našich digitálnych kanálov.

„Ak nás navštívite, noste si rúško na tvár a udržujte v bezpečnej vzdialenosti od ostatných. Ak jednotlivci vystavia ohrozenie seba alebo svojich kolegov, bez lekárskej výnimky, vyhradzujeme si právo vybrať ich účet “

Podobné pokyny vydali aj Santander, Barclays, Lloyds, Natwest a Nationwide a vyzvali zákazníkov, aby dodržiavali pravidlá .

Pošta uviedla, že zákazníci musia dodržiavať zákony, varovala však, že nebude presadzovať opatrenia.

Silné varovanie prichádza, pretože Spojené kráľovstvo zaznamenáva druhý najsmrteľnejší deň od začiatku pandémie Covid-19, pričom vírusu prišlo o život ďalších 1 243 životov. (Obrázok: Getty)

'Poštmajstri, že sa môžu zákazníka, ktorý nemá na tvári masku, spýtať, či sú zdravotne oslobodení, ale zákazník nie je povinný predložiť lekársky dôkaz, ak ho pri návšteve pobočky nemá pri sebe,' uviedol hovorca.

„Pošta implementuje všetky aktualizované usmernenia vydané vládou Spojeného kráľovstva alebo decentralizovanými vládami. V tejto fáze pošta neodporúčala správcom pošty odmietnuť vstup žiadnemu zákazníkovi, ktorý nemá tvárovú masku.

obecný dom vonku

Silné varovanie prichádza v čase, keď Spojené kráľovstvo zaznamenalo druhý najsmrteľnejší deň od začiatku pandémie Covid-19, pričom v dôsledku vírusu prišlo o život ďalších 1 243 životov.

Ministerstvo zdravotníctva tiež potvrdilo, že za posledných 24 hodín bolo pozitívne testovaných 45 533 ľudí.

Iba raz, minulý piatok, bol denný počet obetí vyšší, keď bolo oznámených 1 325 úmrtí.

Oficiálny počet obetí britského koronavírusu sa tak zvýšil na 83 203.

Nárast prípadov vyvolal nové bezpečnostné opatrenia na ulici, pričom nevyhnutné obchody zvyšujú bezpečnosť, aby sa obmedzil výskyt infekcií.

Nemecký diskont Aldi uviedol, že zákazníci budú odvrátení pri dverách, ak od dnešného dňa nebudú dodržiavať pravidlá koronavírusu.

Giles Hurley, generálny riaditeľ spoločnosti Aldi UK, povedal: „Bezpečnosť našich kolegov a zákazníkov je pre nás na prvom mieste. Nosenie rúška je povinné pre každého, kto nakupuje v Aldi, okrem malého počtu ľudí, ktorí majú zdravotnú výnimku. “

Podobné opatrenia tento týždeň zaviedli aj Tesco, Asda, Waitrose, Sainsbury's a Morrisons.

„Aby sme chránili našich zákazníkov a kolegov, nepustíme do našich obchodov nikoho, kto nemá na tvári rúško, pokiaľ nie sú vyňatí v súlade s vládnymi predpismi,“ uviedol líder na trhu Tesco vo vyhlásení.

'Naši kolegovia tvrdo pracujú v ťažkých podmienkach, aby zaistili, že každý dostane to, čo potrebuje, a prosíme všetkých, aby boli láskaví, trpezliví a úctiví, pretože všetci pracujeme na tom, aby sme sa navzájom chránili.'

Tesco uviedlo, že tiež žiada zákazníkov, aby nakupovali sami, pokiaľ nie sú opatrovateľmi alebo nemajú deti.

V obchodoch tiež bolo zavedené dodatočné zabezpečenie na zvládnutie zmeny postoja.

Podobné vyhlásenie vydala aj Asda. Uvádzalo sa v ňom, že ak si zákazníci zabudnú pokrývku tváre, bude im ju naďalej ponúkať bezplatne.

Získajte najnovšie rady, novinky a pomoc v oblasti peňazí priamo do svojej doručenej pošty - zaregistrujte sa na NEWSAM.co.uk/email

'Ak by však zákazník odmietol nosiť prikrývku bez platného zdravotného dôvodu a mal by byť pre svojich kolegov akýmkoľvek spôsobom náročný - naši kolegovia z bezpečnostného oddelenia odmietnu vstup,' uvádza sa v stanovisku.

Partnerstvo John Lewis tiež uviedlo, že v jeho supermarketoch Waitrose bude povinné zakrývanie tváre.

Britské maloobchodné konzorcium, ktoré zastupuje viac ako 170 veľkých maloobchodníkov vrátane veľkých skupín supermarketov, v pondelok uviedlo, že je zodpovednosťou polície presadzovať zakrytie tváre a vyzvalo ich na podporu.

jordánsko stojí za nového priateľa